Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Качествени храни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За съжаление, според мене всички месопреработвателни предприятия в момента масово използват консерванти и ароматизатори. комбинирани с масивни количества подправки и "подобрители". Суровините разбира се са евтини субпродукти, остатъци които не стават за друго и растителни протеини (разбирай соя). Всичко е с цел да се оживее ценово сред конкуренцията - един от недостатъците на пазарната икономика. Така е и така ще бъде. Даже да си купувате "чисто месо" под формата на пържолки - пак няма гаранция, че не да съдържат антибиотици, стероиди и други гадости.За веществата към които се привиква пък няма какво да говорим - слухове се носят отдавна, ама факти малко. Във всеки случай за аспартама (Нутра суит, фениланин) е почти ясно че води до пристрастяване и затова аз лично го избягвам и на детето си не давам да пие разни гадни сокчета с подсладители.И какво излиза? Ако човек иска да се храни здравословно, единственият начин е да се научи сам да си отглежда храната - месото, млякото, зеленчуците и плодовете, тютюна и ракийката.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #17
      Като стана въпрос за кисели млека, преди 4 години правихме микробиологичен анализ на к. мляко в лабораторията ни по Микробиология в университета. Та млякото на Баба (специално за кафявата кофичка говоря) и к. мляко на Дядо (мисля че така се казваше, май е варненско, нека колегите кажат. Тук не го продават.) не съдържат познатия на всички Lactobacilus bulgaricus. Това означава, че не е никакво кисело мляко! К. мляко не се ли оцвичи до вечерта, повече не си купувайте от тази марка!
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #18
        Roko написа:
        Като стана въпрос за кисели млека, преди 4 години правихме микробиологичен анализ на к. мляко в лабораторията ни по Микробиология в университета. Та млякото на Баба (специално за кафявата кофичка говоря) и к. мляко на Дядо (мисля че така се казваше, май е варненско, нека колегите кажат. Тук не го продават.) не съдържат познатия на всички Lactobacilus bulgaricus. Това означава, че не е никакво кисело мляко! К. мляко не се ли оцвичи до вечерта, повече не си купувайте от тази марка!
        Какво разбираш да се "оцвичи" -да си пусне суроватката нали?
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          Tornado написа:
          Roko написа:
          Като стана въпрос за кисели млека, преди 4 години правихме микробиологичен анализ на к. мляко в лабораторията ни по Микробиология в университета. Та млякото на Баба (специално за кафявата кофичка говоря) и к. мляко на Дядо (мисля че така се казваше, май е варненско, нека колегите кажат. Тук не го продават.) не съдържат познатия на всички Lactobacilus bulgaricus. Това означава, че не е никакво кисело мляко! К. мляко не се ли оцвичи до вечерта, повече не си купувайте от тази марка!
          Какво разбираш да се "оцвичи" -да си пусне суроватката нали?
          Да точно това имах в предвид, тук така му казваме - да се оцвичи.
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #20
            Roko написа:
            Tornado написа:
            Roko написа:
            Като стана въпрос за кисели млека, преди 4 години правихме микробиологичен анализ на к. мляко в лабораторията ни по Микробиология в университета. Та млякото на Баба (специално за кафявата кофичка говоря) и к. мляко на Дядо (мисля че така се казваше, май е варненско, нека колегите кажат. Тук не го продават.) не съдържат познатия на всички Lactobacilus bulgaricus. Това означава, че не е никакво кисело мляко! К. мляко не се ли оцвичи до вечерта, повече не си купувайте от тази марка!
            Какво разбираш да се "оцвичи" -да си пусне суроватката нали?
            Да точно това имах в предвид, тук така му казваме - да се оцвичи.
            Много си прав колега...баба ми квасеше едно време мляко и това за суроватката е много вярно!А кво сиринееее правеше бабааа :P
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар

            Working...
            X