Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кво стаа в таа държава бе ..... 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16

    Коментар


      #17
      Общините нямат пари за такива неща.Те имат само терени,с които евентуално могат да се включат.А пари...ако някой им даде-субсидия или някой фонд.Ето малко по въпроса: http://www.enaemi.com/imoti/darzhava...nno105095.html

      Коментар


        #18
        Blue написа:
        Колеги, ще си позволя и тук да напиша с какво се сблъсках в еврочленката Словакия, при краткия ми престой там. В туристически център, на 30 км от границата с Унгария, влязох в супермаркет тип "Била". Нямаше такова разнообразие на стоки, цените бяха от 30% до 100% по-високи от нашите, на касата , в която се плаща в евро касиерката не говореше английски и се оказа, че ако искаме да платим в брой в евро, сметката ще ни е по 2. Добре, че бяхме с местни хора и в крайна сметка платихме с карта. Там полицаите получават 600 евро. Ама и цените са им двойни. Горивото е на цени колкото или незначително по-високи отколкото тук. Предупредиха ме да си паркирам колата на сигурно място, за да не се "случело нещо". Нямаше откъде да си купиш едно кафе... Само автомати с местна валута, а уж еврото е също официална валута. В Будапеща скочих в 2-3 дупки, имаше катастрофи през 300 метра, по табелите не можеш да се ориентираш, защото всички са на унгарски и добре, че имахме GPS...
        Е, аз пък мога да кажа точно обратното за Гърция. Заплати няколко пъти по-големи, и цени като нашите или по-ниски (за сравнение - олиото тук беше 2,50 лв, там беше 0.99 евро).Нещо си се объркала и за еврото в Словакия - официалната валута са си кроните. Еврото има същата покупателна способност, каквато и в България - никаква. Плащал съм в Евро в Македония, която изобщо не е в ЕС, но в България където и да съм пробвал да платя, са ми отказвали. Незнам и къде за да си касиерка се иска да знаеш английски...А за табелите в Унгария незнам от какво не си доволна - Budapest и на английски, и на унгарски си е все така, както и Dunajvaros, както и Szeged (е, на английски би било Seged, но това едва ли е толкова объркващо).Още ли не ви е ясно, че ако не бяхме влязли в ЕС, сегашното ни положение просто щеше да е мираж и щяхме да сме затънали още повече в блатото на безнадежността. Пред нас би имало три пътя - или Русия, или Турция, или изолация като Северна Корея...Едва ли сте очаквали, че след присъединяването ни към ЕС, на другата сутрин ще се събудите с 4-цифрени заплати в Евро и с нови коли в гаража...Факт е, че преди време в Ямбол например нямаше нито един шоу рум за автомобили... Сега има за всички марки, като този с най-много продадени коли е на... Мерцедес.

        Коментар


          #19
          Re: Кво стаа в таа държава бе ..... 2

          ////Punto//// написа:
          Вижда се светлина в края на тунела. Може да е много мижава, но е важното, че поне нещо мъждука. Заглавието беше :Държавата помага: Евтин дом за второ бебе
          аха и жената ми го чете това онзи ден и аз й викам "не вярвай сляпо че ще стане и че нас ще ни огрее, би било хубаво но излгежда прекалено хубаво зада е истина" Та да не се окаже после че светлинката в тунела е от фара на бързо приближаващият се влак
          Audi 1.8S златен талон

          Коментар


            #20
            Immortal написа:
            Е, аз пък мога да кажа точно обратното за Гърция. Заплати няколко пъти по-големи, и цени като нашите или по-ниски (за сравнение - олиото тук беше 2,50 лв, там беше 0.99 евро).Нещо си се объркала и за еврото в Словакия - официалната валута са си кроните. Еврото има същата покупателна способност, каквато и в България - никаква. Плащал съм в Евро в Македония, която изобщо не е в ЕС, но в България където и да съм пробвал да платя, са ми отказвали. Незнам и къде за да си касиерка се иска да знаеш английски...А за табелите в Унгария незнам от какво не си доволна - Budapest и на английски, и на унгарски си е все така, както и Dunajvaros, както и Szeged (е, на английски би било Seged, но това едва ли е толкова объркващо).Още ли не ви е ясно, че ако не бяхме влязли в ЕС, сегашното ни положение просто щеше да е мираж и щяхме да сме затънали още повече в блатото на безнадежността. Пред нас би имало три пътя - или Русия, или Турция, или изолация като Северна Корея...Едва ли сте очаквали, че след присъединяването ни към ЕС, на другата сутрин ще се събудите с 4-цифрени заплати в Евро и с нови коли в гаража...Факт е, че преди време в Ямбол например нямаше нито един шоу рум за автомобили... Сега има за всички марки, като този с най-много продадени коли е на... Мерцедес.
            И аз мога да кажа, че в Сърбия е по-добре оттук - каймата им е кайма, порциите в кръчмите са им порции, нафтата им е нафта, магистралите са им магистрали!Идеята ми беше да покажа по някакъв начин, че тук не е толкова зле, ама някой хора май само търсят под вола теле. ДА, касиерка на каса, на която ОФИЦИАЛНО се плаща в евро трябва да знае английски! Да, Будапеща е Budapest и Сегед е Szeged, обаче липсата на табели е вече друго нещо! Не, не очаквам да се събудя с 4-цифрена заплата в евро, аз съм доволна от това, което имам на този етап. Не знам кой е този, който си мисли, че като влезем в ЕС и с магическа пръчица ще се оправят веднага нещата. Вместо всеки да проявява повече търпение, уважение и търпимост, както вкъщи, така в работата, на пътя и във форумите, всички гледат да плюят, да засичат и да контрират.
            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
            www.fiat-bg.org/forum

            Коментар


              #21
              Значи сме на едно мнение - тук не е толкова зле.Извинявай, ако съм прозвучал грубо или като заяждане, но ми е писнало всички около мен все да се оплакват...

              Коментар


                #22
                Immortal написа:
                Значи сме на едно мнение - тук не е толкова зле.Извинявай, ако съм прозвучал грубо или като заяждане, но ми е писнало всички около мен все да се оплакват...
                И на мен ми е писнало, с мрънкане нещата не се оправят.
                Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                www.fiat-bg.org/forum

                Коментар


                  #23
                  И така да си спомним какво е казал ДФК на хамериканците :D

                  Коментар


                    #24
                    Iwan написа:
                    И така да си спомним какво е казал ДФК на хамериканците :D
                    Бе спомняме си ние, ама аз колкото съм направил, тя таз държава има да ми връща 100 години напред...Помисли си само: 3 МИЛИАРДА излишък, разбирай 3 МИЛИАРДА повече взето от народа, отколкото е трябвало. Или пък 3 МИЛИАРДА по-малко върнато на народа, за да могат да го окрадат...

                    Коментар

                    Working...
                    X