Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел. самобръсначка - за/против/марки/особености

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел. самобръсначка - за/против/марки/особености

    От години се каня да си взема ел. самобръсначка. Само дето незнам какви са капаните при покупка на такава. Дали може някой да сподели опит какво е важно да има една такава самобръсначка? Примерно трябва да е с тези кръглите глави или с по-правоъгълните? Такава на захранване или такава на акумулатори (или то всички са такива?! Нещо по-особено на покритието свързано с избягване на дразнене на кожата? Кои марки са добри? Предполагам че хубавата е и хубави пари, но все пак - какво бихте ми препоръчали? Каква е разликата с конвенционалната самобръсначка? На сухо - или на мокро с ел. самобръсначка? Гледам в Техномаркета от пиле мляко, но с техните консултанти много не ми се занимава.Че ми е чувствителна кожата и...аман .

    #2
    И аз съм си мислел за ел.машинка. По голяма първоначална инвестиция но спестява дертове. Не съм проучвал различните видове. Един път преди години се бях избръснал с на баща ми машинката. После брах дертове. Кожата ми беше ужасно болезнена.
    Fiat Punto 1.7TD

    Коментар


      #3
      Десетина години ползвах електрическа, тип мрежичка, беше от скъпите модели за онези години (90-те). Еми к’во да ти кажа... Добре ме взимаше, в смисъл бръснеше достатъчно гладко, но имаше и редица недостатъци... Например за да е успешно бръсненето трябваше да движиш машинката с/у косъма, т.е. нещо аналогично на бръснене с контра... което както знаете само по себе си е раздразнително за кожата. По принцип аз винаги след бръснене си миех лицето и си го мажех с афтършейф за успокояване на кожата. Другия недостатък на машинките с мрежички, е че трябва да си изключително внимателен за да не я удариш/огънеш мрежичката, защото това е равносилно на смяна. Пък цените на мрежичките тогава си бяха пари. Аз лично успях 10г да я опазя и не съм я сменял никога. Още един недостатък - ако идеш за риба и се върнеш след 3-4-5 дена и косъма станал маааалко по-дълъг... ни стаа... много трудно... трябва първо да подкъсиш с приставката за бакенбарди косъмчетата и после да бръснеш до кожа. Хубавото на тези с мрежичката пред другите, е че обръснатите косъмчета остават под мрежичката и не цапаш мивката... което м/у другото си е доста голям недостатък, тъй като жена ти едва ли ще остане възхитена от посипана мивка с косъмчета... Аз лично от 2000-та година прстанах да се бръсна до кожа (също ми е доста чувствителна) и я подстригвам само с машинка за подстригване. Правя го веднъж седмично и сега нямам никакви проблеми с кожата, нямам оплаквания от женския пол, че бода/дера и спестявам доста от консумативи . А и след време (при мен стана след около 2-3г) косъма започна да расте по-бавно и по-слегнато, а не перпендикулярно на кожата и сега брадата стои доста добре... почти сексапилно...
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        Аз се бръсна (брадата и главата) от три години с машинка за подстригване и не използвам изобщо съмобръсначки, в никакви разновидности Моят съвет е, машинка за подстригване - поне ще има и други приложения, освен бръсненето на едната брада, което и така, и така може да става с нея

        Коментар


          #5
          Аз ползвам такава на филипс и съм много доволен защото преди ми се обръщаха косми когато се бръснег с жилета вече с тази се бръсня няколко години.
          Обичам си работата.

          Коментар


            #6
            Kuku написа:
            Аз се бръсна (брадата и главата) от три години с машинка за подстригване и не използвам изобщо съмобръсначки, в никакви разновидности Моят съвет е, машинка за подстригване - поне ще има и други приложения, освен бръсненето на едната брада, което и така, и така може да става с нея
            Епа ти си мутра, погледни си снимката
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              Значи, аз използвам тази ел. самобръсначка от има-няма 16 години.За това време не е дала ни най-малък проблем.Излишно е да казвам, че бръсне поне 2 пъти по-добре от Жилет Мач 3 (щото имам и такава, подариха ми)Сравнение изобщо не може да има (не знам типа на брадата има ли значение, но при мен е така)Единствения кусур е, че бръсне доста по-бавно т.е. отива доста повече време.Проблеми с кожата не съм имал с нито една от двете.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #8
                blagun написа:
                Kuku написа:

                Коментар


                  #9
                  и аз ползвам ел. брасначка и сам много доволен иначе се обривам от железните
                  Mercedes E200 coupe

                  Коментар

                  Working...
                  X