Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов дизел работи при минус 33 градуса

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов дизел работи при минус 33 градуса

    [quote:42a21a359b]Нов дизел работи при минус 33 градуса15 Януари 2008, 07:38 / Speed PressГоривото се предлага в българските бензиностанции на веригата OMV от декември, а цената му е само с 14 ст. по-висока от тази на обикновения дизел.През миналия сезон граничната точка на филтруемост беше минус 29 градуса, сега вече е минус 33 по Целзий. Тази зима клиентите на ,,OMV България
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    #2
    Re: Нов дизел работи при минус 33 градуса

    rustson написа:
    Нов дизел работи при минус 33 градуса15 Януари 2008, 07:38 / Speed Press За сметка на това той осигурява 20 км по-дълъг пробег с едно зареждане на резервоара и безпроблемна работа на двигателя при изключително сурови зимни условия.
    http://auto.dir.bg/2008/01/15/news2534393.htmlСори ако вече е говорено ама мисля че трябва да се обсъди! какво мислите вие?
    Интересно - 20 км повече без значение обема на резервоара и разхода. Също така дали караш граЦко ( ех, велик беше онзи колега с граЦкото ) или извънградско.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      с резервоар 60 литра и разход 7 на 100 (грубо) - минаваш 857 км. Ако минеш ~880, това прави разход от 6.81, това прави понижение на разхода с м/у 2.5 и 3 %, при цена по-висока с около 5 и повече %. Значи допълнителната цена която плащаш ти носи по-малко допълнителен пробег. Икономически = неизгодно.

      Коментар


        #4
        Аз карам винаги с по-скъпия дизел на ОМВ и съм много доволен. И ускорението си е ускорение и разхода си е разход.Имаше няколко периода, в които зареждах от Еко, но с този дизел колата се пънеше.

        Коментар


          #5
          Всяка зима, включително и тази, идват клиенти които хамалски псуват "алпийски" и всякакви подобни видове дизелово гориво на ОМВ, за Шел да не говорим. Аз на тези две вериги гориво в България няма да сипя никога. doofiat, ти просто караш с нормален дизел, а не абсолютен боклук, за това ти го таксуват по-скъпо :D
          Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

          Коментар

          Working...
          X