Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за съдомиялна машина и препарати.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за съдомиялна машина и препарати.

    Хайде сега който има такова животно да помага какво използва.Направих и подарък на жената ама сега гледам малко като китаец.Има някакво отделение в което се налива някаква сол.Други отделения за препарати.Това http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024394 е машината.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Ми да взема да ти отговоря тогава :D Значи това отделение което си споменал е за сол,но не се налива,а се изсипва,обикновенно е гранули или като прах.Солта се използва,за да може машината да си нагласи оптимално твърдостта на водата,това до голяма степен определя качеството на измиване.Другото отделение е за прах,там слагаш толкова че да може да го затвориш капачето му и то спокойно без напън,имай предвит че са много силни тези прахове и не е нужно да се слага много,някои прахове имат мерителна чашка или лъжичка,а други прахове са на таблетки.Последното отделение е за гланц,той е течен,обикновено има едно прозорче което показва какво е количеството му.Като се напълни веднъж отделението за гланца,има за много пъти да се мие с машината.В общи линии е това,ако има нещо питай.Честито за придобивката на съпругата ти,това е голямо улеснение и мие страхотно.

    Коментар


      #3
      Наистина е голямо улеснение, за перилен препарат ти препоръчвам хапчета на Калгони ли са или Калгон- не сам сигорен, сини са с червена точка, перфектни са!
      FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

      Коментар


        #4
        ancho написа:
        Наистина е голямо улеснение, за перилен препарат ти препоръчвам хапчета на Калгони ли са или Калгон- не сам сигорен, сини са с червена точка, перфектни са!
        Калгонит :D но са и най-скъпи,има и много други марки препарати които също са добри.

        Коментар


          #5
          Честито за придобивката.А относно солта и препарата за миене наистина Калгонит са най-добрите/вярно и най - скъпите/.Аз обаче вкъщи използвам в последно време едни Clean Maximo те са 2в1, т.е на плочка,разделена на два слоя-прах и сол.Поне за сега съм доволен,а пък и майка ми е доволна.....да не повярва човек.
          Marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Благодаря за бързите отговори.В бързината да я пробвам дори не съм и свързал мръсната вода както подобава.Взех и някакви таблетки 22 бр.за 10 лв. и я стартирах празна за първия и цикъл.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              То има отговор в другия форум на жените ни http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=129061.40
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                подобна е на моята,ама твоята е по хубава,долу има една врътка ,където се поставя солта,другото колегата ти го е казал,аз ползвам един прах от метро за 11лв 3 килограма и карам с него около 8-10месецатака ми идва по-ефтино
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  Е хубаво де дай малко повечко инфо.И в тоя ред на мисли машината бачка от 19.30 тази вечер на празен ход и програма за някаква степен там си замърсени съдове от 170 минути.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Колега тази програма ми се вижда малко дългичка.....Аз ползвам някаква за около 80мин. на 65 градуса и мие много добре
                    Marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      Относно препаратите, препоръчвам ти да си ги взимаш поотделно (не на таблетки) аз ползвам Калгонит и не мисля да сменям марката защото измиването е меко казано перфектно. Мил съм и с таблетки но с тях не мога да постигна този резултат а и таблетките драскат стъклените съдове. Сам ще се убедиш в това което казвам ако веднъж измиеш с таблетка а после си сипеш препаратите поотделно. И както каза колегата по горе не е нужно да слагаш повече прах така няма да измиеш по добре само ще го изразходиш по бързо. Праха на Калгонит е много хубав и с малко се мие супер, можеш и гел да си вземеш но тои е по скъп.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Честито и от мен!Миялната е супер голямо улеснение за тоя, който трябва да мие съдовете. Освен това мие тенжери, тави, чекмеждетата за зеленчуци от хладилника, буркани и каквото се сетиш. Само кристал не бива да се слага. Алуминиеви и бакърени съдове също не е добра идея да се мият в миялната. Пластмасата понякога се деформира от високата температура или пък помътнява, така че с нея трябва по-внимателно. И според мен комбинацията от прах + сол + гланц поотделно (различни препарати) е по-добра, отколкото комбинираните таблетки "Х-в-1", особено ако водата е твърда (варовита). Аз ползвам един прах на "Хенкел" - казва се "Сомат" и го купувах от Билла. Има и такива таблетки. Иначе съм виждал и някакъв много евтин - "Нит", май турски. Специално със "Сомат" таблетки съм мил и с половин таблетка - също става, без разлика в качеството.Приятно ползване на придобивката !
                        Тойота Приус

                        Коментар


                          #13
                          взимам всичко на АРО от Метро - знам че си му почитател - 60 таблетки - към 11 лева, сол - 3-4, гланц - май и той толкова... според мен не са толкова важни препаратите, а как ще разположиш съдовете в миалната така че да може водата да има достъп до всички... въпрос на тренировки... мноо съм добър... жената сега само на мен дава да мия чиниите
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #14
                            Хайде казвайте ко да правя с тая сол.Имам казан със някакъв поплавък за солта ,но колко да изсипя вътре не знам?Вода налива ли се в тоя казан?
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              ами първото зареждане е около 1.5-2кг,после взимаш един съд и доливаш вода,после слагаш капачката и поплавъка трябва да се намира горе и да се вижда,така за около 8-10месеца,като падне поплавъка,отвърташ капачката и наливаш нова сол.а сетих се нещо:ВАЖНО-маркуча на за обратна вода трябва да го вдигнеш поне на 60 см от пода-това се правиза да не се получи изтичане на водата сама в канала както каза колега по напред,много е важно как нареждаш съдоветедано съм помогнал
                              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                              хюндай акцент 1.5 CNG
                              киа каренс +метан

                              Коментар

                              Working...
                              X