Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика - в апартамента, не в колата..........

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    jenshen73 написа:
    Градски, ми то по твойта логика - да лягаме и да мрем, щом и на климатиците за по 1000-2000лв ще тръгнем да им мислим кога трябва и кога не трябва да работят.
    ...’що пък трябва да умираме? Въпроса е принципен и това което казвам (пиша) е самата истина. Факт е , че моят климатик е на такова място , което е на течение , а и живея в близост до гора (влага , мъгла , по-голям студ). Обледява се всяка зима и то по начин какъвто не съм виждал при други климатици , но...никога не е правил проблеми. Дадох повечко пари и си взех "мицубиши" (оригинал Японски) ...и все пак твърдя , че го тормозя повече от колкото трябва. Не ме е предал вече трета зима (а дори не съм му правил профилактика). Идеята ми е , че наистина има огромна разлика от климатик до климатик...и е факт , че потребителите тормозим техниката повече от колкото тя може да понесе (понякога)
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    Коментар


      #32
      nikki_sixx написа:
      Идеята ми е , че наистина има огромна разлика от климатик до климатик...и е факт , че потребителите тормозим техниката повече от колкото тя може да понесе (понякога)
      Това много ми хареса и е адски вярно повечето хора си мислят че може всичко да пробва щом е в гаранция.
      Обичам си работата.

      Коментар


        #33
        Хм. За климатиците какво точно означава всичко "щом е в гаранция"??? В предвид, че 90% от машинките се продават с ръководство за потребителя съдържащо 3.4 листа...Аз все още не мога да намеря ръководство за потребителя за НЕО-то и какво точно прави автоматичния му режим. А и никъде не пише "ползвайте климатика за отопление при температури до Х градуса и не го ползвайте за охлаждане при температури над Х градуса.Тъпото китайско НЕО през лятото може да ти издуха мозъка през едното ухо и евентуално да ти го направи на фрапе докато пада, работило е при 42 градуса температура. Работило е и при по-високи През зимата ме е топлило и при -12 и -18. Е вярно, вече не е в гаранция - скърца, пука, пръщи, но топли 1 коридор и 2 стаи... Изплатило си е парите и дори компресора му да гръмне и да пробие дупка на стълбищата (където съм го монтирал) няма да ме е яд. Национала е друга бира - спя на него - т.е. нито го чувам, нито ми пречи. Но пък на 21 градуса зададени - в стаята е 21.4 градуса, при 24 градуса - е 24.2 ... Работи 2ра зима, но тази е по-натоварен.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34
          Днес имах една жена явно закусила нервозни кюфтета доиде да ми се кара че климатика капел и долу до блока заледил и понеже се нямала с никой от блока трябвало да ида и да го накарам да капе през тръбичката дето е за лятото. Като и казах че това е физичен закон не преодолим от мене тя ми изрева че бил в гаранция.
          Обичам си работата.

          Коментар


            #35
            Valentin_V написа:
            Днес имах една жена явно закусила нервозни кюфтета доиде да ми се кара че климатика капел и долу до блока заледил и понеже се нямала с никой от блока трябвало да ида и да го накарам да капе през тръбичката дето е за лятото. Като и казах че това е физичен закон не преодолим от мене тя ми изрева че бил в гаранция.
            и да вземеш да си оправиш физичните закони хаха била се нямала с другите... ми не се учудвам.

            Коментар


              #36
              Valentin_V написа:
              Днес имах една жена явно закусила нервозни кюфтета доиде да ми се кара че климатика капел и долу до блока заледил и понеже се нямала с никой от блока трябвало да ида и да го накарам да капе през тръбичката дето е за лятото. Като и казах че това е физичен закон не преодолим от мене тя ми изрева че бил в гаранция.
              агхахахахаххахахахахахаахахахКолега подобна случка имах и аз днес...само , че беше с бабка...и беше много сърдита защо климатика й капел от външното тяло :D а до миналата година нямала такъв проблем.Питам я "вие от кога не сте правили профилактика?" и тя ме навика... за какво да прави профилактика като нали три години му е гаранцията... явно тръбите са се затлачили - баси 4 години да не го бара съвсем...ама нали е в гаранция!
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                #37
                Абе Ники, абе градски, през зимата клиЗматиците точно от външното тяло капят бе. Квито и тръби да им слагате, квито и отводнения - като се напълни с вода и замръзне при -4 - въри обясни на тъпата физика, че водата трябва да мине през леда... Аз за това ненавиждам тръбичките на външните тела - живея до ХЕИ - над пътя съм - тук ветровете са по-усойни и от Владиславово и от Аспарухово - бяха ми сложили тръба да може да се оттича водата далече от на съседите прозорците - първата зима тръбата замръзна, духна я вятъра и я счупи мнооо красиво А за профилактиките - много малко хора са чували, че има такова животно и то важи за всичката техника с К - климатици, компютри, коли дори и Калорифери... В общия случай съм виждал климатици със затлачени прахови филтри, но никога не съм виждал проблеми по външно тяло монтирано на открито - ако е под стряха, тераса или на първи етаж - си е като кално от конденз и прахоляк, но радиаторната пита почти винаги е ок...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #38
                  jenshen73 написа:
                  ...
                  говорим за едно и също нещо градски
                  Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                  Коментар


                    #39
                    КАто казахте профилактики, колко пара ви взимат за профилактика? Тук ме рендосват 50 лв. за панасоника, и 30 за осаката

                    Коментар


                      #40
                      Че на Панасоника какво му е по-различно?! При нас вземат по 30 за всички видове. Впрочем, за колонните не съм сигурен, но за другите - гаранция.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #41
                        И на мен ми взимат по 30лв сам да си почистя климатика
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар


                          #42
                          Ами то щото пък е голяма философия да се почисти климатика така, че да е ефикасен.За вътрешното тяло, необходими "инструменти":1. Прахосмучкачка2. Четка с дълъг естествен косъм3. Четка с по-твърд косъм4. Пръскалка за стъкла (домакинска ей)5. Вода за пръскалката, но може и почистващ препарат за прозорци6. Стълба7. Течаща водаС включена прахосмукачка и дългата четка - изчеткваме старателно тялото в хола (или в която стая е монтирано). Почистваме особено внимателно местата от където дърпа стайния въздух и от където го издухва (препоръчвам да е спрян климатика).След това отваряме капака под който са филтрите - почистваме ги и тях с прахосмукачката и ги сваляме (може да ги свалите и без да ги смучете, но рискувате да върнете всичкия прахоляк обратно в атмосферата).Филтрите (обикновено 2) се измиват ОБИЛНО с течаща вода и се оставят да изсъхнат.Междувременно може да пуснете климатика на някаква поносима за сезона температура и така както е отворен с пръскалката отмивате мръсотията по алуминиевата пита, а защо трябва да е включен ли - за да дърпа водата навътре и тя да си изтича през лятната тръба. Ако имате домашна пароструйка - още по-ефикасно. Ако има датчици - постарайте се да не ги пръскате излишно След като измиете хуууубаво питата - слагате филтрите - предполагам са изсъхнали. Затваряте капака И ... имате почистен климатик... Някой да не пита сега за какво ни беше четката с твърд косъм??? Да изчеткаме пластмасите преди да ги отворим и след тази с мекия Да свалим това което е полепнало с "наша" помощ - цигари, кухненски изпарения, влажен въздух от дишането и т.н. - всичко това "ецва" прахоляка в пластмасата.Гореописаната профилактика я правя 2 пъти годишно. А всеки месец пера филтрите.Ако имате достъп до външното тяло (живеете в къща и ви е на 1 стълба разстояние) можете с прахосмукачката или пароструйката да му измиете питата - там всичко е водоустойчиво и няма проблем, но препоръчвам климатика да е изключен. Айде сега по 15лв. за инструктажааа!
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #43
                            Ми нашия инверторния го михме.Става въпрос за Панасоник инверторен за 1200 лева.Имаме и един боклук който го произвеждат във върна-еко клима.Той размразява за около 30 секунди и с него проблеми нямаме.Но и Панасоника е малък за нашия хол-само 12-ка е а хола е цях хангар.

                            Коментар


                              #44
                              jenshen73 написа:
                              Айде сега по 15лв. за инструктажааа!
                              сега ти трябва да ни даваш пари...шото ни взе хляба бе...
                              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                              Коментар


                                #45
                                Coupe_S2 написа:
                                Ми нашия инверторния го михме.Става въпрос за Панасоник инверторен за 1200 лева.Имаме и един боклук който го произвеждат във върна-еко клима.Той размразява за около 30 секунди и с него проблеми нямаме.Но и Панасоника е малък за нашия хол-само 12-ка е а хола е цях хангар.
                                Осака се правят в Китай по поръчка на фирма ЕКО Клима Бургас. Ние във Варна още не можем да правим климатици
                                nikki_sixx написа:
                                jenshen73 написа:
                                Айде сега по 15лв. за инструктажааа!
                                сега ти трябва да ни даваш пари...шото ни взе хляба бе...
                                Да черпя по бира може ли???
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X