Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правен проблем - имам СОТ и ме обраха :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Правен проблем - имам СОТ и ме обраха :(

    Живея на първия етаж и около нова година апартамента ми остана празен за четири нощи - резултата е откраднати LCD телевизор и 40г. злато!Алармата на СОТ-а е свирила два пъти в 03:47ч. и в 05:51ч. на 29-ти през ноща, и още веднъж на 1-ви в 00:02ч., точно на нова година, екип на СОТ-а е идвал на мястото, оглеждал е обекта - всичко е било затворено и външната врата заключена, нямало следи от разбиване или счупени прозорци Прибирайки се снощи установих, че къщата е надолу с главата, сигналната техника, алармата и сирената са бурквално изтръгнати от стената и разпардушинени на парчета, по прозореца в кухнята има следи от напът, от нещо като кози-крак, но дръжката му беше затворена наполовина отвътре, прозореца в една от стаите беше отворен около 30см., а входната врата беше отключена и комплекта резервни ключове отвътре липсва В коридора, в сакове, бяха приготвили домашното кино и стереоуредбата, а компютъра и монитора бяха полуразкачени и зарязани така.... взели за чисто нов портфейл с 20лв., а фотоапаратче за 500лв., което стои в един шкаф с портфейла, не е взето Та, въпроса ми е, имам ли право да предявявам някакви претенции относно немарливостта на СОТ-а или да се радвам, че съм минал само с 1800лв. задна?!

    #2
    В договора ти с тях трябва да има клауза третираща подобни случаи. Най-вероятно имаш застраховка, като част от услугата. Би трябвало да получиш обезщетение.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      Спукай ги от дела. Лигльовците са се били запили някъде...трябва да се научат , че щом им плащаш - трябва да си вършат работата. Уесно нема...
      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

      Коментар


        #4
        Те си имат протокол ,че са пристигнали на мястото !Нищо не можеш да им направиш на СОТ-аджиите !Ако зачетеш договора дори ,ще видиш ,че не носят вина в такива случаи ,ако са дошли до определеното време посочено в договора !Виж дали при сключването на самият договор нямаш и застраховка на имуществото ,което пак е някакъв нищожен % но пак е нещо !радвай се ,че си само с 1800 задна ,както сам каза !И имай предвид ,че такива неща стават с добра подготовка !
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          едно приятелче на втория етаж, блиндирана врата, обаче от старата дограма, качили се по решетките на първия етаж, изнесли един куп машини - перфоратори, винтоверти, флекс, .... компютър чисто нов, монитор ЛЦД, че даже и парфюмите и дезодорантите на майка му!!! И пак така - нямало го е 4 дни в тях, бил на село. Преди време с/у нас разбиха магазин за ГСМ-и , куките дойдоха след 4 минути, а СОТ - след 12. А едни сотаджии лятото бяха всяка вечер в един еврофутбол дето хода и аз, и гордо ходеха с извадени пистолети, което е забранено по закон, и се наливаха с бири, и още ме е яд че не ги снимах тогава и да ги пратя във фирмата им снимките. СОТа нищо не прави! Само взима парите и се измъква с това че са отишли на време. А ти няма как да докажеш че не са! Е тука в слатина разбиха касата на мегалан - охранителна решетка, врата... откраднаха 3 компютъра и некви неща от шкафа, откакто се виждаше че има някви хора пред офиса, до излизането им, минаха 1 минута и 12 секунди! Имаше клипче в интернет, та го гледах

          Коментар


            #6
            nikki_sixx написа:
            Спукай ги от дела. Лигльовците са се били запили някъде...трябва да се научат , че щом им плащаш - трябва да си вършат работата. Уесно нема...
            Ти не четеш ли ? Не виждаш ли, че са идвали Колите им имат ГПС и всичко се записва! Няма вероятност да не отидат на сигнал!"Запили някъде" - видя ли ги?П.С. Кире, много съжалявам за случилото се! Прати ми на Л.С. кой СОТ те обслужва? Може и да помогна?!!
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              неприятна случка

              Не знам дали ще върнат нещо от СОТ макар че това им е работата да пазят иначе за какво е СОТ Би трябвало да има и застраховка на вещите но това май е отделно трябва да си го платиш и да влиза в договора Да се обезопаси по нестандартен начин с по дълги ключове от нормалните иначе ги отварят и скъпите брави инструментите за отваряне ги продават и по интернет да има брава високо горе или ниско долу с дълги ключове /нещо правено нестандартно /
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                По принцип в договора ти със СОД трябва да има клауза че при клажба СОД-а поема щети до 8000лева е обикновенно.Тогава обаче месечната такса за СОД е по-голяма.Нямаш ли такава клауза е малко вероятно да получиш нещо.

                Коментар


                  #9
                  Само се моля, да не си към БОДУ СОT- защото там ако се оплачеш дори ще те набият, кажи верно към кой СОT си може някой от форума да помогне.Аз лично познавам баш шефа на ВТА.

                  Коментар


                    #10
                    БОДУ За съжаление не знам какво да предприема, защото имам много сериозни препоръки за там и ако започна да ги съдя, ще трябва да си разваля отношенията с близки хора, пък в крайна сметка я ми върнат парите, я не ми ги върнат Не съм изчел договора още, защото ми е в офиса, а аз подреждам в нас цял ден Аз съм сигурен, че на тях не им е за първи път и са си вързали гащите, та затова се чудя, дали изобщо да се занимавам

                    Коментар


                      #11
                      и да се занимаваш никва файда немаааа !виж в добре в договора дали пише за % до някаква сума но едва ли !!!А и щом имаш познати и препоръки ,да издействат някой чакалък и това е !!Сега е момента да направя реклама на СОТ 161 ,които ползваме и съм мноого доволен :D
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #12
                        И в крайна сметка за какво е тоя СОТ или СОД.... !? Един вид - ти си плащай щом имаш излишни пари, пък ние ще се разходим до жилището ти при сигнал, ще му се полюбуваме и кой откъде е ... Това верно не е държава...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Адаш, нямам представа, реално какво са свършили За тях щом няма отворен/счупен прозорец или отключена/разбита врата, значи обекта е изряден... а това, че може крадците да се крият вътре, те няма как да го знаят, защото нямат ключ от жилището Аз пък бях в чужбина и не мога да дойда за да огледам вътре, и ето го резултата... Томи, няма процент на обезщетение в договора, сигурен съм

                          Коментар


                            #14
                            Много е кофти щом няма % за обежщетение .Мои близки и познати така бяха обирани и нищо не стана !Сега ако се разправяш с тях ,те естесвено ,че ще протакат нещата докато се поуспокоиш малко и пак нищо няма да стане !! А ако се стигне до съд ,те толкова добре са си вързали гащите ....Единсвеният вариант който се сещам ,а (е преполагам си викал полиция ,да направят оглед и там протокол за откраднатите неща)да са открили нещо нередно в действията на Сотаджиите ,но сега се сещам ,че при сигнал и включена аларма ,на тях им показва ,кой датчик се е задействал и ако е на врата или прозорец (при положение ,че е включена алармата ) са длъжни да седят на Обекта докато Титуляра по договора или посочените лица при негова липса ,не се появят на обекта ...Малко е странна работата в инт.на истината ,опаковали са всичко (имали са време ) и по всичко личи ,че едва ли не са си правели сметка пак да се върнат ...
                            фиатче Браво 2.0

                            Коментар


                              #15
                              На мен ми намирисва също тая работа.... Да не се окаже накрая, че отново са намесени и Сотаджиите в цялата афера...Няма да е за пръв път... Аз знам за 2 такива случая от първа ръка...
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X