Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Remote control GSM към компа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Remote control GSM към компа

    Та да почна от предисторията - навън студено 20 градуса под нулата, сняг 50 см и търсейки как да си запълня времето почнах да ровя в нета за приложения за телефона. Рових, рових и изрових следното http://www.getjar.com/products/5700/RemotePC2#review .Това е програма с която да ползваш GSM като дистанционно - даже с опция да ти излиза десктопа на дисплея че ако си далече и не виждаш какво има на компа пак да можеш да го управляваш. Сложих я на телефона. Свързах телефона с компа посредством блутута и почнах да правя настройките. Е да ама не. Все нещо не мога да докарам за да заработи пустата му програма. Та въпроса ми е ако някой си е играл с това да помогне с настройките и по точно какво аджеба IP се въвежда, какъв порт, и какъв е тоя сървър дето се инсталира на компа. Клиента който се инсталира е ясен това е програмата за телефона, ама другото нещо ми се опъва. Ами това е ако има и друг като мен без работа да помага
    Punto SX 1.1 55

    #2
    Абе вие в Търново нямате ли среща след един час? Няма ли да отидеш да измиеш колата, да се подготвиш? Нещо?

    Коментар


      #3
      ///// написа:
      Абе вие в Търново нямате ли среща след един час? Няма ли да отидеш да измиеш колата, да се подготвиш? Нещо?
      Той дъжда я е измил споко.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        :D Това което си намерил е стахотно :D :D :D

        Коментар


          #5
          Re: Remote control GSM към компа

          Punto SX написа:
          Та да почна от предисторията - навън студено 20 градуса под нулата, сняг 50 см и търсейки как да си запълня времето почнах да ровя в нета за приложения за телефона. Рових, рових и изрових следното http://www.getjar.com/products/5700/RemotePC2#review .Това е програма с която да ползваш GSM като дистанционно - даже с опция да ти излиза десктопа на дисплея че ако си далече и не виждаш какво има на компа пак да можеш да го управляваш. Сложих я на телефона. Свързах телефона с компа посредством блутута и почнах да правя настройките. Е да ама не. Все нещо не мога да докарам за да заработи пустата му програма. Та въпроса ми е ако някой си е играл с това да помогне с настройките и по точно какво аджеба IP се въвежда, какъв порт, и какъв е тоя сървър дето се инсталира на компа. Клиента който се инсталира е ясен това е програмата за телефона, ама другото нещо ми се опъва. Ами това е ако има и друг като мен без работа да помага
          на компютъра трябва да инсталираш това:http://www.laneros.com/attachment.ph...6&d=1160035222

          Коментар


            #6
            Re: Remote control GSM към компа

            Marea Bipower написа:
            Punto SX написа:
            Та да почна от предисторията - навън студено 20 градуса под нулата, сняг 50 см и търсейки как да си запълня времето почнах да ровя в нета за приложения за телефона. Рових, рових и изрових следното http://www.getjar.com/products/5700/RemotePC2#review .Това е програма с която да ползваш GSM като дистанционно - даже с опция да ти излиза десктопа на дисплея че ако си далече и не виждаш какво има на компа пак да можеш да го управляваш. Сложих я на телефона. Свързах телефона с компа посредством блутута и почнах да правя настройките. Е да ама не. Все нещо не мога да докарам за да заработи пустата му програма. Та въпроса ми е ако някой си е играл с това да помогне с настройките и по точно какво аджеба IP се въвежда, какъв порт, и какъв е тоя сървър дето се инсталира на компа. Клиента който се инсталира е ясен това е програмата за телефона, ама другото нещо ми се опъва. Ами това е ако има и друг като мен без работа да помага
            на компютъра трябва да инсталираш това:http://www.laneros.com/attachment.ph...6&d=1160035222
            мерси колега за линка и аз тъкмо бях намерил този пакет - вътре е всичко и файла за телефона и сървър файла за компа - сега ще видим дали ще тръгне вече.
            Punto SX 1.1 55

            Коментар


              #7
              Моя SE K810 си го има като опция това в неговия си софтуер - много е яко, ама не става за нищо - кога юе седна през телефона да си командвам компа.... Иначе естествено съм го пробвал -подкарах го, покефих е и толкова!
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Моя SE K810 си го има като опция това в неговия си софтуер - много е яко, ама не става за нищо - кога юе седна през телефона да си командвам компа.... Иначе естествено съм го пробвал -подкарах го, покефих е и толкова!
                .Ами аз целта ми беше да командвам плеърите, ама тук още не виждам такава функция май. Иначе го подкарах. Изкарва десктопа върху дисплея на телефона, гаси, пуска, рестарира компа, има чат между телефона и компа. Но ако няма функция да се програмират бутоните на телефона да усилва, намалява звука и да сменя песента на плеъра май няма много нужда от нея.
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #9
                  А моя точно основно за мултимедиините плеъри отговаря - бутоните на телефона сменят предназначението си според това, което си пуснал... Удобно е само ако гледаш филм на телевизора от компа и не ти се става Иначе ме кефи как със джойстика на телефона командвам мишката...
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    И аз си играх с тази програма, но не успях да я подкарам. Моят блутут накомпа е външен и си мисля че това е причината. Все не мога да нацеля точните портове... Идеята беше само в предизвикателството. Иначе е напълно безсмислено, още повече, че моят комп си има дистанционно (на ТВ тунера, но командва и мултимедията и мишката).

                    Коментар


                      #11
                      И аз си играх с тази програма, но не успях да я подкарам. Моят блутут накомпа е външен и си мисля че това е причината. Все не мога да нацеля точните портове... Идеята беше само в предизвикателството. Иначе е напълно безсмислено, още повече, че моят комп си има дистанционно (на ТВ тунера, но командва и мултимедията и мишката).

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        И аз си играх с тази програма, но не успях да я подкарам. Моят блутут накомпа е външен и си мисля че това е причината. Все не мога да нацеля точните портове... Идеята беше само в предизвикателството. Иначе е напълно безсмислено, още повече, че моят комп си има дистанционно (на ТВ тунера, но командва и мултимедията и мишката).
                        А и моя е външен просто ключа е да видиш през кой порт тела се кънектва с блуттута и него порт да въведеш като порт в сървара управляващ програмата.
                        Punto SX 1.1 55

                        Коментар


                          #13
                          Бате не те знам с какъв телефон си(симбиан,луидолс или уик симбиан )Та програмата която ти трябва е контрол фрик :D давам ти един линк към форум създаден за "умни" телефони.http://www.all4smartphone.com/forum/index.php тове е линк към самия форум http://www.all4smartphone.com/forum/...74584b34f38a96 А това е директно към каталога с програми за различните мобилни платформи.Разгледаи прочети и ша разбереш всичко как се прави.
                          кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

                          Коментар

                          Working...
                          X