Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли филателисти?!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли филателисти?!?!?!

    Колеги,има ли някой от вас, който се занимава със фиалтелия?Имам едни марки оставени ми от дядо ми - над 800бройки в 3 класъора - повечето са от 1952 до 1963г.Искам някой да ми помогне и да ми каже доколкоса ценни и изобщо струват ли нещо... Не че имам нужда да ги продам, но бих искал да знам, а ако има желаещи да купуват - ще се спазарим.Наснимах ги, и сега ще кача снимките на някой сървър и ще пусна път - който го интересува, може да погледне.edit: Ето и линка в дата.бг: http://store2.data.bg/yavoryankov/Stamps/Има снимки ресайзнати в 800Х600 за по лесно сваляне и гледане, както и зипче на всичките
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Имах страхотна колекция от марки. Цяла кутия с размер за обувки. Пълна с марки от цял свят. Повечето бяна български, но имаше и уникати чак от Австралия. Имах на цар Борис 3ти и на Симеон 2ри като бебе. Тези на цар Борис ги има в национално историческия музей дори. Колекцията беше на прадядо ми, но за съжаление се затри някъде и много ме е яд.
    Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
    Настояща: VW Polo 1.1i '92

    Коментар


      #3
      Аз се занимавах с филателия доста отдавна. Още си стоят у нас няколко класьора с марки, а имам един, за който по соц. време един запален колекционер ме преследваше с колосалната сума от 50 лв., но го запазих от сантиментална стойност. Целият е с марки от преди втората световна война, а така също и от зората на социализЪма. Има някакви с надпис "Събирайте стари парцали" със стария правопис и всякакви други екзотики. Ако има някой ценител, да пише Л.С.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Брат ми също събираше марки, които ми остави около 400 парчета а страните от които са:Парагвай, Куба, Русия, Magyar post(Тва не знам как точно да го преведа ), Полша, България!Повечето са Кубински!Марките изобразяват локомотиви, автомобили, цветя, животни(риби, хищници, влечуги, птици, бозайници) кораби, космически съдове, лица на космонавтиката, известни личности, карикатури, известни картини, богатствата на България(съкровища) ох сега ги гледам и ви описвам...красота
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          Magyar post това според мен са Унгарските пощи.

          Коментар


            #6
            Имам 3 класьора, но не съм голям познавач, въпреки, че ми беше голямо хоби навремето.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              И аз имам 3 класьора.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                И аз да се присъединя към бившите филателисти. КАто ученик дори бях член на някакво филателистко дружество. За съжаление повечето си марки ги разпилях. Останал ми е един класьор с марки само с котки от всякакви държави, и няколко по-ценни марки от началото на 20 век.За съжаление в момента не мога да помогна на Yavor, тъй като не помня никой от въпросното дружество - все пак е било отпреди около 20 години. Най-добре да потърсиш някое филателно дружество, ако изобщо са останали такива и да попиташ там. Имай предвид обаче, че могат много да занижат цената на марките ти, с цел да ги купят. Така че ако не ти е зор (а предполагам че не ти е), не ги давай лесно. Не забравяй, че една марка може да струва повече от всички останали, взети заедно, и това да остане незабелязано за теб (но не и за някой опитен филателист).

                Коментар


                  #9
                  Като студент бях закъсал за пари и се опитах да ги продам на известен филателист. Оцени ги за 100$ всичките и аз се отказах естествено, за което не съжалявам.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар

                  Working...
                  X