Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си върнах летните гуми...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    "Semperit" е хубава гума за парите си, но явно не толкова хубава, че да върши работа на Явор Аз също си пердаша с летните гуми и като гледам, много хора около мен със зимни гуми закъсват, пък аз с летните минавам, та се чудя, аджеба, за чий дедов трябва да давам 500-600лв.

    Коментар


      #17
      Колеги абсурд е да се убеждаваме , че летните гуми са по-добри от зимните, и имат по-добро сцепление и т.н.!Те нито имат подходяща шарка да изхвърлят снега, нито пък са толкова меки, като зимните!При температури под нулата ,стават твърди като камък!Какво сцепление искате тогава!Това ,че някои карат с летни гуми не е никак препоръчително - не ,че е невъзможно!Друг е случаят на колегата, автор на темата!Щом летните му гуми са мишелин, значи като нищо имат по-добро сцепление от евтини зимни гуми/макар, че семперит не са лоши гуми, ама.../!Я вземете Мишелин Алпин новият модел, или пък Гудиър Ултрагрип 7/аз съм с такива и съм много доволен/, пък тогава ще говорим!Колега Кики : като заблуждаваш себе си ,че карането с летни гуми е възможно през зимата, и ,че не е проблем , за да се спестят пари - пази тези абсурдни твърдения само за себе си!Не ги споделяй, защото току виж някой се подвел и те послушал!!! Поздрави
      Fiat Grande Punto

      Коментар


        #18
        по темата: 1) Не забравяйте разработването на гумите - от 300 до 500км. им дават различните производители. Лятото с чисто нови гуми Барум Брилянтис (летни) се убедих в това нещо. Бяха като от стъкло, никакво спиране, ако асфалтът е гладък се пързаляха доста, да не говорим на пясък или прах. Дават им 300км. разработване, но мога да ви кажа, че с тях се усетих сигурен чак след 550-600км.2) Сега съм с тях и съм доволен, копат си доста ефективно, не успях да закъсам никъде. Не са върха за зимата естествено.3) Никога не съм имал зимни гуми
        Fiat Punto S55 1.1
        Fiat Forever!

        Коментар


          #19
          Kuku написа:
          "Semperit" е хубава гума за парите си, но явно не толкова хубава, че да върши работа на Явор Аз също си пердаша с летните гуми и като гледам, много хора около мен със зимни гуми закъсват, пък аз с летните минавам, та се чудя, аджеба, за чий дедов трябва да давам 500-600лв.
          Моето мнение е, че Фиат много добро разпределение на тежестта върху задвижващите колела. И аз бях карал с летни гуми при първия сняг и бих казал, че колата стоеше доста добре, но в условията към днешна дата не бих карал с летните си гуми.Ето и шарката на Семперит-а http://www.conti-online.com/generato...d_grip_en.html

          Коментар


            #20
            ми нека поканя тогава всички с летни гуми ,на една разходка до Ястребец Експрес на Боровец .Обещавам да не слизам да бутам и помагам ,освен ако не ми стане много смешно
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #21
              tomazo написа:
              ми нека поканя тогава всички с летни гуми ,на една разходка до Ястребец Експрес на Боровец .Обещавам да не слизам да бутам и помагам ,освен ако не ми стане много смешно
              и на мен ми е интересно докъде ще стигнат :D
              Fiat Grande Punto

              Коментар


                #22
                Много интересна случка...Аз също мисля, че Aveo просто има проблем със зимните си гуми.Станали са пластмасови по някаква причина.Или наистина са със сбъркана посока.Други обяснения аз лично нямам
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  Аз имам наблюдение само върху летни Semeprit - пълен провал. Те са направени така, че да издържат колкото се може повече километри и да имат много грайфер. Явно при зимните ситуацията е плачевна.
                  Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                  Коментар


                    #24

                    Коментар


                      #25
                      pifakiz, никого в нищо не се опитвам да убеждавам - говоря само и единствено за себе си Фактите са си факти - зимни гуми не съм имал от три години, но не агитирам никой да кара с летни гуми в снега

                      Коментар


                        #26
                        Емииии....какво да ви кажа, прибрахме се с жена ми преди около час - отново и безапелационно гласувам за летните гуми. Не мисля, че съм чак толкова опитен шофер, та да не виждам ролята на гумата в поведението на пътя. Не знам дали бих могъл да ви убедя, но колата наистина се държи крайно по-стабилно от със зимните.....даже и жена ми, дето рабира от гуми мааалко по-малко от мен , установи че не се фъргаме насам-натам като вчера и онзи ден....И нещо не точно по темата - никога в живота си не съм карал със зимни гуми, освен миналата година на дизеловата дачия,сложих ги, просто щото си вървяха с колата, ама те така и не видяха сняг, помните каква зима беше миналата, за разлика от тая.А бре, зверих се в гумите, ама така и не разбрах как да скивам ЕГН-то им. Иначе другата седмица отлитат за София и ги обуваме на Авео-то...

                        Коментар


                          #27
                          Авео написа:
                          Емииии....какво да ви кажа, прибрахме се с жена ми преди около час - отново и безапелационно гласувам за летните гуми. Не мисля, че съм чак толкова опитен шофер, та да не виждам ролята на гумата в поведението на пътя. Не знам дали бих могъл да ви убедя, но колата наистина се държи крайно по-стабилно от със зимните.....даже и жена ми, дето рабира от гуми мааалко по-малко от мен , установи че не се фъргаме насам-натам като вчера и онзи ден....И нещо не точно по темата - никога в живота си не съм карал със зимни гуми, освен миналата година на дизеловата дачия,сложих ги, просто щото си вървяха с колата, ама те така и не видяха сняг, помните каква зима беше миналата, за разлика от тая.А бре, зверих се в гумите, ама така и не разбрах как да скивам ЕГН-то им. Иначе другата седмица отлитат за София и ги обуваме на Авео-то...
                          Ще си позволя да повторя - имаш проблем със зимните си гуми!Ако това което казваш е истина, тези гуми са за боклука, щото са опасни.И тук не става въпрос толкова за марката, а за твоите 4 броя.
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #28
                            ...абе аз проблем със зимните гуми вече нямам, щото ги смених със летни...., по скоро те имат проблем с мен, щото висят в мазата.... Ако кажете мога ли по гумата някъде да видя датата на раждане, ще ви кажа от кога са...

                            Коментар


                              #29

                              Коментар


                                #30
                                ...нищо не можах да видя в тая тъмница, утре ще кажа, сега са в багажника и в тоя сняг не ми се мъкне на светло, обаче установих друго - на пипане са доста по-твърди от тези, които са в момента на колата, та в този дух си мисля, възможно ли е просто колата да е била обута със всесезонни гуми от завода.... ......и другото, което се сетих, е че на няколко пъти ми направи впечатление, че се чуват като карам, когато съм със свален прозорец / пуша си в колата здраво /, допускам да се чуват повече от зимните, защото те не са ми правили впечатление да са се чували така, както летните.Вероятно ще се окаже, че наистина зимните са скапани някакви, макар че пред мен и махната лепенджосите, не ми направи впечатление да са стари, до колкото може да се определи от вида на гумата. Мястото, от което ги взех ми го препоръчаха клиенти, които обуват там служебните си коли и даже ми издействаха отстъпка за тях....освен това не допускам да са ме метнали на черешата целенасочено, защото човека, който ме заведе там освен клиент, ми е и да кажем нещо кат роднина и сме много близки.....абе незнам....утре ще видим кога са произведени и после ще коментираме.За посоката, в която са били монтирани не мога да коментирам, защото се замислям за това след като ги свалиха вече, но все си мисля, че ако не първият майстор, който ги слага, то поне онзи вчера щеше да забележи и да си тресне крика в земята от възмущение....

                                Коментар

                                Working...
                                X