Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кучегон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кучегон

    Колеги някой може ли да ми каже програма или да ми направи аудио файл с честота 20.000 Hz - 25.000 Hz и 135 dB искам да пробвам дали ще има ефект ако се качи на телефона. Това е честотата на онези уредчета, който се продават за да гоните бездомните пумиари ако ви нападат. Не намерих никаде някой да го е побългарил. Мерси предварително
    Fiat punto 1,1
    Fiat bravo 1,6 16v
    Fiat bravo 2,0 20v
    Honda civic 1,5
    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

    #2
    Re: Кучегон

    KrAs написа:
    Колеги някой може ли да ми каже програма или да ми направи аудио файл с честота 20.000 Hz - 25.000 Hz и 135 dB искам да пробвам дали ще има ефект ако се качи на телефона. Това е честотата на онези уредчета, който се продават за да гоните бездомните пумиари ако ви нападат. Не намерих никаде някой да го е побългарил. Мерси предварително
    Хахаха аз понеже днес съм на тематика GSM програми и приложения та попаднах на това: http://www.kaldata.com/forums/index....ntry767848Не е много по темата, но ще ти е интересно предполагам. И гледам там че един от отговорите е че телефоните не поддържат такива честоти. Така че мисля че няма да се получи.Между другото дръпнах файлчето от линка и го пуснах на компа - чувам същото свистене което чувам и от кучегоните които съм виждал, само че при тях ще е още по-интензивен звука.И гледай като тестваш звуците които намериш кучето да е вързано че не знае как ще му подейства
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #3
      Аз предпочетох да купя на жената един кучегон. Раздава правосъдие из махлата вече 2 седмици хехе . Бях удивен че всъщност действа.

      Коментар


        #4
        Е да колега но говорим за различни Hz това има значение пък и не съм много вчас но sound pressure при кучегоните е 135 db нека по разбиращите да изкажат мнение пък и първо мисля да го пробвам на уредбата и в колата да видя дали има ефект
        Fiat punto 1,1
        Fiat bravo 1,6 16v
        Fiat bravo 2,0 20v
        Honda civic 1,5
        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

        Коментар


          #5
          ls1 написа:
          Аз предпочетох да купя на жената един кучегон. Раздава правосъдие из махлата вече 2 седмици хехе . Бях удивен че всъщност действа.
          Абе действа ако не е глухо кучето Лично аз си мисля че тези уредчета са по скоро опастни отколкото да помагат ама............
          Punto SX 1.1 55

          Коментар


            #6
            Punto SX написа:
            ls1 написа:
            Аз предпочетох да купя на жената един кучегон. Раздава правосъдие из махлата вече 2 седмици хехе . Бях удивен че всъщност действа.
            Абе действа ако не е глухо кучето Лично аз си мисля че тези уредчета са по скоро опастни отколкото да помагат ама............
            Колега, имам познат куриер, който му дадоха служебен кучегон, според него някои кучета по-скоро ги озлобява повече, отколкото да ги гони! п.с. Всъщност май най-добре е да се ползва газов пистолет!!!
            Истината е някъде там!

            Коментар


              #7
              Re: Кучегон

              Коментар


                #8
                Re: Кучегон

                deadairplane написа:
                Punto SX написа:
                Между другото дръпнах файлчето от линка и го пуснах на компа - чувам същото свистене което чувам и от кучегоните които съм виждал, само че при тях ще е още по-интензивен звука.
                Всъщност ти чуваш паразитни шумове. Ултразвук и да искаш не можеш да чуеш. Така че това което чуваш на колоните е само паразитния шум щото колоните не богат да изсвирят ултразвука. Те и така им идва скъпо да направят колони които да покрият всички звукови честоти че камо ли за тия дето не могат да бъдат чути. Не разчитай с колони да имитираш кучегон, камо ли с телефон където качеството на звука е далече от истината и има само едни средни. (все пак телефона е направен да разбереш какво ти приказват, колоните да чуваш звуците които е възможно да бъдат чути а кучегона е направен за да го чуват само кучетата.) Иначе ако кучегона беше точно с 22 килохерца и кумари щеше да гони.
                Точно това му писах и аз на колегата още в първия пост че телефона няма да поддържа това което иска като звук. А звука от линка е по темата чиито линк съм постнал. Той не е срещу кучета а срещу даскали. Децата го чували, даскалите не и така им звъняли телефоните. И това ми е малко странно - все едно си нямат вибрации на телефоните ама то хората какво ли не измислят. Че така като чета даже и изобретател пича дето го измислил.
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #9
                  Re: Кучегон

                  Коментар


                    #10
                    Това устройство не е особено ефективно.Върху кучета,крави,вълци,глигани и т.н. действат безотказно спрейове и патрони с технически пипер (капсицин).Това е активната съставка на лютите чушки.Обаче тук-в чист вид.Също така е много ефикасно срещу наркомани и друга надрусана измет.Там останалите газове действат от слабо до никак.

                    Коментар


                      #11

                      Коментар


                        #12
                        По-ниска честота пробвали ли сте? 10Кхз?От телефон се чува, не знам за кучетата как е.Колега, това кумар ме уби, ново животно ще да е :D
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Който иска нека пробва Лично аз предпочитам газови патрони, дето събарят и магаре Точно 22кХз ли трябва да бъдат?
                          GTipo написа:
                          По-ниска честота пробвали ли сте? 10Кхз?От телефон се чува, не знам за кучетата как е.
                          Идеята е не ти да го чуваш, а мастията, дето искаш да разкараш.п.с. Малко теми за размисъл В какъв формат (с какви параметри) трябва да е файла за да може наистина да изкара 22кХз, а не някакви хармоници около тази честота? С какво ще се плейне този файл? Какво друго е необходимо за да се постигне звуково налягане от над 120 ДБ?
                          Прикачени файлове
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #14
                            Аз все пак да споделя опита си от кучегона който купих. Пък ако е полезно на някой - добре.Има два модела основно които се продават в България. Дазер 2 и Догчейсър. Като поразгледах форумите оказва се че първия е доста по-добър, като съдя по доволството на хората дето го ползват. Дазера е 55-60лв, Догчейсъра е 35-40лв. За две седмици сме го изпробвали може би на 50-ина кучета (различни) . От тях 1-2 бяха леко глухи, като чуят звука и въртят озадачено глави. Една глутница във вилната зона се засили към нас с лай - едно натискане на бутона и подвиха опашки, директно изчезнаха. Друга ситуация, куче рови из боклука, виквам 2-3 пъти и махам с ръце, гледа ме в очакване но не мърда, жената натиска бутона - кучето драса на секундата. Общо взето сме много доволни.Сега по-интересното - кога не действа. Когато куче е в имот да речем вързано и лае. Явно се чувства много на своя си територия, спира, заслушва се, после продължава да лае. Имаше и такива които отстъпиха но единици. На неагресивни кучета може също да не действа. То си седи кротко, натискаш бутона, то чува че става нещо но не може да направи връзка с агресивното си поведение и да разбере че трябва да бяга. Седи, гледа, може да те заобиколи отдалеч, в повечето случаи изглежда объркано. На малки кученца също не действа - става им интересно и гледат любопитно. На домашни кучета не сме пробвали. Запознати казват че не е добре на домашни кучета, защото има шанс да са обучавани с ултразвук (откудето и идва това че някои кучета може да станат още по-агресивни ако чуят шума). Освен това домашните кучета са чували около себе си всякакви звуци (телевизор, гсм и т.н.) и не се впечатляват толкова от ултразвука.Хубаво е да се действа от близко разстояние. Да речем от 5 метра. Едно е да ти дръннат едни чинели до ухото, друго е на 20 метра. В единия случай подскачаш в другия гледаш какво е станало. Точно така е и с кучетата.Не съжалявам че взехме Дазера. Върши работа, безшумен е за нас. Нещо не ми се вярва ако ти скочи куче да смогнеш да пуснеш точния звук от джиесема. А с това жената ходи вечер с пръст на бутона в джоба и може да реагира за секунда. Това на което трябва да я науча да свикне само е да изчаква да се приближи достатъчно кучето и да ползва кучегона само когато е наложително, а не да се кефи да гони котките хихи .

                            Коментар


                              #15
                              ls1 написа:
                              Хубаво е да се действа от близко разстояние. Да речем от 5 метра. Едно е да ти дръннат едни чинели до ухото, друго е на 20 метра. В единия случай подскачаш в другия гледаш какво е станало. Точно така е и с кучетата.
                              Абе това с 5-те метра не е за предпочитане - че си е бая близо. Кажи и по отдалеч да ги стряска че да не се наложи да и купуваш нови гащи .А иначе има един голям недостатък много тежат тия кучегони. DAZER-а е колкото едновремешните мобифони и тежи колкото тях. :P
                              Punto SX 1.1 55

                              Коментар

                              Working...
                              X