Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голямо тегло - откраднаха ми документите :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голямо тегло - откраднаха ми документите :(

    Колеги в много голяма беля се вкарах днеска, разбили ми служебния бус и ми откраднали чантичката с документите вътре, на мен такава ми е работата - спирам по магазините, но не се бавя по повече от 5-10 минути...както и да е това де....та вътре ми бяха: лична карта, шоферската книжка с акта, талона от личния автомобил заедно с талоните за гражданската и прегледа, ключовете от нас, от колата, панела от CD-то...бе всичко най-важно! добре, че парите не си ги държа там и не са намазали нито 1 стотинка! та сега имам хиляди въпроси, помагайте,че не знам какво да правя:1. личната карта, за нея поне знам - у районното ще ми кажат2. книжката, акта - къде да ходя и какво да правя за нова, това ми е работата, шофер и е много кофти(издават ли се някви удостоверения вместо книжка с които можеш да караш до направата на нова)3. талоните за гражданската и прегледа - гражданската изтича скоро първата вноска и дали ще ми дадат ново талонче при плащане на следващата вноска?4. талона за колата - не е моя, на инвалид е! В КАТ ли да се разправям с големия талон или...???5. ключа от колата барабар с дистанционното - кажете някой ключар дето може да ми извади и двете и как точно ще стане с алармата номера (много ме е яд,че нямам втори ключ,ма айде де...)лошото е, че ми имат и адрес и всичко и си влизат у нас без проблем, бравите се сменят моментално, но колата....тя е със PK регистрация, ма по адрес на лична карта може и пред дома на паркинга да дофтасат, после оди ги търси!засега само съм спаднал гумите и четирите, та да не мръдне от паркинга(дано това помогне).колеги помагайте със всякаква информация, че съм го закършил сериозно и съм в паника

    #2
    Много съжалявам за станалото. Мога да ти кажа че ще си отнесеш и глоба от МВР за неопазване на личните документи.
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      MartoModev написа:
      Много съжелявам за станалото.Мога да ти кажа че ще си отнесеш и глоба от мвр за неопазване на личните документи
      Доколкото съм запознат има разлика дали документите са изчезнали при грабеж или са загубени. При подобен инцидент с мой приятел, полицаите всячески се опитваха го накарат да признае че си ги е загубил?!!? Ако си ги сигнализирал и са идвали при инцидента, надали ще имаш проблем да докажеш, че е грабеж. Но определено трябва за това да настояваш. То не че не си във филм със или без тая глоба ама...

      Коментар


        #4
        Бате, отиваш в районното на чиято територия е станало разбиването на бус-а. От там ти вадят служебна бележка. В тази служебна бележка изброяваш всичко което са ти гепили (Евентуално да послужи и пред застрахователите за щетите от взломяването). Отиваш с нея в РПУ по местоживеене и с нея си подаваш документи за нова лична карта. След това отиваш в КАТ и си пускаш и документи за ново СУМПС. Мисля, че със служебната бележка може да управляваш ама в какъв срок, ... ще те излъжа. За полицата, мисля, че не е проблем да ти извадят дубликат. За прегледа обаче май, ще трябва да си го минеш (не съм сигурен), тъй като не вадят дубликати. Той и прегледа ти е най малкия кахър. 30 лв и айде. За малкото талонче, трябва инвалида да ти издаде пълномощно и ти да ходиш да извадиш дубликат на малкото свидетелство. Или направо инвалида да отиде. За ключовете- Ми ние си имаме ключар във форума Иначе за колата да не ти я гепят не знам. Махни акумулатор-а (не че ще ги спре де). А баща ми правеше един номер на жигулата, ама на други коли не съм виждал дали може да стане. Обръщаше некви кабели (просто им разменяше местата) От Букса А отива на Букса Б и обратното, и колата нямаше палене.

        Коментар


          #5
          Re: голямо тегло - откраднаха ми документите

          sehnsucht написа:
          Колеги в много голяма беля се вкарах днеска,разбили ми служебния бус и ми откраднали чантичката с документите вътре,на мене такава ми е работата - спирам по магазините,но не се бавя по повече от 5-10 минути...както и да е това де....
          Aко си късметлия ще ти ги донесат до два-три дни. Като видят, че няма мангизи ги захвърлят някъде, ако ги намерят свестни хора ще ти ги донесат.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            Смени си патроните на бравите вкъщи !!! Все пак ти има адреса и ключовете, остава само да те издебне кога те няма !

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Абе мисля, че става и с входящия номер от молбата за лична карта. Ама не съм сигурен.

                Коментар


                  #9
                  Глоба не се плащаше при доказана кражба (с протокол от компетентен орган), или ако са изгубени по време на оказване на първа помощ на пострадали...Това преди фигурираше в закона за документите за самоличност. Сега обаче не го откривам, така че може и да са го махнали...

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Не те нашите депУткитати са много малоумни. В Закона за документите за самоличност, пише, че и СУМПС може да ти служи като личен документ за идентификация. Обаче понеже се перат парички и някой гъзоблизец се е изсрал на някакъв образец дето трябва да бъде избран и са избрали образец в който няма нито номер на лична карта нито адрес по местодомуване и т.н. И както се получава. С един приятел се прибираме от Студентски град. Спира ни екип на КАТ. Оня си дава СУМПС контролен талон, на колата талона и.т.н. Катаджията му иска и лична карта. Обаче този моя приятел понеже е дървен философ започва да му се репчи, че нямало да му я даде,защото и тя била документ за самоличност и според него му била достатъчна. И тоя като се нервира (а приятелчето нямаше нарушение за което да е спрян) и му направи, ама пълна проверка. Аптечки маптечки глупости. Половин час си игра и накрая му писа акт за пожарогасител, триъгълник, мръсни номера и още нещо. Защото се заяде.

                      Коментар

                      Working...
                      X