Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не е лесно да купиш тасове...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не е лесно да купиш тасове...

    Темата вероятно е маловажна, но все пак... Купувал съм тасове поне 10-ина пъти в продължение на 7 години (т.е. откакто имам собствен автомобил). Един единствен път попаднах на свестни тасове - мека пластмаса, прилепват идеално на джантата, няма нужда да ги връзваш със свински опашки и поносима цена - около 25 лева бяха.Ето и днес реших да купя нови тасове, тъй като последните, които купих преди 2 месеца, вече се изпотрошиха, пълни боклуци. Отивам в един магазин в Пазарджик (от мен да мине, няма да му казвам името и да му правя анти реклама) и казвам, че искам тасове от хубава пластмаса, че не искам да ги връзвам със свински опашки и т.н. Лелката зад щанда много убедено ми предага тасове за 40 лв и ми изброява предимствата им, като не спира да повтаря колко са красиви и стилни. Аз й казвам - "Ок, ще ги взема, но искам да ги поставим още тук - ако се счупят или не пасват на джантата, ми връщате парите." Тя се съгласи след известно колебание. Още първия тас, който поставих, се клатеше на джантата, вади се с 2 пръста. И тя веднага почна: "Ще сложиш свински опашки, къде си виждал тасове без свински опашки и т.н." А аз й припомних уговорката ни, тя с огромно нежелание ми върна парите, като не спря да мърмори, че ако всички клиенти били като мен, щяла да фалира.Накратко това е. Аз все си мисля, че не трябва винаги да си затваряме очите, не може всички търгаши да ни се качват на главите и дори накрая да се чувстваме виновни.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    а аз пък да питам ,какво ти е мнението за летите джанти щеше да си спестиш 10 ходения до магазините за тасове ,слагане ,свински опашки ,навеждания и т.н.
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      Мнението ми за летите джанти е повече от положително . Но досега все не съм стигал дотам (причините са чисто финансови, иначе желание съм имал) всичко да оправя по колите, които съм имал и накрая да ги обзаведа и с лети джанти, ей така за единия кеф, без друга причина. Може пък мареата да е първата ми кола, на която ще си купя лети джанти.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Re: Не е лесно да купиш тасове...

        snake написа:
        като не спря да мърмори, че ако всички клиенти били като мен, щяла да фалира.
        Ако всички търговци бяха коректни и продаваха качествена стока, нямаше да има мнителни и недоверчиви клиенти, заради които да фалира.

        Коментар


          #5
          Аз пък съвсем скоро ще си поръчвам оригинални ... струват към 38-45 лв някъде и са си 1:1 като моите и се захващат с болтове както си трябва ... не знам защо не отидеш да си поръчаш и ти при някой дилър на фиат или в някой магазин ... да влязат в eper-a и да намерят твоите ...

          Коментар


            #6
            kiler_4o написа:
            Аз пък съвсем скоро ще си поръчвам оригинални ... струват към 38-45 лв някъде и са си 1:1 като моите и се захващат с болтове както си трябва ... не знам защо не отидеш да си поръчаш и ти при някой дилър на фиат или в някой магазин ... да влязат в eper-a и да намерят твоите ...
            Ако става дума 45 лв. за 4 таса, съм съгласен, но да не би това да е за бройка ? Защото по принцип оригиналните аксесоари на фиат са невероятно скъпи. Като стана дума за дилъри, в момента на един от изходите на Пазарджик се издига някакво хале, на което видях няколко надписа Fiat. Ще бъда много радостен, ако в града се появи представителство на марката.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              snake написа:
              kiler_4o написа:
              Аз пък съвсем скоро ще си поръчвам оригинални ... струват към 38-45 лв някъде и са си 1:1 като моите и се захващат с болтове както си трябва ... не знам защо не отидеш да си поръчаш и ти при някой дилър на фиат или в някой магазин ... да влязат в eper-a и да намерят твоите ...
              Ако става дума 45 лв. за 4 таса, съм съгласен, но да не би това да е за бройка ? Защото по принцип оригиналните аксесоари на фиат са невероятно скъпи. Като стана дума за дилъри, в момента на един от изходите на Пазарджик се издига някакво хале, на което видях няколко надписа Fiat. Ще бъда много радостен, ако в града се появи представителство на марката.
              ами за 4 таза е ... (или таса, не знам как е...) - цената е за 4 броя, то ако беше за 1 аз за 200 лв щях да си взема някои по-евтини лети джанти ...

              Коментар


                #8
                snake написа:
                kiler_4o написа:
                Аз пък съвсем скоро ще си поръчвам оригинални ... струват към 38-45 лв някъде и са си 1:1 като моите и се захващат с болтове както си трябва ... не знам защо не отидеш да си поръчаш и ти при някой дилър на фиат или в някой магазин ... да влязат в eper-a и да намерят твоите ...
                Ако става дума 45 лв. за 4 таса, съм съгласен, но да не би това да е за бройка ? Защото по принцип оригиналните аксесоари на фиат са невероятно скъпи. Като стана дума за дилъри, в момента на един от изходите на Пазарджик се издига някакво хале, на което видях няколко надписа Fiat. Ще бъда много радостен, ако в града се появи представителство на марката.
                Ако са оригинални това е цената за 1 бр.Купувахме за един нисан оригинални, 45лв/бр.
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  sachma написа:
                  snake написа:
                  kiler_4o написа:
                  Аз пък съвсем скоро ще си поръчвам оригинални ... струват към 38-45 лв някъде и са си 1:1 като моите и се захващат с болтове както си трябва ... не знам защо не отидеш да си поръчаш и ти при някой дилър на фиат или в някой магазин ... да влязат в eper-a и да намерят твоите ...
                  Ако става дума 45 лв. за 4 таса, съм съгласен, но да не би това да е за бройка ? Защото по принцип оригиналните аксесоари на фиат са невероятно скъпи. Като стана дума за дилъри, в момента на един от изходите на Пазарджик се издига някакво хале, на което видях няколко надписа Fiat. Ще бъда много радостен, ако в града се появи представителство на марката.
                  Ако са оригинални това е цената за 1 бр.Купувахме за един нисан оригинални, 45лв/бр.
                  хмм, казаха ми 4 броя (отидох да питам) ...

                  Коментар


                    #10
                    Ха-ха-ха... много смешно ми станна от цялата тема! Разбира се, че бройката оригинален тас е около 35-55лв и е доста здрав, а при нормални пътища и внимателно взаимоотношение с бордюрите изкарва 4-7-8 години.Явно дебелата от "Славянка" е била на кеф!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Имаше една фирма дето предлагаше лети тасове, но не мога да и намеря сайта сега- ако някой го знае- да казва- мисля че около 60 лв. бяха комплекта алуминиеви и се захващат към 2 от болтовете с допълнителна планка и не падат.
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Kimi_Raikonen написа:
                        Имаше една фирма дето предлагаше лети тасове, но не мога да и намеря сайта сега- ако някой го знае- да казва- мисля че около 60 лв. бяха комплекта алуминиеви и се захващат към 2 от болтовете с допълнителна планка и не падат.
                        Е, те за такова животно не бях чувал. Ако има е супер за зимно-лунния пейзаж, който представляват в момента улиците на Варна
                        Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

                        Коментар


                          #13
                          snake, супер си За такива магазинчета - само така. Най-обичам да кажа на някого "... ама не искам да става така" и след 2 минути да има реплика "ама те всички са така". За такива: най-новия продукт на Apple - ай сиктир! Как може да има магазини, където да купуваш със затворени очи, а други да се правят на дръж ми шапката. Казах ли за ай...?П.С. - забравих да напиша, че и аз съм на опашката за читави тасове на прилична цена...
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            #14
                            abarth77 написа:
                            Kimi_Raikonen написа:
                            Имаше една фирма дето предлагаше лети тасове, но не мога да и намеря сайта сега- ако някой го знае- да казва- мисля че около 60 лв. бяха комплекта алуминиеви и се захващат към 2 от болтовете с допълнителна планка и не падат.
                            Е, те за такова животно не бях чувал. Ако има е супер за зимно-лунния пейзаж, който представляват в момента улиците на Варна
                            Има лети алуминиеви тасове, само че сега не мога да намеря темата на пича, дето ги предлагаше, даже по каталог.Има такива- виждал съм ги да се продават.
                            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                            Коментар


                              #15
                              В София на Горубляне точно срещу паркинга на Мелексис има два магазина за автоакцесоари. От там вече втори път си купувам тасове и съм доволен от качеството. От първият комплект изгубих единия в една дупка, но дупката си я биваше - поизкривих джантата дори. Сега поне си имам 3 резерва Тасовете не са вързани с нищо и се свалят доста трудно от джантата. Цената им е 25 лева.Не бих дал повече защото тъй или иначе бях с оригинални при това доста учукани и ми ги откраднаха.Веднъж взех и от Илиенци, но още при слагането два се спукаха ...

                              Коментар

                              Working...
                              X