Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си върнах летните гуми...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Яворе , и аз съм с всесезонни братче...ама такиви ядове кат твоите нямам! Както вече споменах...имаше по едно време статия , която доказва , че когато гумата застои 1-2 години...и каучука се втвърдява.Това правило е валидно за зимните гуми със сигурност. Сега ще се разровя да я потърся и да ти дам линк , ама ако не я намеря - да знаеш , че там е проблема.Не вярвам от завода да те обуят с брак...
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    Коментар


      #32
      Трябва да видиш нещо такова.В случая DOT-a показва 22 седмица на 2000г.Като пипаш протектора, при зимната гума той трябва да е доста по мек и еластичен от този на летната.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #33
        Аз съм с Michelin Pilot Alpin набор 2000, нема такава гума просто! Гумаджиите все ме питат ’откъде ги намери тея гуми’ Alpin 2 и 3 се износвали доста по-бързо. Моите са с още 6мм грайфер, мисля и другата зима да ги търкалям.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #34
          ...видях го, пише DOT 2307, не е в елипса, явно са спрели да ги елипсоват.....явно не е стара гумата, допускаме некачествено съхранение или де да знам вече...но определено са по-твърди от тия, дето са на колата. Между другото в мазата е една от гумите на Авео-то, която балонира и я смених - от интерес погледнах и нея, пише DOT 1406 в елипса - Корморан ....

          Коментар


            #35
            И аз сложих Корморан и съм доста разочарован.
            Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


            Когато целта е всичко и пътят е без значение!

            Коментар


              #36
              Авео написа:
              ...видях го, пише DOT 2307, не е в елипса, явно са спрели да ги елипсоват.....явно не е стара гумата
              ...явно е минала през вулканизатор...
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                #37
                Авео написа:
                ...видях го, пише DOT 2307, не е в елипса, явно са спрели да ги елипсоват.....явно не е стара гумата, допускаме некачествено съхранение или де да знам вече...но определено са по-твърди от тия, дето са на колата. Между другото в мазата е една от гумите на Авео-то, която балонира и я смених - от интерес погледнах и нея, пише DOT 1406 в елипса - Корморан ....
                Ми какво да ти кажа...Оная гума от картинката в момента ми е на колата.Годината е 2000, колата се държи прекрасно с нея и ако не я срежа някъде, години още ще бъде в експлоатация.Изобщо това е гума каквато едва ли ще бъде произведена отново.С твоята обаче нямам идея какво е станало?!?Ебаси, на плажа чадър да е държала лятото, пак не би трябвало да я докара до там.Само е била дефектна нещо.Така или иначе гума гаранция няма.Следващия път да гледаш и да пипаш
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #38
                  абе не знам защо не взимате под внимание това което ви казвам: чисто новата гума е гладка (мноого гладка) и сцеплението й не е добро. трябва си разработване на асфалт, пръст, пясък, чакъл и т.н., за да се издраска едно хубаво повърхността. @Авео, недей да прибързано да ги "бракуваш" тия гуми, никъде не казваш колко км си навъртял с тях, но аз доколкото разбирам от написаното, не си ги карал 300-400км на сухо (макар и да са зимни, в тоя хубав, мек, пухкав сняг няма да се разработят)Поздрави.
                  Fiat Punto S55 1.1
                  Fiat Forever!

                  Коментар


                    #39
                    Punto_S написа:
                    абе не знам защо не взимате под внимание това което ви казвам: чисто новата гума е гладка (мноого гладка) и сцеплението й не е добро. трябва си разработване на асфалт, пръст, пясък, чакъл и т.н., за да се издраска едно хубаво повърхността. @Авео, недей да прибързано да ги "бракуваш" тия гуми, никъде не казваш колко км си навъртял с тях, но аз доколкото разбирам от написаното, не си ги карал 300-400км на сухо (макар и да са зимни, в тоя хубав, мек, пухкав сняг няма да се разработят)Поздрави.
                    Виж, разработването не е възможно да направи от така описаните гуми зимни такива.Ще ги направи по-меки ли?Разликата от неразработена до разработена гума едва ли ще я забележи.Тук става въпроса за фрапираща разлика. И то с летна гума. Пък била тя и мишлен...
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #40
                      Не мисля, че е необходимо да се дават много пари, за да имате стабилни гуми - познат гумаджия ми препоръча всесезонни VREDESTEIN QUATRAC II M+S - по 80 лв. парчето, тях ги сложих есента на дъжд се държаха добре, отзад тогава все още бях с летни гуми. Дойде и първият сняг, сутринта на тръгване за работа на първия дясен завой колата се завъртя на 360 градуса, добре че нямаше коли и хора около мене и пак при гумаджията този път ми препоръча за отзад зимни KORMORAN SNOWPRO по 60 лв. парчето и така за общо 340 лв. - сега в големия сняг ДОВОЛНО
                      Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                      Коментар


                        #41
                        Авео написа:
                        ...нищо не можах да видя в тая тъмница, утре ще кажа, сега са в багажника и в тоя сняг не ми се мъкне на светло, обаче установих друго - на пипане са доста по-твърди от тези, които са в момента на колата, та в този дух си мисля, възможно ли е просто колата да е била обута със всесезонни гуми от завода.... ......и другото, което се сетих, е че на няколко пъти ми направи впечатление, че се чуват като карам, когато съм със свален прозорец / пуша си в колата здраво /, допускам да се чуват повече от зимните, защото те не са ми правили впечатление да са се чували така, както летните.....
                        Градски - виж болднатото.И ако зимните ти гуми са на повече от 2 години седели и на повече от 3 сезона карани на варненски условия - са си за боклука.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #42
                          Няма чисто нова кола, която да се продава с друг вид гуми, освен с лятни, дори джиповете излизат с лятни гуми от завода Единствено, мисля, "Audi Allroad" се продаваше с гуми според сезона на покупката, но не съм сигурен Производител, вносител, дистрибутор и т.н., няма право да продава гуми по-стари от две години, без изрично де опомене датата на производство и съответно да намали цената на гумата, в сътветствие с промяната в състоянието й за времето от производството до датата на продажба Явка, просто се върни там от където си купил гумите и те ще ти обяснят, кое, как и защо

                          Коментар


                            #43

                            Коментар


                              #44
                              Аз съм с летни Dunlop, шарката, подобна на събиращи се стрелки в средата на протектора, с грайфер не повече от 2mm и не се притеснявам да карам така. Досега не съм имал сериозни основания за притеснения за поведението им на пътя. Единствената разлика е, че държа налягането на атмосфера и малко.
                              Fiat Marea 1.8i 16V
                              Fiat Tipo 1.4i 8V
                              Fiat Punto 1.6i 8V
                              www.italauto-bg.net/forum/

                              Коментар


                                #45
                                2 бордюра отзад в буса и решавам проблема със шарката и дълбочината на грайфера
                                Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                                ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                                Коментар

                                Working...
                                X