Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Курсове за мотокаристи/електрокаристи - как, колко и къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Курсове за мотокаристи/електрокаристи - как, колко и къде?

    Интересува ме колко струва един такъв курс, за колко време се изкарва, какви документи изискват (освен лична карта и шоф. книжка), валидни ли са в чужбина? Въобще, всичко което знаете ще ми е от полза!Благодаря предварително! :D
    Space Star 1.9 DID

    #2
    Колега има някъде в ТУ София,поне от ТУ са изпитващите, но за цена не знам.За международно валидно свидетелство се плаща към 80Е.Иначе курса е 14дни....Иначе изпита е много лесен - малко теория ти дават и после те гледат как караш.
    Marea 1.6 16v

    Коментар


      #3
      jorkos написа:
      За международно валидно свидетелство се плаща към 80Е.
      Е***** цената! Дано да не си прав за това! Че те м/ународните книжки дето ги издават са по 30 лв. ако не се лъжа.
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        Поне така беше миналата година март месец, когато аз го карах, но на нас фирмата ни пое разноските така че....
        Marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          jorkos написа:
          Поне така беше миналата година март месец, когато аз го карах, но на нас фирмата ни пое разноските така че....
          А иначе лесно ли се управлява това чудо? Никога не съм сядал на мотокар! Изморява ли се шофьора като го управлява дълго време, защото съм чувал от разни поляци, че било трудно?!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            jorkos написа:
            Поне така беше миналата година март месец, когато аз го карах, но на нас фирмата ни пое разноските така че....
            А иначе лесно ли се управлява това чудо? Никога не съм сядал на мотокар! Изморява ли се шофьора като го управлява дълго време, защото съм чувал от разни поляци, че било трудно?!
            Ами колега много субективно е да кажеш дали е лесно или трудно. То е като колата на някой им по-лесно да карат кола отколкото да вървят, щото като вървят се спъват, други пък се разтреперват като седнат или пък изпадат в паника при някоя по-напечена ситуация. Така че всичко си е до нюх и опит. Колкото до изморяването ами зависи къде ги караш карите и какво пренасяш с тях. Ако ги използваш да превозваш по един палет от някой склад до някой цех то тогава ще го караш като камионетка, но пък ако ти се налага по цял ден да стоварваш тирове с палети пълни с бутилки тогава си е изморително, щото постоянно си нащрек, още повече ако ти се налага да ги стифираш /редиш/ тия палети в някой тясно помещение на по 3-4-5 реда. Но принципно са направени лесни и щадящи усилията. Имат си хидравлика, за да се маневрира лесно - понякога имаш толкова място колкото да се завърти около оста си - много са маневрени.
            Punto SX 1.1 55

            Коментар


              #7
              наистина много лесно се кара такава машинка.Аз карам в службата един с три колела и е много маневрен....Даже бих казал, че с малко практика е много по-лесно от кола.
              Marea 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Мерси за инфото, сега остава да намеря къде в Шумен мога да го изкарам и колко левчета ще ме обръснат!
                Space Star 1.9 DID

                Коментар

                Working...
                X