Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правен проблем - имам СОТ и ме обраха :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колега, ти май не четеш. 5 човека ти казват, че СОТ няма правомощия. Ако ще и гаубички да си вържат да дърпат, не могат да ги използват. Ти чул ли си СОТ да използва оръжие по човек? И да е използвано е било единични влучай във въздуха. Не съм чул и за задържан от СОТ. Нали ще ми сложат белезници и ще ги осъдя като кучета да ми платят. Ти може да ми дадеш милиони случай на прехваления СОТ 161 как действа, аз сега ще ти дам само 1 случка как действа. Преди няколко години, компания 3-4 души се прибирахме от някъде. Беше към 1-2 през ноща. Бяхме изгладняли и нямаше къде да хапнем, затова се забихме с Атлантик на Орион в Люлин. Да същия този Орион на който има 5 различни коли на 5 различни СОТ-а ... като на изложение. Лъскави, строени, ония въоражени и демонстрират "присъстив и сила". Единия от компанията стана да изпрати приятелката си. На излизане от Атлантик точно пред самата врата 2-ма му се нахвърлят да го бият. Излизам аз и още 2-3 приятели и стана ебаси кютека. От някъде дойдоха още 2-3 и на страната на другите. Поради факт-а че ние бяхме леко по силни физически, придобихме някакво надмощие. В следващия момент единия от тия извади газов пистолет и го насочи към приятеля. Започнахме да се търкаляме 2-3 души с него за да го обезоръжим, а той произведе изстрел в земята. Половината сот-аджийски коли се разбягаха "по сигнали". Прехваления Сот 161 стоеше от страни и се правеше, че не забелязва нищо. Като го свалихме на земята и изритахме пистолета настрани, ги помолихме да го наглеждат с нас докато дойде екипа- от 9-то. Не било тяхна работа. Страшни са. Добре поне, че полицайчетата дойдоха бързо. На 2-рата мин бяха при нас.А сетих се и още една случка. Изпащам приятелката си, и се прибирам. По една тъмна уличка. Явно са имали сигнал някъде в околността защото ги видях като минаха покрай мен на аварийни с 300. Изпратих я и на връщане тоя кара с патрулна скорост, спира до мене и ми вика "дай си личната карта". Викам ти полицай ли си ? Какъв си, че ще ми искаш личната карта? Оня вика, че съм му бил съмнителен. Викам няма да ти дам карта. Оня взе да показва мускули нещо, ама като видя, че няма да му дам картата извикаха полиция. Дойде полиция, добър вечер добър вечер какъв е проблема, ето лична карта бам справка, лека вечер и толкоз. Ама през тва време докато дойде полицията ги направих на маймуни. Минаваха хора и им се смееха. Те чупят стойки с техника и оръжие само пред който не трябва. А пред който трябва нямат правомощия.

    Коментар


      #32
      ////Punto//// написа:
      Колега, ти май не четеш. 5 човека ти казват, че СОТ няма правомощия. Ако ще и гаубички да си вържат да дърпат, не могат да ги използват. Ти чул ли си СОТ да използва оръжие по човек? И да е използвано е било единични влучай във въздуха. Не съм чул и за задържан от СОТ. Нали ще ми сложат белезници и ще ги осъдя като кучета да ми платят. Ти може да ми дадеш милиони случай на прехваления СОТ 161 как действа, аз сега ще ти дам само 1 случка как действа. Преди няколко години, компания 3-4 души се прибирахме от някъде. Беше към 1-2 през ноща. Бяхме изгладняли и нямаше къде да хапнем, затова се забихме с Атлантик на Орион в Люлин. Да същия този Орион на който има 5 различни коли на 5 различни СОТ-а ... като на изложение. Лъскави, строени, ония въоражени и демонстрират "присъстив и сила". Единия от компанията стана да изпрати приятелката си. На излизане от Атлантик точно пред самата врата 2-ма му се нахвърлят да го бият. Излизам аз и още 2-3 приятели и стана ебаси кютека. От някъде дойдоха още 2-3 и на страната на другите. Поради факт-а че ние бяхме леко по силни физически, придобихме някакво надмощие. В следващия момент единия от тия извади газов пистолет и го насочи към приятеля. Започнахме да се търкаляме 2-3 души с него за да го обезоръжим, а той произведе изстрел в земята. Половината сот-аджийски коли се разбягаха "по сигнали". Прехваления Сот 161 стоеше от страни и се правеше, че не забелязва нищо. Като го свалихме на земята и изритахме пистолета настрани, ги помолихме да го наглеждат с нас докато дойде екипа- от 9-то. Не било тяхна работа. Страшни са. Добре поне, че полицайчетата дойдоха бързо. На 2-рата мин бяха при нас.А сетих се и още една случка. Изпащам приятелката си, и се прибирам. По една тъмна уличка. Явно са имали сигнал някъде в околността защото ги видях като минаха покрай мен на аварийни с 300. Изпратих я и на връщане тоя кара с патрулна скорост, спира до мене и ми вика "дай си личната карта". Викам ти полицай ли си ? Какъв си, че ще ми искаш личната карта? Оня вика, че съм му бил съмнителен. Викам няма да ти дам карта. Оня взе да показва мускули нещо, ама като видя, че няма да му дам картата извикаха полиция. Дойде полиция, добър вечер добър вечер какъв е проблема, ето лична карта бам справка, лека вечер и толкоз. Ама през тва време докато дойде полицията ги направих на маймуни. Минаваха хора и им се смееха. Те чупят стойки с техника и оръжие само пред който не трябва. А пред който трябва нямат правомощия.
      Ти май не четеш аз какво съм ти написъл!Е големи мъже сте, че сте скочили на бой.....и не ми казвай дали е имало или нямало причина от ваша страна!Май си ял доста бой от тях, че да си се настроил така, или греша!Май си единствения случай нападнат от СОТ без причина, като че ли те преследват нещо! "Прехваления Сот 161 стоеше от страни и се правеше, че не забелязва нищо" - еми какво искаш да направят като нали казваш, че ТЕ са виновни! Да ви скочат и да ви смелят ли!? Май си противоречиш!Не може 70 хиляди обекта да имат, ако са мърлячи, нали?!Ти да не очакваш специално да ти известят, че са стреляли по някого!!!!Много си далече от истината, само това ще ти кажа!!!И не ме цитирай повече, че се дразня!
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #33
        Колега, прочети внимателно. Пий си хапчетата и тогава разсъждавай. Посочи ми къде съм написал, че са ме били СОТ-аджий? Това е невъзможно да се случи. После ще ги осъдя. Ако ме пипне дори с пръст. Имам си познати и веднага вадя медицинско. Такива травми ще си напиша, че просто ще им се стъжни. Причина от наша страна за предизвикване на агресия нямаше. Мацката на приятеля имаше едно златно синджирче и сигурно се бяха насочили към него. Не виждам друга причина. Предвид и късния час, това за мен остава единствената причина. Бяхме сами в салона, нито сме били шумни нито нищо. Хапнахме, той тръгна да я изпраща и уговорката ни беше да го изчакаме и след това да се прибираме. Ако ще и 300 000 обекта да имат, дреме ми. Аз ако прибягвам да услугите на СОТ ще избера полицейския. Не живея в балкана и със сигурност ще стигнат до мен. Но поне съм сигурен, че ако ги набарат ще има някакви последствия. А не да обикалят като кучета пред месарски магазин.

        Коментар


          #34
          ////Punto//// написа:
          Колега, прочети внимателно. Пий си хапчетата и тогава разсъждавай. Посочи ми къде съм написал, че са ме били СОТ-аджий? Това е невъзможно да се случи. После ще ги осъдя. Ако ме пипне дори с пръст. Имам си познати и веднага вадя медицинско. Такива травми ще си напиша, че просто ще им се стъжни. Причина от наша страна за предизвикване на агресия нямаше. Мацката на приятеля имаше едно златно синджирче и сигурно се бяха насочили към него. Не виждам друга причина. Предвид и късния час, това за мен остава единствената причина. Бяхме сами в салона, нито сме били шумни нито нищо. Хапнахме, той тръгна да я изпраща и уговорката ни беше да го изчакаме и след това да се прибираме. Ако ще и 300 000 обекта да имат, дреме ми. Аз ако прибягвам да услугите на СОТ ще избера полицейския. Не живея в балкана и със сигурност ще стигнат до мен. Но поне съм сигурен, че ако ги набарат ще има някакви последствия. А не да обикалят като кучета пред месарски магазин.
          Само не ми казвай какво да пия! Ясно! Така можеш да се обръщаш към друг, не към мен! Хапчета ли, ракия ли, моя си работа! Не май ти не четеш какви глупости си написал в първия си пост и за разминаванията ти в разказа говоря Що не викнахте полиция да ги арестуват като са се опитали да ви грабят, аааа! Щото тука пишеш некви пълни измислици и очакваш някой да ти повярва, айде недей! Нито сме нискообразовани, нито сме балъци!И какви последствия ще има като "набереш" полицейския СОД - така се казва, а не СОТ - както ти пишеш Ти изобщо наясно ли си какво се случва в системата на МВР?!Мисля, че няма смисъл да споря с "биячи на сотаджии"... Пример!(не е насочен конкретно към теб!) Вярваш ли ми, че ако се опиташ да влезнеш в офиса или колата(става въпрос за някой човек, разсъждаващ като теб) на шефа ми, без разрешение, така ще те "оцветя", че няма да се познаеш, пък после ходи си вади медицинско, ако искаш и при Спас Спасков - шефа на Пирогов, и да видим, дали ще ми направят нещо! (Не съм сотаджия, не съм никой - всъщност, не те интересува кой съм!)Айде да престанем вече, че се нервирам много! Няма смисъл да споря с теб, както и ти с мен!Това няма да доведе до нищо хубаво!Нали знаеш по-умня отстъпва!
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #35
            Благун, не се сърди, но май наистина не си разбрал. Той и приятелите му са се сбили с някакви си, а СОТ-аджиите са гледали отстрани или изхвърчали ужким по сигнали. Това иска да каже, а оставам с впечатлението че ти си разбрал че със СОТ-аджиите се е сбил.

            Коментар


              #36
              ls1 написа:
              Благун, не се сърди, но май наистина не си разбрал. Той и приятелите му са се сбили с някакви си, а СОТ-аджиите са гледали отстрани или изхвърчали ужким по сигнали. Това иска да каже, а оставам с впечатлението че ти си разбрал че със СОТ-аджиите се е сбил.
              Колега ls1 няма закакво да се сърдя точно на теб То от неговия разказ не става ясно кой кого е бил!Явно колегата Пунто няма никаква представа, какво се случва нощно време в центъра на София! Особено петък,събота и неделя! Пияни и дрогирани типове разбиват магазини, карадат и се осмеляват да застрашават живота и спокойствието на хората! А къде е полицията - това е друга тема! А докато те дойдат СОТ-аджиите първи влизат в контакт с престъпниците! Ако ги няма тях, гарантирам, че положението ще е много тежко! Всеки ще разбива кавото види по пътя си! Това имах впредвид! И защитавам не всички, а само тези, които според мен го заслужават!
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #37
                сод-сот

                ходил съм на доста обири и съм заварвал содаджия да е хванал крадец на място та и бой яде и след това полицаите го прибраха и те го биха дорине знам иначе за какво са тези давания на пари на месец ако само регистрират кражба или влизане а не го предотвратяват това може да го свърши и една аларма с GSM заключвайте си къщата дори и за хляб да идете по възможност нестандартно не е задължително вратата да е от 1000 лв а да е сигурна не дръжте пари в гардероба и злато на шкафчето това търсят най много
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #38
                  Re: сод-сот

                  kluchar написа:
                  ходил съм на доста обири и съм заварвал содаджия да е хванал крадец на място та и бой яде и след това полицаите го прибраха и те го биха дорине знам иначе за какво са тези давания на пари на месец ако само регистрират кражба или влизане а не го предотвратяват това може да го свърши и една аларма с GSM заключвайте си къщата дори и за хляб да идете по възможност нестандартно не е задължително вратата да е от 1000 лв а да е сигурна не дръжте пари в гардероба и злато на шкафчето това търсят най много
                  Няма смисъл да обяснявам повече, ключаря ви го каза
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #39
                    ама на тоя форум всички сте големи побойници Недейте така, защото мама ще ми забрани да го чета пс: колега Кики, в тая смотана държава няма оправия, тегли една и карай напред. а и прекратявай договора с тоя скапан сот възможно най-бързо и минавай на друг, без значение кой, само да не си при тия, дето ти се подиграват така.
                    Fiat Punto S55 1.1
                    Fiat Forever!

                    Коментар


                      #40
                      Колега, ти вярно си за хапчета. Как палиш само не е истина. 1. Всички разбраха ситуацията, само ти не си разбрал.2. Не съм се бил със соТ-аджий. Пък ако имат желание нека се пробват.3. Ти да не работиш в соТ 161 та така подскачаш.4. Случката с лична карта много ясно съм си го написал. Става дума за соТ а не соД. Аз правя разлика. А ти ? И точно затова ми стана смешно, че се бърникат където не им е работа. Те още малко ще почнат и да ни спират за светофари.5. Както съм си го написал, полиция беше извикана на момента от собствениците на заведението но ги помолихме да останат с нас докато дойде екипа на районното. 6. Евала им правя, че от всички ’шерифи" останаха само те, нищо че след това не си мръднаха. Самия факт, че са останали сигурно им прибава една червена точка в твоите очи.Впрочем сещам се още една случка на твоите любими (колеги най вероянто) сот-аджии. Спомнчш ли си финала на купата на България по футбол между ЦСКА и Черно Море ? Припомни си кой я охраняваше, какво направи, как гледаха, как бяха оборудвани и т.н. и т.н. Ако не знаеш за какво иде реч, порови се малко в нет-а и ще видиш какво се случи тогава.

                      Коментар


                        #41
                        Пичове! Какво Ви става бре!?!?!? Айде без хапчета и простотии!!!Че ще ми върнат мод. права и ша Ви банна всичките за разонода!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #42
                          ////Punto//// написа:
                          Колега, ти вярно си за хапчета. Как палиш само не е истина. 1. Всички разбраха ситуацията, само ти не си разбрал.2. Не съм се бил със соТ-аджий. Пък ако имат желание нека се пробват.3. Ти да не работиш в соТ 161 та така подскачаш.4. Случката с лична карта много ясно съм си го написал. Става дума за соТ а не соД. Аз правя разлика. А ти ? И точно затова ми стана смешно, че се бърникат където не им е работа. Те още малко ще почнат и да ни спират за светофари.5. Както съм си го написал, полиция беше извикана на момента от собствениците на заведението но ги помолихме да останат с нас докато дойде екипа на районното. 6. Евала им правя, че от всички ’шерифи" останаха само те, нищо че след това не си мръднаха. Самия факт, че са останали сигурно им прибава една червена точка в твоите очи.Впрочем сещам се още една случка на твоите любими (колеги най вероянто) сот-аджии. Спомнчш ли си финала на купата на България по футбол между ЦСКА и Черно Море ? Припомни си кой я охраняваше, какво направи, как гледаха, как бяха оборудвани и т.н. и т.н. Ако не знаеш за какво иде реч, порови се малко в нет-а и ще видиш какво се случи тогава.
                          Първо не съм СОТ-аджия и никога няма да бъда!!! Ако не ти е ясно мога да ти го проясня!Второ НЕ работя в СОТ 161!Ако мислиш да ми се правиш на интересен ми пишпи на лични, а не да ми обясняваш пред всички дали съм за хапчета или не. Разбра ли ме?! Мисля, че тук доста хора ме позанват и ще кажат дали съм луд и дали си пия хапчетата! Ти някога имал ли си СОТ или СОД? НЕ! И затова не си в час! Аз имам в апартамента и на двете ми къщи тук в София и мога да ти кажа, че винаги са били точни и коректни! Затова ги защитавам! А не някой си да ми пише, че всички са еднакви!
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #43
                            kiro_of_the_day написа:
                            Пичове! Какво Ви става бре!?!?!? Айде без хапчета и простотии!!!Че ще ми върнат мод. права и ша Ви банна всичките за разонода!
                            Кире, дразня се, защото "някой хора" слагат всички под един знаменател!Все едно аз да кажа, всички в Областна управа са маскари, е не е така, нали не говоря за София И не мисля, че съм луд! Може да ми избива баланса, но нали не съм го хванал да го удуша.... Както казах по-умния отстъпва! Аз не съм умния
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар


                              #44
                              Що реши пък, че аз съм умния и аз трябва да отстъпя? Няма да се занимавам с лични съобщения, щото не ми е рабитата да създавам конфликти. Ма забележи, че всичко тръгна от твоя пост дето опонираш на моя. Ти тръгна на нож. Е аз няма да си трая много ясно. Ти ако ми удариш наживо шамар, да не мислиш, че ще стоя и ще си кротувам. Същото ми е държанието и в нет-а. Както и да е. Няма да споря с теб.Но работи със СОТ и СОД съм си имал много пъти и затова си позволявам да давам квалификаций и оценки. При тебе може да са били точни и коректни, но не при всички са така. Също има разлика от това да са точни и коректни и да вършат работа нали ? Аз също мога да хвърча като линейка из София на аварийни и до 2 мин да съм на място да регистрирам кво е станало. Аз не твърдя, че са мудни или че не са оборудвани или че колите не са им коли. При частника всичко е много по добре от държавника. И затова няма място за сравнение на СОТ и СОД по отношение на матерялна база. По професионализъм, също може да се спори, защото съм работил към една от фирмите които се занимава сега със СОТ и виждах как куцо кьораво и сакато се прибира. И там имаше изпити, и там имаше проверки, и там се ходеше на стрелби и там и там .. сума ти глупости. Ама всички знаем как се минават изпитите. Аз натяквам на друго. Че се наливат пари без да има покритие, и дефакто няма услуга. Защото той идва само да провери и може да огледа отвън. Не може да влезне и да ти провери има ли някой в апартамента. Няма правомощия да задържа. Няма почти никакви правомощия. И затова визирах мача между ЦСКА и Черно Море. Защо 2-те агитки си позволиха да прескачат огради и да ходят да се бият една с друга. Защо се придвижваха по терена дори без никой да ги спре. Защо като се сбиха сотаджиите се дръпнаха на разстояние и не се и мъчеха да ги разтървват? А бяха оборудвани по добре от полицаите. Абсолютно всички бяха с каски, щитове и палки. Голяма част имаха и радиостанций. Защо след като бяха толкоз добре оборудвани, никой не нанесе удар по някой от тия лумпени които бяха отишли на стадиона само за да се сбият? Защото нямат право. Защото им нямат респект. Защо само като се чу че полицаите влизат на стадиона всички се разбягаха. Защото знаят, че удрят наред. Те и те не са цвете за мирисане, защото не си спомням да имаше някой задържан, но поне лумпените се разбягаха от виковете "идват".

                              Коментар


                                #45
                                Темата има друго заглавие.Тези нападки и спорове ако обичате на лични.След малко разчиствам всичко което не е свързано с темата и е нападка към потребител или спор.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X