Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов член и 2 нови Фиата ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов член и 2 нови Фиата ...

    Здравейте всички!Първо искам да благодаря за чудесните теми, които са публикувани тука. Студент съм в Германия и баща ми си купи Пунто преди месец. Оттогава започнах да чета този форум и ми беше любопитно каква кола си е взел, какви коментари има и така нататък. За мое щастие получих новогодишен бонус от работата ми и естествено бях решен да ги похарча за кола. Интересното в тази история е, че си харесах колата от мобиле.бг без дори да имам шанс да я погледна самичак, защото няма как да се прибера в момента до БГ. Та, количката е Браво 1.4 12V. Още щом я зърнах, сърцето ми спря на нея. Помолих брат ми да се обади в салона да пита дали още е там и ако да, да отиде и да я погледне. Колата беше там и естествено аз прекарах цяла вечер в този форум, четейки за нея. Инструктирах брат ми какво да гледа по нея и пр. За щастие колата се оказа доста запазена и гледана, и въпреки множеството негативни постове, които прочетох точно за този двигател, просто нещо вътре ми казваше, че това е тя, моята количка. Та, днес вече е паркирана на двора ...в БГ. За съжаление ще трябва да почакам месец докато я видя и я подкарам към Дойчланд, но трай баба за хубост Това е моята кратка и радостна история.
    Bravo 1.4 12V

    #2
    Честито със здраве да си я караш.
    Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

    Коментар


      #3
      Хехех! Готина история! Така е като си харесаш нещо, не му мислиш много много! И брата взе Мареята така общо взето!
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        Нещо не разбирам. Ти си в Германия а си купуваш кола от България внесена от Италия предполагам...
        KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
        Land Rover Discovery 2.5TD '94
        EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
        EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
        EX: Fiat Regata 1.7D '84

        Коментар


          #5
          Честито и от мен!Не се притеснявай за негативните мнения, които си чел за този мотор, всичко е въпрос на късмет
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            Мене ако питаш - да се беше разтърсил по частните обяви в Германия - такива страхотно гледани коли се намират - с по два комплеката гуми и джанти, сервизна история, стелки и всичко - светят. За мен си е чисто прахосничество да си в Германия и да си вземеш кола от БГ. НЕ заради цената само - заради пазенето най вече!Но иначе честито!
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Специално за този Фиат гледах много и то повече обяви, които бяха в моя район, защото за да стигне някъде по-далече, трябваше да дам още едно 100-200 евро, само за да погледна колата. По-големият проблем при мен е, че искам задължително да я регистрирам в България, тъй като застраховките тука са адски скъпи (Справка - за този модел на Браво, за половин година застраховка ми искаха 780 Евро). Цените на Бравото в България и Германия не са много различни. Предполагам това се дължи на факта, че колите се карат директно от Италия. Мойто Браво е било вкарано директно от Италия на 29 Декември, аз го капарирах на 3ти Януари. Та така... по-запазените Браво в Германия не са под 2000 евро (+ около 800 Евро да я докарам до бг за регистрация и после обратно). На мен колата ми излезна 3700 лева. Все пак си мисля, че така по-евтино ще ми излезне. Meжду другото, видях, че много хора от Пловдив трудно намират тази пластмаса, която се слага, когато се слага ново стерео в колата. Тук има в ebay:http://cgi.ebay.de/FIAT-Radio-Blende...мерявам да си поръчам от тука преди да си дойда, така че ако на някой му трябва подобно нещо и му е трудно да се сдобие с него, с удоволствие бих му донесъл.
              Bravo 1.4 12V

              Коментар


                #8
                Честито!!!!Аз имам такова Браво и съм много доволен. Безаварийни километри!!!!
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #9
                  честито колега!а за пласмаската ще питам един приятел-мисля че търсеше такава/кажи цена и евентуално кога се пребираш/
                  Renault Laguna 1,9 dci 2002

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на всички за хубавите пожелания Нямам търпение да и врътна ключа.@ vaskobravo - ами така като гледам цената е около 10 Евро с доставката. Значи около 20 лева ще струва. По план се прибирам втората седмица на Февруари, някъде 9ти-10ти. Не мога да гарантирам обаче качеството на тази пластмаса, тъй като и аз не съм си взел още такава, но предполагам една обикновена пластмаса няма какво да и объркат
                    Bravo 1.4 12V

                    Коментар


                      #11
                      ще ти дам отговор възможно най-скоро
                      Renault Laguna 1,9 dci 2002

                      Коментар

                      Working...
                      X