Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Он-лайн игри загадки или нещо такова

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Он-лайн игри загадки или нещо такова

    Имаше едни сайтове с много добре изработени игри със разни загадки - да разшифроваш разни цифри или кодове, да правиш асоциации с разни цитати и такива работи.Кажете някой сайт ако знаете
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    #2
    Колега ето ти тема за размисъл а и към целия форум, който не го е правил да се пробва на мен ми отне 32минути можеше и по малко но часът беше 2 през ноща и едвам клепах та ето го и въпроса П.С. Забранено е търсенето по гугъл все пак трябва да ни е интересно. 5 къщи, всяка с различен цвят; Във всяка къща живее един човек от различна националност;. Всеки от тях предпочита различно питие, пуши определен вид цигари и негледа същото животно като някой друг;Указания:1. Англичанинът живее в червената къща;2. Шведът гледа куче;3. Датчанинът пие чай;4. Зелената къща е отляво на бялата;5. Норвежецът живее в първата къща;6. Собственикът на зелената къща пие кафе7. Човекът, който пуши Pall Mall, гледа птичка;8. Мъжът в средната къща пие мляко;9. Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill;10.Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка;11.Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill;12.Пушачът на Winfield пие с удоволствие бира;13.Норвежецът живее до синята къща;14.Немецът пуши Rothmans;15.Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода;Кой гледа рибката?
    Fiat punto 1,1
    Fiat bravo 1,6 16v
    Fiat bravo 2,0 20v
    Honda civic 1,5
    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

    Коментар


      #3
      сега ми се спи, но имаше такива подобни преди във вестниците, с една помощна таблица за да решаваш, в която всяко нещо се комбинира с другите и ти само отбелязваш с 1 и 0, или с + и - или както искаш.... Добра занимавка за акъла.

      Коментар


        #4
        KrAs написа:
        Колега ето ти тема за размисъл а и към целия форум, който не го е правил да се пробва на мен ми отне 32минути можеше и по малко но часът беше 2 през ноща и едвам клепах та ето го и въпроса П.С. Забранено е търсенето по гугъл все пак трябва да ни е интересно. 5 къщи, всяка с различен цвят; Във всяка къща живее един човек от различна националност;. Всеки от тях предпочита различно питие, пуши определен вид цигари и негледа същото животно като някой друг;Указания:1. Англичанинът живее в червената къща;2. Шведът гледа куче;3. Датчанинът пие чай;4. Зелената къща е отляво на бялата;5. Норвежецът живее в първата къща;6. Собственикът на зелената къща пие кафе7. Човекът, който пуши Pall Mall, гледа птичка;8. Мъжът в средната къща пие мляко;9. Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill;10.Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка;11.Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill;12.Пушачът на Winfield пие с удоволствие бира;13.Норвежецът живее до синята къща;14.Немецът пуши Rothmans;15.Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода;Кой гледа рибката?
        таз я знам на няколко пъти я започвам и все като разбера че съм подходил грешно се отказвам. За нея като имам цял ден за пропиляване тогава ще я пробвам
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар


          #5
          Норвежецът?
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            не мога да разбера как са подредени къщите :D
            Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


            Когато целта е всичко и пътят е без значение!

            Коментар


              #7
              Немецът ... Отне ми точно 20 сек. (едно търсене в Google)

              Коментар


                #8
                wwweb написа:
                Немецът ... Отне ми точно 20 сек. (едно търсене в Google)
                Е, като по поръчка четох това днес Студентите затъпявали от Google и Wikipedia15 Януари 2008, 09:25Източник: TechNews.bgГубели способност за анализ и критичностGoogle лишава студентите от любопитство и способност да бъдат критични към поднасяната информация, заяви британска професорка, цитирана от Таймс. Г-жа Тата Брабазон от университата Брайтън призовава преподавателите в училища и институти да дадат основи на учащите по филтриране и анализ на информацията от интернет. "Университетът Google" дава прости отговори на сложни въпроси, твърди професорката. Резултатът е, че учениците и студентите не могат да разберат дали отговорите се явяват сериозни научни работи или са базирани на повърхностни идеи и дилетантски заключения. Критиката на Брабазон не пожали и Wikipedia. Британската професорка осъжда навика на студентите да се обръщат при всеки удобен случай към онлайн енциклопедията. Студентите на Брабазон нямат право през първата година на обучение да ползват Wikipedia и търсенето в Google, като вместо това трябва да се обръщат към научните трудове.

                Коментар


                  #9
                  wwweb това наистина беше гадно! аз тамън се бях зарибил довечера да я разконспирирам за да видя колко време ще ми отнеме...Иначе мога да ви предложа една друга игра, също е интересна и е гимнастика за мозъка. Представлява дадена специфична ситуация, която се е случила след поредица от събития, вашата задача е да разберете какво и защо и как се е случило, задавайки ми въпроси , на които отговарям само с да или с не. Ако някой се зариби ще я постна.

                  Коментар


                    #10
                    колега твоето звучи нещо като асоциации bring it on !
                    Fiat punto 1,1
                    Fiat bravo 1,6 16v
                    Fiat bravo 2,0 20v
                    Honda civic 1,5
                    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                    Коментар


                      #11
                      колеги ето нещо което ме тормози от месец:всяка от къщите трябва да бъде свързана с вода-ток и газ с линий който не трябва да се докосват или пресичат!успех
                      Прикачени файлове
                      Renault Laguna 1,9 dci 2002

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        wwweb написа:
                        Немецът ... Отне ми точно 20 сек. (едно търсене в Google)
                        Е, като по поръчка четох това днес Студентите затъпявали от Google и Wikipedia15 Януари 2008, 09:25Източник: TechNews.bgГубели способност за анализ и критичностGoogle лишава студентите от любопитство и способност да бъдат критични към поднасяната информация, заяви британска професорка, цитирана от Таймс. Г-жа Тата Брабазон от университата Брайтън призовава преподавателите в училища и институти да дадат основи на учащите по филтриране и анализ на информацията от интернет. "Университетът Google" дава прости отговори на сложни въпроси, твърди професорката. Резултатът е, че учениците и студентите не могат да разберат дали отговорите се явяват сериозни научни работи или са базирани на повърхностни идеи и дилетантски заключения. Критиката на Брабазон не пожали и Wikipedia. Британската професорка осъжда навика на студентите да се обръщат при всеки удобен случай към онлайн енциклопедията. Студентите на Брабазон нямат право през първата година на обучение да ползват Wikipedia и търсенето в Google, като вместо това трябва да се обръщат към научните трудове.
                        Ема, тва се отнася за студентите

                        Коментар


                          #13
                          vaskobravoКолега а чертите как трябва да са прави или могат да са извити?
                          Fiat punto 1,1
                          Fiat bravo 1,6 16v
                          Fiat bravo 2,0 20v
                          Honda civic 1,5
                          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                          Коментар


                            #14
                            всякакви-въпроса е да тръгват от вода примерно и да докосват къщата /но без разклонения към други къщи/
                            Renault Laguna 1,9 dci 2002

                            Коментар


                              #15
                              vaskobravo написа:
                              колеги ето нещо което ме тормози от месец:всяка от къщите трябва да бъде свързана с вода-ток и газ с линий който не трябва да се докосват или пресичат!успех
                              Баси ! Колкото и да пробвам все една линия не стига до някоя къща! Ужас направо - но все пак продължавам да пробвам !Поздрави.
                              Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                              ...E90..incoming..!!

                              Коментар

                              Working...
                              X