Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Качествени храни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Качествени храни

    От доста време се каня да отворя една такава тема. Мислех си дали да не я пусна в бг-мама, обаче като си представих там как ще ме засипят с клюки и с ’аз чух че някой чул че....’ и т.н....реших тука да я пусна. Все пак - сериозни хора сме, не мами без работа.Та за какво точно става дума. Нека в тази тема всеки който знае че нещо е НЕКАЧЕСТВЕНО за ядене или КАЧЕСТВЕНО да го каже. Но нека да са лични свидетелства или най-много роднински. Примерно мен ме интересува каква е хигиената в Кенар, може някой да е доставял нещо дотам и да е видял? Или където правят колбасите? Или пък - малко вътрешно инфо кое кисело мляко е кисело мляко а не мътилка с антибиотици. Разбирате какво имам предвид. Кои имат строг контрол и кои хвърлят каймата с лопатата от земята. На кои стоката се изнася в Западна Европа (разбирай не може да праща боклук щото ще има шамари). Но без нелоялна конкуренция и слухове, нали .

    #2
    Аз мога да препоръчам на всички месокомбинат в гр. Костинброд от където ходя да пазарувам. Намира се на изхода на града в посока Монтана.Месото е винаги прясно, продавачката има инфо кога е заклано.Кюфтетата и кебапчетата не се свиват при печене, а освен това са и невероятно вкусни.Освен всичко и цените са с една идея по ниски.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Аз мога да препоръчам на всички месокомбинат в гр. Костенец от където ходя да пазарувам. Намира се на изхода на града в посока Монтана.Месото е винаги прясно, продавачката има инфо кога е заклано.Кюфтетата и кебапчетата не се свиват при печене, а освен това са и невероятно вкусни.Освен всичко и цените са с една идея по ниски.
      Дали ще може да ми дадеш малко повече инфо къде точно се намира този месокомбинат, че да ходя в събота да си купя.Ако е Костенец града, защо тогава казваш, че е в посока Монтана Да не би да е село Костенци близо до Монтана.

      Коментар


        #4
        Аз ще споделя какво съм намирал в млечна салата на Кенар.Парче опаковъчна хартия и то доста голямо.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          кисело мляко на Роса - 2% - действително е кисело мляко, даже веднъж се беше вкиснало... купувам основно Тонус 3.6%...за салати лично съм виждал каква е хигиената в Денито - възхитен съм и оттогава не кусвам други салати.колбаси взимам на Бони и Тандем и съм доволен..та те така... чекам си ся комисионните от гореизброените фирми за рекламата...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            аз знам едно: ПОЧТИ всичко на пазара се превръща в някаква пласмаса с вид. не може киселото мляко да ми седи 1 месец в гаража и аз да го отворя със седмица след изтичане на срока на годност и то да става за ядене. това се случи лятото. освен това, долните салами, кренвирши, лионски наденици, македонски и тем подобни шитни аз ги ям като ги прокарвам с вода, а кучето ми, което ми изяде матрака в нас, одеалото и все подобни "вкусотии" като ги помирише тези колбаси и не ги иска. а те ги разбират тези неща
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              zgabrovski написа:
              Аз мога да препоръчам на всички месокомбинат в гр. Костенец от където ходя да пазарувам. Намира се на изхода на града в посока Монтана.Месото е винаги прясно, продавачката има инфо кога е заклано.Кюфтетата и кебапчетата не се свиват при печене, а освен това са и невероятно вкусни.Освен всичко и цените са с една идея по ниски.
              Дали ще може да ми дадеш малко повече инфо къде точно се намира този месокомбинат, че да ходя в събота да си купя.Ако е Костенец града, защо тогава казваш, че е в посока Монтана Да не би да е село Костенци близо до Монтана.
              Не - град Костинброд по посока Петрохан.На края на града - в ляво.Има и указателна табела. Месокомбината е на около 50 метра по уличката.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                За маслото и кашкавала от мандрата в Равногор гарантирам с 2 ръце, ако някъде видите кашкавалче Равногор вземете си едно пакетче е така за проба да видим после друг кашкавал ще ядете ли Маслото също е супер има си вкус на масло а не да наподобява маргарин. Да си призная Равногор ми е селото но аз от Пловдив купувам кашкавал само ако закъсам тотално, иначе всеки път когато се качвам на Равногор или някои познат ходи, му заръчвам да ми купи. На "деликатес 2" има една страхотна локанка малки щафетки са но за жялост не я помня Алпийския шпек също беше хубав но вече за нищо не става, избягвам да купувам салами предпочитам свински врат поне не може да го ментосат а какво друго го правят преди да стане на паржоли не знам. За месокомбинат Монтана чувам добри думи но нека някои по запознат от тоя раион да каже.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  Бозата!!!Няма истинска боза с трайност над 3 дни, истинската боза почва да ферментира(вкисва) на 2-рия 3-тия ден!Като видите боза с трайност 2 седмицизначи има много консерванти и кви ли не примеси от сладкарската промишленност.Даваха скоро по Нова Телевизия за боза, мляко, сирене, колбаси......!За киселото мляко...да не мислите, че е краве амиии не е!Краве и козе мляко на едно място, овчето на друго то е по скъпо!От къде знам за млякото, еми виждал съм камионите на няколко фирми, а тея дето изкупуват мляко са ми познати!А защо пилешките и не само те Леки Меки, Народен и т.н., имат твърди частици в тях,май слагат и друго!Готовите нарязани и вакуумирани храни, гледайте хубаво за етикети за срока на годност(върху стария нов с нова дата за годност и като го разпечатате честито), смрад и кат ми каза магазинерката те така си миришели а аз и показах етикета под новия и замръзна!Не си спомням фирмата но ще мина да видя дали има от въпросните мезета и щи пиша!
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар


                    #10
                    Предполагам колегата zgabrovski се е объркал тотално!? Най-вероятно става дума за Костинброд?
                    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                    Коментар


                      #11
                      Дааааааааааа да се е..а в тъпата тиква.Естествено за Костинброд иде дума.
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        Мога да ви уверя че хигиената на Нестле е на ниво.Супи, кафе, сладки работи...супер хигиена. Много ме радва.По-рано ме беше страх. Особено като чувах неща за Кенар.....
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          За Кенар салатите им са с отвратителен вкус.Като им гледам и работилницата на Д.Петков ...Салати аз купувам само Денито, там няма отклонения.
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            GTipo написа:
                            Мога да ви уверя че хигиената на Нестле е на ниво.Супи, кафе, сладки работи...супер хигиена. Много ме радва.По-рано ме беше страх. Особено като чувах неща за Кенар.....
                            А как стои въпроса с използването на химия?Дали не слагат мононатриумглутамат?За съжаление не знам под кой номер Е се подвизава това чудо.Използват ли Аспартам? Съвет към колегите:избягвайте храни с тези съставки.Има ги в почти всички диетични храни и полуфабрикатите!Какво е влиянието на мононатриумглутамата-тъпчете се и ставате дебели.Аспартам-силно карцерогенно вещество,което го има във всички диетични храни.Извинявам се,че оспамих темата,ама освен хигиена не е лошо да се гледа и какво съдържат предлаганите храни.
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Естествено че не става дума само за хигиена! Ще изчакам да се понатрупа инфо и ще го систематизирам в първия пост. Само ще помоля ако е възможно да споменавате марки под които се продава на пазара.Пак призовавам за информация на хора видяли как се произвежда и лично опитали. Един салам може да има прекрасен вкус а да е тип ’тоз заек докато го заколим що лаене беше..’ .

                              Коментар

                              Working...
                              X