Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Триизмерна GPS система с лазерно насочване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    rustson написа:
    dannybo написа:
    rustson написа:
    dannybo написа:
    В България все още не може да се използва доколкото зная. Имам познат румънец, който разправяше, че лятото когато е бил на море у нас не е могъл да си използва GPS навигацията. Имало е само магистралите. Останалото - бели петна.
    Хм странно значи моя ГПС е някво менте щото ме прекарва и в най малките улички по софия!
    То хубаво те прекарва и в най-малките улички в София или някой друг областен град, а пробвал ли си да стигнеш с GPS-са в някое село в Родопите, примерно?
    Колега там и пълна карта с всички улици не те оправя! А това за най малките улички не съм казал че е винаги предимство, щото веднъж в Овч.К. ме прекара през едно дето беше отбелязано като улица ама мен ми приличаше повече на гребен канал! Но зависи силно как си го настроил да ти изчислява най краткия маршрут - тогава ще те прекара и през паркингите пред блоковете, или най-бързия маршрут - тогава използва само главни булеварди. Иначе без него жив загивам в София. Много е удобно и може човек да го оцени само когато му се наложи пак казвам. Ако някой е ходил в Солун сигурно знае какво е там - е с тая джаджичка нямах никви грижи. В момента в който паркирахме си забих топлийката на мястото и се разхождахме цял ден. Към края бях като иманяр ... втренчен в джаджата си търсехме паркоместото и го намерихме - да видиш ти От София до най-долната точка на средния ръкав на халкидики само на едно място не знаеше че покрай едно селце са направили околовръстно шосе и се опита упорито да ме накара да направя обратен завой и да мина през селцето, ама накрая като излязохме пак на главния път се освести!Комбинацията която ползвам е HP rw6815 - smartphone + Holux 2360 май беше + iGO и съм много доволен както споменах не веднъж! Който има нужда от съвети при покупка да пише ще се опитам да помогна с удоволствие!
    За тези които се интересуват от програмката могат да и хвърлят един поглед на този сайт:http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=39960след регистрация ообаче!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #17
      Аз съвсем се обърках нещо. Наскоро гледах някакво предаване, където обясняваха, че в България още няма добра GPS навигация и си мисля "по-нататък като се развие ще помисля за някакво у-во да си взема". А се оказва, че много от вас ползват услугата и то доста успешно, както разбирам. Колко е месечната такса, която се плаща?
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #18
        dannybo написа:
        Аз съвсем се обърках нещо. Наскоро гледах някакво предаване, където обясняваха, че в България още няма добра GPS навигация и си мисля "по-нататък като се развие ще помисля за някакво у-во да си взема". А се оказва, че много от вас ползват услугата и то доста успешно, както разбирам. Колко е месечната такса, която се плаща?
        Поне веднъж да се каже какво представлява най-точно.Такса не се изисква.Дали ще има навигация или не зависи от софтуера главно и да имаш открито небе.Спътниците ви дават къде се намирате по географски точки.Софтуера съответно ти показва къде се намират върху картата тези точки.Е където и да се намирате, ако ще и на най-затънтеното място на земята, ако имате карта за там, която да ви покаже къде се намирате, според географските точки, то ще си имате навигация.Надявам се по най-елементарния начин да съм го обяснил.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          mita написа:
          Вчера гледам спама в аналоговата поща и няква брошура на магазини KEV (TCM):Навигационна система Typhoon MyGuide 3500 Goпроцесор Intel Xscale 300MHz32MB Flash ROM64 MB SDRAM3.5" Touch Panel (320x240), 65K цвятаSD/MMC карти до 1GBТа се чудя дали да не си взема една... 199 лв е, което мисля е абсолютно приемливо...http://reviews.gpsfaq.com/about.aspx...=myguide3500go
          Малко дървеничко ми изглежда откъм дизайн Според мен за 350 - 400лв, можеш да си вземеш много по-добро и с тъч скриин!
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #20
            blagun написа:
            Малко дървеничко ми изглежда откъм дизайн Според мен за 350 - 400лв, можеш да си вземеш много по-добро и с тъч скриин!
            Че е дървено - дървено е... ама все пак май има някакъв примитив на тъч скриин --> a resistive type touch panel (utilizing a stylus device) Т.е. аз както си го превеждам/разбирам не става с пръстче, а с някаква показалчица....
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #21
              Sandeto написа:
              blagun написа:
              Малко дървеничко ми изглежда откъм дизайн Според мен за 350 - 400лв, можеш да си вземеш много по-добро и с тъч скриин!
              Че е дървено - дървено е... ама все пак май има някакъв примитив на тъч скриин --> a resistive type touch panel (utilizing a stylus device) Т.е. аз както си го превеждам/разбирам не става с пръстче, а с някаква показалчица....
              където с пръстче там и с показалка ...всъщност зависи от пръстчето де и от маникюра
              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

              Коментар


                #22
                Ewing написа:
                аз съм замислил друга конфогурация, но това ще е след НоваГодина. а именно лаптоп със ХОЛУКС най-вероятно, но съм се спрял на HOLUX 1000. има няколко огромни преимущества на това с лаптопа. огромен дисплей, неограничено количество софтуер и най вече....GOOGLE EARTH сега остава да се стопли и почвам да мисля стойката за лаптопа в колата сгъваема естествено. някой може да ме оплюе, че е значително по голямо по размери от PDA или ГСМа но на мен ми се струва по практично. а и забравих към екстрите да отбележа и бързодействието при лаптопа се елиминира и този фактор.П.П.за колегите които се чудят за малките селца: играх си това лято да инсталирам ТОМТОМ на Р3600 и картата която намерих за източна европа не беше никак подробна но за мое огромно учудване на Черноморец (където бях се върнал от море) имаше всички улици с имената и номерата им.
                Това може да ти е от полза http://www.peterhr.hit.bg/cars/vectraext/vectraext0.htm и това http://www.opelclub-bg.com/forum/ind...EE%EB%E0%F2%E0
                Marea Weekend HLX Jtd 110

                oO(_)____////____(_)Oo

                Коментар


                  #23
                  TIP: абсолютно, благодаря много, сега почвам да я чета и може и на мен мякоя и друго идейка да ми дойде
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар

                  Working...
                  X