Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика - в апартамента, не в колата..........

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    jenshen73 написа:
    nikki_sixx написа:
    jenshen73 написа:
    Айде сега по 15лв. за инструктажааа!
    сега ти трябва да ни даваш пари...шото ни взе хляба бе...
    Да черпя по бира може ли???
    ...вървиш ще си търся обезщетението като завещание
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    Коментар


      #47
      Сервиз за климатици LG във Варна

      Колеги, преди 2 дни ми спря компресора на климатика - LG инверторна девятка . Девет години работи без какъвто и да е проблем, но сега навръх Нова година издъхна! Благодарен съм на всички за съветите!
      Брава 1.6 16V ELX
      Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

      Коментар


        #48
        Re: Сервиз за климатици LG във Варна

        bright написа:
        Колеги, преди 2 дни ми спря компресора на климатика - LG инверторна девятка . Девет години работи без какъвто и да е проблем, но сега навръх Нова година издъхна! Благодарен съм на всички за съветите!
        Лоша работа , ама поне времето не е кошмарно студено! Все пак - весело посрещане на Новата година!
        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

        Коментар


          #49
          nikki_sixx написа:
          jenshen73 написа:
          Да черпя по бира може ли???
          ...вървиш ще си търся обезщетението като завещание
          Няма проблеми. Може на някоя сбирка на фиат-форум-варна
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #50
            jenshen73 написа:
            nikki_sixx написа:
            jenshen73 написа:
            Да черпя по бира може ли???
            ...вървиш ще си търся обезщетението като завещание
            Няма проблеми. Може на някоя сбирка на фиат-форум-варна
            Договорихме се значи аз ше се оглеждам - да знаеш
            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

            Коментар


              #51
              Тия дни в мъглата видях за какво става дума... В къщи имаме 2 климатика, като и двата са 12-ки неинверторни. Старият е Daewoo монтиран е 2000 г. и дори в най-големите студове и мъгли успява да поддържа температура 24 градуса. Новият е Osaka, монтираха го миналото лято, външното му тяло се обледява като айсберг и от няколко дни не може да качи повече от 15 градуса в стаята. След тежки преговори с магазина, от който го купих, се съгласиха да ми го сменят. Сега се чудя само каква марка да избера, от Osaka се отказвам.Абе каквото и да си говорим, отоплението от климатик е измама. Затопля се само въздуха, стените са студени, не можеш да си сгрееш премръзналите ръце на климатика например. Истинското отопление е на дърва, въглища, нафта, газ, акумулираща печка. Добре че в една от стаите си имаме печка "чудо" на въглища, само с климатици в тази люта зима направо да сме замръзнали.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #52
                Направо не знам,чета постовете Ви и се плаша...Факт е, че се топля вкъщи с една Мидея 12-ка обикновенна.Най-ниските температури тука бяха -15, не е спирал да работи и все още бачка без проблем! Изобщо даже не съм излизал да го гледам или да го размразявам. Другото, което е, че не съм го спирал от 3 месеца в стаята е 22-23 градуса. Всичките плюят Мидеите, но аз как трябва да се чувствам като на една позната Панасоника 12-ка чисто нов на няколко месеца (Мейд ин Япония) за 1500 лв. спря да работи???П.П.Пу да не му е уроки :D
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  #53
                  tyson написа:
                  П.П.Пу да не му е уроки
                  И аз така викам на моето НЕО - на 3 години е, беше възможно най-евтината 12-ка която намерих, пука, щтрака, пращи ама топли кучето. А пък ми е в кухнята и като спа в спалнята не ми пука дали шуми. Инверторните панасоници и Самсунзи и др. масово в тези мъгли дават грешки и не бачкат, а моя като се обледи прекалено много му правя едно ’хардуерно’ размразяване - по назад в темата съм го описал, и газ...
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #54
                    Да разкажа и аз за моите наблюдения от представянето на климатиците в тази люта зима. Както съм споделял и преди, имам два инверторни климатика - Осака - по-старият - и Панасоник - от миналата година. Температурите тука стигнаха до -20 градуса. Както и очаквах, Осака-та не ме предаде, защото я имам от 4 години и в още по-люти студове е работила. Не се обледява. Панасоник-ът също не ме предаде, въпреки че външното му тяло е изложено изцяло на външните условия, докото на Осака-та поне е на завет на терасата. Откакто паднаха температурите, съм сложил и двата на 21 градуса и съм отворил двете стаи към коридора, в следствие на което в тези три помещения е станала равномерна температура от 21-22 градуса, защото отвреме-навреме климатиците намаляват. В офиса имаме няколко инверторни Панасоник-а 21. Понеже там са купувани наедро, фирмата уж ги е монтирала, както си трябва с отводнителни тръбички отдолу и наблюденията ми са, че точно в това е голямата грешка - моите и двата нямат и се размразяват нормално. В резултат на тръбичките на служебните и поради продължително ниските температури, всичко около отвора и в тръбичките е замръзнало и постепенно климатиците няма откъде да се отичат и се превръщат в масивни ледени блокове. Тръгнах на два пъти да ги размразявам, но горещата вода все не достига и не успявам цялостно да ги размразя. Изводът е, че ако не се размразят изцяло, постепенно пак скрежасват и се обледяват. Това са моите впечатления, дано са полезни на някого.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар

                    Working...
                    X