Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за Брава -> 1.6/16V или 1.4/12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за Брава -> 1.6/16V или 1.4/12V

    Ориентирах се към Фиат отдавна, избреах си Брава, като разгледах доста автомобила ’97-98 г. но.. питането ми е свързано, какъв мотор да е ?Смисъл, кои е по-сполучливия двигател, така да го наречем.Аз, искам по икономична кола, но ако 1.6 мотора е по-добрия вариант - няма проблем за мен.Благодаря, предварително !
    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса !

    #2
    Re: Съвет за Брава -> 1.6/16V или 1.4/12V

    kokov написа:
    Ориентирах се към Фиат отдавна, избреах си Брава, като разгледах доста автомобила ’97-98 г. но.. питането ми е свързано, какъв мотор да е ?Смисъл, кои е по-сполучливия двигател, така да го наречем.Аз, искам по икономична кола, но ако 1.6 мотора е по-добрия вариант - няма проблем за мен.Благодаря, предварително !
    1.4 мотора е прословут с проблемите си около мазането на разпределителния вал.Порови се малко по темите и ще се ориентираш - доста е писано за това тук.Ето то една обширна - цък.Определено не би трябвало да се чудиш при така поставените условия
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Твърдо за 1.6. Харчи колкото 1.4, доста по-пъргав и по-здрав е.
      Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

      Коментар


        #4
        И аз съм ЗА 1.6 двигателя!!

        Коментар


          #5
          1.6 на извънградско ако си по-агресивен ще ти харчи по-малко от 1,4. в града може би малко по малко ще харчи 1,4. ама няма сиурно. вземай 1,6 и не му мисли. па ако намериш 1,8
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            1.6 ако не те бута данъка, щот някои кат кажат -"Ауууууу 125 лева ебати данъка, по добре по малкия мотор", ама данъка го даваш веднъж и после цяла година и се радваш, а на 1.4 вместо за данък ще ги дадеш за други работи. Като плюс за 1.4 може да се каже че е хубав за газ понеже е моно (маи) ама и 1.6 не се оплаква от газта ако е сложена прилично с газ контрол и имулатори. Разхода за този мотор е перфектен (няма да споменавам цифри че веднага ще наскачат) както и неговата пъргавина. Пак се отнесох от приказки вземаи 1.6 да ти е мирна главата и да те кефи колата
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              1.6 на извънградско ако си по-агресивен ще ти харчи по-малко от 1,4. в града може би малко по малко ще харчи 1,4. ама няма сиурно. вземай 1,6 и не му мисли. па ако намериш 1,8
              Аз се бях ориентирал също към 1.8, ама много харчи ламята, ще ме разори с тези цени на бензина.Иначе много ми се кара точно този мотор, 0-100 са точно 10 сек.По темата - зимай 1.6, с това 1.4 си вкарваш таралеж в гащите.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                Аз си вкарах таралеж в гащите с 1,4 да го видя кога ще ме убоде.Днес обиколих всички Автокъщи около и в Пловдив и мога да твърдя ,че Брава с 1,4 двигател е голяма рядкост.А затова какво се продава по тези автокъщи не е истина пълни боклуци.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  1.8 предполагам е страхотен, а за разхода- съмнява ме да гори кой знае колко повече. а и да ти кажа литър два отгоре отдолу едва ли притесняват някой, не правим по 200 000 на година я. и аз искам 1,8 ама съм с 1.6. 1,4 е прокълнато бягай от него, то върви като 1,6 на 3 цилиндъра
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Както споменах вече - Благодаря на всички.100%-тово съотношение на резултатите в полза на 1.6.Надявам се, да намеря свесна и да пиша скоро активно тук
                    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса !

                    Коментар

                    Working...
                    X