Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нередно и Несправедливо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    коцев написа:
    В момента на мерцедеса ми гумите са Ласа и са на 35,000 км и са поставени през 2001г. Не ги сменям и през лятото .
    Това за хвалба и добър пример ли е? Не знам колко месеца и години са били курсовете, но когато карам из Плевендоста често ми изправят косите опитни и благоразумни водачи, които си мислят, че като имат намколко си години опит могат да карат без гуми и без спирачки ! Въобще, важното да караме с 80, пък може и без гуми и всякак!
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
    Volvo S60 Sport 2.4D

    Коментар


      #17
      Колега аз не се хваля .Просто казвам това което е истина .Хич не ме е страх да тръгна сега с мерца на заледен и снежен път . Тук просто оборвам една теория ,че минат ли няколко години гумите карани некарани трябва да се сменят .Някой пишеше че на година две трябва спирачното масло , антифриза да се сменя . За мен това са глупости на търкалета . Колкото коли съм карал / 13 на брой / и някой повече от 10 години нито антифриз нито спирачно масло нито масло в скоростите и диферинциала съм сменял и проблем не съм имал. :D Колкото до гумите за да ги карам от 2001 година значи все пак що годе съм умел водач. Най ме е яд на някой който след 50м ще трябва да спре но натиска газта и на 10 метра пред знака набива спирачки . Е на такова каране гумите и една година не издържат .Имам и още една теория която съм констатирал в практиката . Ако си сложа нови зимни гуми на мерцедеса и нови зимни гуми на Пунтото как мислиш бих ли могъл да взема един завой ако карам с една и съща скорост и двете коли ? Практиката показва че не може . Ти ми обясни защо . :D
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #18
        Техническото състояние на автомобилите е последното, което влияе на катастрофите. Основното, както казва и бай Иван е точно безразсъдството на шоферите... Карал съм всякакви коли, и аз имам няколко стотин хиляди километра (само на Темпрата имам над 70 хил вече). Карал съм и със стари гуми и с нови. Като си знаеш състоянието на автомобила, съобразяваш стила си на шофиране с него.Карал съм Жигулата почти една година без нормални спирачки (хващаха след неколко-кратно припомпване). Знаех, че нямам спирачки и нямах проблеми. Просто карах бавно и внимателно. Пък ръчната, доколкото знам се казва "спирачка за паркиране", а не "спирачка за завиване"

        Коментар


          #19
          IMMORTAL Напълно си прав в написаното по горе . Не напразно казвам че един завой с Пунтото ако го взема лесно с 80км ,то с мерцедеса не бих могъл на това хлъзгаво време и с него намалям с 15-20км. по малко защото е с задно предаване и то не е така устойчиво както колите с предно предаване.Това исках да кажа на колегата по горе че макар и с зимни гуми човек трябва да се съобразява и каква кола кара . Сина ми си идва по коледа с колата на приятелката си Ауди А4 куатро.Там пък стабилноста е съвсем друга . Тъй че трябва да се съобразяваме с много неща .
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #20
            куатрото - не му се доверявай изцяло. Може да си с летни гуми и на лед да тръгнеш и да се движиш супер, но ще трябва и да се спира, а тогава куатрото не помага
            Audi 1.8S златен талон

            Коментар


              #21
              сутринта некъв дъртак ме удари на бензиностацията, ми счупи фара и предния капак се огъна баааси дизастър. Тръгна на заден без да гледа и спря у мене. Не ме бил видял изобщо. Ей тва ме вбеси най-много...как тъй не ме видя ве, сичкото циганин се обръща подир мене, той не ме видял...Айде цял ден газих из китната мръснобяла софия да се оправям със застрахователи простотии, возих се на студен миризлив трамвай, общувах с любезни служители.В интерес на истината катаджиите дойдоха за 25 минути по часовник, застрахователите след 40 мин. Ама такива любезни катаджии не е истина, пичове отсекъде. Обичам тези катаджии.Утре ше я карам ранената фиатка на сервиз, дано и ония да са любезни.
              Brava 1.6 16V, Бензин

              Коментар


                #22
                Напълно съм съгласен с мненията че причината основно е в хората.Обаче не забравяйте и количеството коли на пътя.Не можем да очакваме от всички да са пилоти и професионалисти.Просто има хора за които карането е бреме, неприятна тръпка и са в колите по принуда. И така ще бъде.Ясно е че критериите в курсовете са занижени, обаче според мен основният проблем е в много хора които шофират.Едното време със сигурност е имало по-малко ПТП-та. Ама е имало и много по-малко коли на пътя.Като се вземе предвид и факта, че филтъра през курсовете беше много по-сериозен и всичко си идва на мястото.И според мен няма нищо "побългарено" в ситуацията по пътищата, просто тя е естествен резултат от количествения фактор.Освен това, мамка му, колите са просто инструменти. Да, неприятно е да те ударят или да се удариш в някой но това е реалността.Няма да има инциденти само ако няма автомобили.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  Колега без да се заяждам бих ти казал ,че ако се види статистиката една не малка част от катастрофите стават нощем между 12 и 4 часа . Тогава пътищата не са натоварени с коли и само неразумното каране и високата скорост са причината да се сблъскват или да се ударят в крайпътно дърво.Ето и днеска сняг до колени и продължава да вали и пак сума ти и народ тръгнал с колите си и се напречкали и боксуват. Да ги пита човек за къде са тръгнали като в Ловеч само за 25-30 минути пеша можеш да отидеш от единия край до другия.Връх на цялата глупост е че и пред двете автомифки чакаха за миене коли. Какво им мият като само на десет метра като тръгнат от автомивката пак колата е набъхтана със сняг под калниците и пак буксуват ли буксуват.Ей за това нещо аз постоянно говоря че всеки първо да обмисли като тръгне да пътува с колата си , наложително ли е и какви ще са последиците от такъв риск.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #24
                    Не, не го приемам като заяждане, обаче всеки може да каже "Гледай го тоя, къде е тръгнал на майната си сега баш...".Аз лично не не наемам да съдя някого че е решил да си ползва колата.То по същата логика всеки може да го каже и за мен. Колите са за това - да се карат.А за мивката не разбрах защо е тоя укор, въпреки че и моето мнение е подобно.Някак винаги бих намерил по-разумен начин да похарча 10лв като алтернатива на това да си видя лъсната колата.Поне докато се кача в нея Имам предвид на такова време, не че не я мия
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #25
                      deadairplane написа:
                      А и като се разсърди бай Гошо от село за дето го обиждаш, можеш ли да ми кажеш какво ще ядеш? За другото иначе си прав
                      Праилно - и баща ми не прави разлика между летни и зимни ама кара като баба и е по-малко вероятно да се удари по негова вина. Тоя бай гошо го познавам аз, и е един друг нагъл тип дето не е от село (това го писах преди да съм прочел поста за софийските квартали). Аз съм от град, но селото го уважавам. Но да се върнем към темата. Да несправедливо е, и за това е измислена гражданската отговорност. Дано тоя да е имал такава, а ако ли не - каското (пусто да остане много скъпо удоволствие е и то - за тея пари можеш да си постегнеш колата колкото е едно каско).
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #26
                        Ех , от кога чаках да дойде тоя момент да видя всички пеша . :D И баш баровците тръгнаха пеша . Да може така да се задържи един месец та да се свикне и пеша да се ходи на работа . :D :D :D
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #27
                          коцев написа:
                          Ех , от кога чаках да дойде тоя момент да видя всички пеша . :D И баш баровците тръгнаха пеша . Да може така да се задържи един месец та да се свикне и пеша да се ходи на работа . :D :D :D
                          Пепел ти на устата бря :D :D :D До офиса имам ежедневно по 25 километра 15 от които по околовръстното. Вчера да беше видял колега турски тирове как се носят като шейна по снега.........направо ми се изправиха косите - за пръв път видях тир да се усуква и да влиза в канавката............как успя да го оправи и изкара не знам, комичното в случая беше, че зад него се движеха полицаи и като се разминахме бяха се ококорили яко :D :D :D
                          Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

                          Коментар


                            #28
                            Ами колега ще вървиш пеша и карай направо няма нужда да заобикаляш по околовръстното
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #29

                              Коментар


                                #30
                                коцев написа:
                                Ами колега ще вървиш пеша и карай направо няма нужда да заобикаляш по околовръстното
                                Да ама аз като не мога да се кача на колата си , щото ми се налага да пътувам често , през тоя месец ти ли ще ми изкарваш пари?
                                .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X