Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тест на течност за чистачки CARISTAL

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тест на течност за чистачки CARISTAL

    Не съм рекламен агент и не рекламирам нищо!!! Нямам нищо общо с нито една от споменатите марки!Днес след като обиколих няколко различни бензиностанции, търсейки течност за чистачки, накрая се явих в ОМВ и се загледах в течността им за чистачки. В шише от един литър имаше течност, с надписи омв a името на самата течност е caristal. Разфасовка за -70 струва 6 лева/литър, а такава за -30 - 13.хх лв/литър. Не знам защо така. Предвид това че ще я изпръскам за нула време, си взех от по-тънката. Според етикета, концентратът издържа на -70; 2 течност : 1 вода е за -30; 1:1 е за -21; 1:2 е за - 11. Съответно реших да тествам концентрат, 1:1, и 1:2, с помощта на капачката направих пропорциите в малки пластамсови чашки и ги вкарах във фризера. Там стояха около 75-80 минути и какво излезе:Количество - около 25-30 мл на проба; температура на електронния термометър на хладилника - -18 градуса, температура на стаен термометър тип биметална пластина - -25 (повече вярвам на стайния щото съм мерил фризера и с друг термометър с термодвойка, при -22 на фризера, термодвойката отчете -31.х ), Време на престой - около 75-80 минути, напълно достатъчни течността да се охлади до температурата във фризера, предвид количеството и.Резултати: Концентратът и разтворът 1:1 бяха с непроменен цвят, плътност, консистенция, с други думи нямаше видими промени. Разтворът "1 течност : 2 вода" беше замръзнал но не плътно, ами така както замръзва антифриз - беше станало на каша. Изводи: Течността CARISTAL -70 ot OMV напълно отговаря на означенията на етикета си! На опаковката има белези за 1000 и за 500 мл. Тази течност, разредена 1:1 с вода, може да се използва в нашите климатични условия (-20 и по-малко при изключително големи студове), без никакви притеснения за замръзване. Изсипах я в шише от 2 литра "лифт" и допълних с вода, това горе долу е 1:1, с много малко отклонение, който разтвор издържА безпроблемно студ от -25, а е даден за -21. Според етикета предотвратява замръзване на стъклото веднага след като е минала чистачката. Направи ми впечатление след няколко измивания с нея, че там където е пръскано, и е минала чистачката, снегът/водата не се разпльоква по стъклото, ами остава на цяла капка, подобен ефект имат и ваксите за автостъкла, но доста по-добър и силен.Темата беше поместена в неподходящ раздел. Модерирано.Модераторски екип fiat-bg.org

    #2
    Аз съм доволен от тази МОТОХ, 2.50лв бяха 2л май. Продават ги в едни найлонови пликове с капачка. Хубаво мирише и я пробвах на -18С във фризера за една вечер - никакъв проблем.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар

    Working...
    X