Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко за веригите през зимата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко за веригите през зимата

    Ако искаме да сме сигурни на пътя дали да не си сложим комплект вериги в багажника, според клипа не било толкова трудно да се монтират, но на предно предаване дали няма да се поразбие предницата?http://www.weissenfels.com/en/produc...sstechТова не го тълкувайте като реклама.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Темата силно ме вълнува. Нещо на пръв поглед не мога да намеря в нета цени на вериги. Я някой, който е запознат да каже. Новата година ще я караме около яз.Батак(не знам къде точно) та ми се иска да съм подготвен. Как вървят веригите като цена. Има ли особености/ментета. Знам че има 2вида, такива които се обтягат сами и такива които ръчно трябва да се донатягат.
    Fiat Punto 1.7TD

    Коментар


      #3
      Не знам какво ще се разбие ама мацката ви показа как се поставят вериги.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Ясно, явно е женска работа. Ще оставя жена ми да се занимава с поставянето...
        Fiat Punto 1.7TD

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Не знам какво ще се разбие ама мацката ви показа как се поставят вериги.
          да бе и маникюра й остана здрав!
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            не се слагат чак толкова лесно, но все пак не е и труднопърво тренирайте на сухо, защото в студа е доста неприятнов Метро в момента има вериги на цена от 25 лева за всякакви размериимат и ръкавици вътре, които не стават за нищо :D пригответе си отделно някаквиа за колегата, който ще ходи на Батак..преди две години за една нощ наваля около половин метър точно тамбеше приключение :D ако можеш спри колата по-близо до главния пътзащото ние се "изхитрихме" да се качим с колите до вилитедобре че собственика имаше високопроходим автомобил и мина 10-на пъти по пътя да поразчисти снега
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              в събота вечерта пътувах и ми се наложи да слагам вериги. китайски ли са какви са не знам около 20 кинта. със слагането проблема е никакъв, елементарно е и за 5 мин се слагат и 2-те. след някой и друг метър се спира и се дообтягат. кара се до 80 ако не се лъжа, може и малко повече, вече кой както прецени. а колкото до разбиването на предницата като в 2 часа посред нощ не можеш да седиш дори на крака- така се хлъзга и спреш да сложиш вериги заради 20 катастрофа която виждаш същата вечер- е в такъв момент на никой не му пука за предницата на колата. поне не на мен деа за самообтягащи се не съм чувал, което далеч не значи, че няма
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                И аз за Метро си мислех. Тази цена 25лв. ми се струва добре щото чух едни други цифри дето ме накараха да мисля за вериги назаем...
                Fiat Punto 1.7TD

                Коментар


                  #9
                  Да, първо на сухо, може ако ви е първи сбъсък с вериги да пробвате в къщи на топло с резервната гума - да видите кое от къде минава, как се слага и затяга. След това долу на колата си пробвате и така няколко пъти зада може да оттренирате.Аз като се наложи за първи път в зимни условия да слагам веригите се оказа че като ги сложих и те след 2м. паднаха (добре че не ги загубих) - уж бях тренирал преди, но в този случай не ги бях затегнал и наместил хубаво.
                  Audi 1.8S златен талон

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Хъм, на гума за 200лв ножа трябва наистина да опре до кокала че да сложа верига.За 20г. до момента съм минавал без вериги, може пък да пропусна това нещо в живота ми И все пак май не е зле да има един комплект в багажника, ей така за страх.Та не разбрах коя марка е лидера в производството на вериги?От метро - айде няма нужда...Знае ли някой някоя реномирана марка за вериги и къде ги продава?
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Бе то наистина си е тема за размисъл.И аз за 26 години не съм ползвал такова нещо,още повече,че навремето нямаше/силно казано/зимни гуми.Но като гледам сега милата родна картинка как ни съдират кожите от данъци и разни още измишльотини,икак се грижат за доброто и безопасно/да не казвам комфортно/пътуване все повече се замислям да сложа в багажника комплект вериги-знае ли човек кога ще дотрябват.
                        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                        Коментар


                          #13
                          Веригите в МЕТРО са по 21.ХХлв. Днес си купих, за размер 185/60/14.В сайта на ЕмКомплект пише, че имат на цена 25лв.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #14
                            Според чиче ви Гугъл, топ производителите на вериги са:PEWAG с "изключителен" представител ф-ма Райчев ООДиKÖNIG - не съм намерил кой е представителя.Дълбоко се съмнявам обаче че цената ще прилича на 20-30лв.Из форумите попадах на цени до 400лв за някои модели, така че едва ли вършат същата работа като онези от плод-зеленчука си мисля аз...Имам предвид Метро Ще звънна утре да проверя.
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              изглежда наистина не сте попадали на неподходящото място в неподходящия сезон- няма гуми, няма талисмани, няма нищо друго освен вериги- през деня снега се е стопил, вечерта замръзва и става гладък лед в продължение на 100 км. исках да кажа, че моите вериги от 20 лв изкараха 100 км със скорост не по-малка от 50-60 и засега не са се скъсали, ще видим докога
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X