Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НЕ зареждайте на ЛУКОЙЛ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    НЕ зареждайте на ЛУКОЙЛ!

    НЕ зареждайте DIESEL на ЛУКОИЛ!Тази седмица сипах Дизел на бензиностанцията на Лукойл в град Елин Пелин.Сипах за 20лв.,преди това колата си работеше супер ,без да прекасва и без никакви проблеми...След около 8км.започна да тресе да губи мощност и аз спрях,от аспуха излизаше много бял дим все едно се е запалилаколата...сащевременно взе да тресе и да гасне,след което още по трудно палеше и губеше обороти,белиат пу6ек продалжавашеда излиза и постепенно спря да пали...След което ме затеглиха до сервиз и майстора пред мен отвартя маркуча от които идва нафта в помпата и като взеда помпа с гумената помпичка излезе чиста вода!!!На 12литра гориво имаше 2 литра вода,като аз сам заредил 9,5литра от Лукоил.Последва смяна на филтъра и проверка на нафтовата помпа и дюзи,за щастие бяха здрави и цялото удоволствие ми излезе 200лв.разход за нова година...Като се има впредвид ,че съм минал най-леко...За сравнение майстора ми каза ,че ремонт на помпа излизал 1200лв.а дюзите били по 50лв.Ако някои има мнение да сподели от къде заредя нафта и имал ли е подобни проблеми...?За сравнение в БГ всеки си прави каквото си иска безнаказано,не може и да ги осъдиш за щети...Темата е за тукМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Колега..Не си написал на кой ЛУКОЙЛ....на самия ли ?!?! или на ЛУКОЙЛ ПЕТРОЛ....Аз зареждам предимно в Л.Петрол и досега не съм имал проблем....За мен слаба Нафта предлагат на ШЕЛ БГ !!!Мое мнение !!!
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
    Fiat Punto 1.2 16v LPG

    Коментар


      #3
      Малко хора знаят че не всички Лукойли са към Петрол. Голяма част от тях всъщност се стопанисват от фирми нямащи нищо общо с Петрол или Рафинерията в Бургас,а търговците правят какво ли не в имато на печалбата.Иначе външно изглеждат като останалите обекти на Лукойл.

      Коментар


        #4
        chaki написа:
        Колега извинявай за забележката но страшно неразбираемо пишеш. Иначе зареждам само на OMV и ЕКО и не съм имал проблеми.
        И аз така, само че газ. Чат-пат на Топливо, там съм забелязал, че ми гори по-малко. Тези трите са бензиностанциите за мен. Като не всяко ОМВ, а точно определени.
        - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

        Коментар


          #5
          Колеги и аз си мислех така за ОМB ама се оказа че не e гориBото а друго
          FIAT Punto 1.6 GOLF`S KILLER
          FIAT Bravo 1.6 16v моят домашен любимец
          LANCIA Ypsilon Elefantino blu
          http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.html
          http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4479/

          Коментар


            #6
            Абе къде и да сипеш в БГ, все ще си на тръни
            Bravo HGT 2001

            Коментар


              #7
              Всеки гледа да те прецакаа с тия боклуци.....То общо взето наистина...дали е ОМВ,ШЕЛ,ЕКО и пр.. почти никва файда !!!
              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
              Fiat Punto 1.2 16v LPG

              Коментар


                #8
                мм за нафта незнам обаче тръгна ли на дълго на няколко пъти се излъгах да заредя от Петрол газ не дърпа както от ОМВ или Лукойл :/
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Аз съм зареждал от два Лукойл-а във Варна, който са си Лукойл (не Петрол) - единия от Кауфланд в посока Метро, от ляво се пада - мнооого зле - разход 13-14/100 и не върви особено, и от Лукойл зад Метро - разход 11-11.5/100, върви много добре, или поне колкото А95 или по-добре...
                  Peugeot 407 2.0 HDI

                  Коментар


                    #10
                    За последната година не съм зареждал на друга бензиностанция освен на Лукойл. Ама само на "оригиналните" Лукойл, не на тези - Петрол.Пробвах се няколко пъти на Еко Елда да им видя прехвалената нафта преди година да речем и освен по-голям разход друго не почувствах.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Колеги,все пак караме Италиански коли.С какво ги тепаше Шуми,а сега и Кими? :D
                      Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                      Коментар


                        #12
                        Големи специалисти и анализатори сме се събрали тук.Айде няма да се заяждам , аз зареждам само на Шел друго по-качествено в района няма.Сигурно съм много заблуден , но без такива като мен как ще просъществуват тези бензиностанции неможе всички да са тарикати трябва да има и такива като мен :D Някои анализи в темата направо дразнят.Пример: зареждам от еди каде си и като заредих от много започна да гори....Само че никой не казва времето при единия случай какво е било и при другия, маршрута същия ли е бил и т.н.т. както и да е айде да лющим семки :D
                        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                        Коментар


                          #13
                          bicho1976 написа:
                          Колеги,все пак караме Италиански коли.С какво ги тепаше Шуми,а сега и Кими? :D
                          Ако намекваш за Шел,същите л****
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            #14
                            По-правилно е темата да бъде: "Не зареждайте на Лукойл - Е. Пелин". Супер тъпо е да се обобщава, че всички бензиностанции от веригата са с лошо качество на горивата. То е ясно, че във всички вериги се разрежда горивото и във всички бензиностанции, но въпроса е къде най-малко. Аз сипвам само на по-централни бензиностанции, а не на некви зачукани. Което не е никаква гаранция, но все пак...п.с. От къде ги изравяте тия теми не знам.. датите не гледате ли
                            Bravo 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              Някой е задълбал в кошчето !!!! .....Обобщение по въпроса ....В БГ се предлага слаба нафта ....Преди седмица един приятел дойде с гориво сипано в Гърция и точно се заговорихме по темата и ми вика седни и направи едно кръгче да кажеш как върви.....(говорим за Браво 1.8 16в) Доста съм го карал преди и онзи ден като седнах имах чуството,че е минал през някой Сервиз за чип-чета Голяма разлика !!!
                              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                              Fiat Punto 1.2 16v LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X