Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мъже и жени шофьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мъже и жени шофьори

    Здравейте, колеги!Имам следният въпрос към вас: Има ли полова дискриминация на пътя? Според мен лично има. Просто като мъжете видят женско зад волана и го правят лудо.Поне на мене ми се случва често или толкова си мога-незнам Ще се радвам да чуя вашите мнения и ако се наложи да поспорим по тази вечна тема
    Фиат Пунто 55 SХ, 97г.

    #2
    Като видя че е жена. Гледам да се махна по-надалеч. Но определено не я побърквам, защото не знам какво ще направи и дали няма да си го отнесе моя автомобил.
    >>> PUNTO POWER - HGT<<<

    Коментар


      #3
      Абе има си малко дискриминация в интерес на истината,ама тя не е без основание. Вярно , че има жени много добри шофьор, ама има и такива които и идея си нямат как се управлява автомобил. Много малко от жените знаят , че има огледала за обратно виждане и тем подобни екстри.Иначе нямам нищо против жените шофьори
      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
      BMW X3 3.0D Aut

      Коментар


        #4
        Нямам нищо против жените, ама винаги съм казвал "жена шофьор е като африканец скиор" . Нищо лично, ти се справяш супер, още малко и ще си най-добрата жена шофьор, която познавам.
        Ако всички са срещу теб-значи караш в насрещното!

        Коментар


          #5
          Ще цитирам две мои колежки, които са единодушни: "Мъж в 50% от случаите ще спре и ще ме пусне да пресека пред колата му, но жена- никога! Отнасят те, дори на пешеходна пътека"Моят опит показва, че по-нагли в престрояванията са жените, докато мъжете дебнат за пролука да набутат поне едниния калник в задръстванията, жените просто дават мигач(не задължително) и се изнасят без да се оглеждат, чак когато скочиш на спирачките и клаксона стреснато/нагло поглеждат какво се случва около тях.
          Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

          Коментар


            #6
            Не става въпрос дали си мъж или жена, а дали имаш желание да се научиш и да знаеш дали има огледала за задно виждане и т.н. Плюс това всички жени, ама всички карат по-внимателно, а не самонадеяно и смело като мъжете.А на колегата, който гледа да избягва жените, ще му кажа, че вече има толкова много коли и толкова много жени в тях, че е почти невъзможно да ги избегне. Но ако се завира и бута и мъж може да му навреди на колата
            Фиат Пунто 55 SХ, 97г.

            Коментар


              #7
              Dzver написа:
              Ще цитирам две мои колежки, които са единодушни: "Мъж в 50% от случаите ще спре и ще ме пусне да пресека пред колата му, но жена- никога! Отнасят те, дори на пешеходна пътека"Моят опит показва, че по-нагли в престрояванията са жените, докато мъжете дебнат за пролука да набутат поне едниния калник в задръстванията, жените просто дават мигач(не задължително) и се изнасят без да се оглеждат, чак когато скочиш на спирачките и клаксона стреснато/нагло поглеждат какво се случва около тях.
              Етова изобщо не е вярно! Аз съм дългогодишен пешеходец и знам как седи въпроса с пешеходната пътека. Аколкото до това, че подавате калник в задръстването, то вие така го подавате, че ако не ви пуснат ше ви ударат.
              Фиат Пунто 55 SХ, 97г.

              Коментар


                #8
                Аз пък като се престроявам по-често жените ме пускат отколкото мъжете. Според мен е така щото съм мн нагъл а жените са по-страхливи да не се ударят. Иначе и аз като видя жена около мене гледам да избягам надалече, освен ако не е някоя мацка и да има заигравка
                Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Dzver написа:
                  Ще цитирам две мои колежки, които са единодушни: "Мъж в 50% от случаите ще спре и ще ме пусне да пресека пред колата му, но жена- никога! Отнасят те, дори на пешеходна пътека"Моят опит показва, че по-нагли в престрояванията са жените, докато мъжете дебнат за пролука да набутат поне едниния калник в задръстванията, жените просто дават мигач(не задължително) и се изнасят без да се оглеждат, чак когато скочиш на спирачките и клаксона стреснато/нагло поглеждат какво се случва около тях.
                  Подкрепям те, колега! Повечето не гледат, а за мигачите... болна тема, то само те да бяха. Според мен, дискриминация ще има докато при жените шофьори преобладават именно цитираните по-горе. Не че няма мъже, които "бият" по точки и жените, ама.... да не разпалвам сега огъня.Аз съм жена, шофирам вече 16 години, активно от 10 години, но истината е, че като видя жена шофьор, винаги си имам нещо на ум - да ме прощават всички колежки, нищо лошо не искам да кажа, но фактите са си факти. Самото поведение на пътя говори по-добре от всичко.Има една максима, която според мен е много вярна и винаги казвам, че ако не можеш да усетиш една кола и една жена, по-добре не им се качвай (важи еднакво за мъже и жени!!!). А понеже все пак съм жена, за да се защитя, ще кажа, че отдавна съм получила признание от не един мъж, че се справям по-добре от доста мъже колеги ( кой беше казал, че не скромността краси човека). И за да не ме разбере някой погрешно - дискриминацията си я правим ние, независимо мъж/жена. Шофирайте адекватно, спазвайте правилата, не бъдете простаци на пътя и няма да има дискриминация
                  Bravo 1.6/16V ... и на газ

                  Коментар


                    #10
                    Моето лично мнение е, че жените и мъжете шофират доста различно като стил. Затова, мъжете могат да предвидят по-точно какво ще направят другите мъже на пътя и затова не се изненадват особенно, а реагират малко по-отрано. Докато жените, свикват да разчитат реакцията на мъжете, но техните реакции все пак си остават различни. За мъжете разбира се всичко изглежда тотално алогично. С времето и практиката, някои жени започват да реагират по като мъже - тях ги признават за "добри" шофьори. Всъщност наистина добрите шофьори са много малко. Повечето от нас не са такива и никога няма да станат. И мъжете и жените. Най-добрите шофьори всъщност не се оплакват нито от жените "шофьори", нито от мъжете "шофьори", защото са като джедаи - виждат 3 минути напред във времето и нищо не може да ги изненада.
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Има и добри жени шофьори няма спор! Но повечето са доста зле и общото взето всяка с номера си. Днес в центъра бях паркирал и идва няква мама с джип (ооо боже). Тя се чудеше къде до го дене тоя тулуп, пък аз точно тръгвах. Тя спря малко по напред и запуши улицата, аз се подадох и и свирнах да се дръпне за да мина и да влезе на мойто място и от там нататък 5 минути чудене какво се случва всъщност. Изачаках я малко и след минута и свирнах, тя мръдна малко и спря (аз все още не мога да излеза - бях на улицата на сатиричния и там се спира и от двете страни), свирнах пак - оп 20 сантиметра по напред и пак не мога да излеза, чакам още малко и вече и свирнах 3ти път по настоятелно (така да се каже на пресекулки) и най-накрая усети, че трябва да свие малко в ляво за да мина някакси все пак! За Бога не купувайте джипове на жените си, освен ако могат да преценяват добре разстоянията! Една не много малка и не много голяма количка ще върши перфектна работа, ще се счупи 1-2 пъти за разлика от джипа, ама поне дамата ще се научи!
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък имам друго наблюдение към колежките .Дойдат ли в нашия град /Ловеч/ от голямото село /София/ обезателно жените са с цигара в лявата ръка и показват умение по кормуване на нас провинцията.А като ги гледам отстрани колко са жалки и как лошо карат но нали са от голямото доброутро стой та гледай.Та по въпроса по ли са опасни жените на пътя от мъжете то според мен разлика няма .И от единия и от другия пол си има и пешлемета и опитни водачи.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          Всеки божи ден се натъквам на некадърна жена "шофьор" - всеки ден!Това което ме радва понякога е , че се срещат и хубави... Не , че няма и некадърни ръбове... даже напротив , но нали темата е за жените ... а и на мъже какво да се радвам?! :D
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар


                            #14
                            ае как ги разпознавате кои са мъже и кои - жени?
                            Brava 1.6 16V, Бензин

                            Коментар


                              #15
                              Megadeth написа:
                              ае как ги разпознавате кои са мъже и кои - жени?
                              аз показвам среден пръст...ако ми отвърне с палц - ясно е , че е жена (в най-лошия случай ше е азис)
                              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                              Коментар

                              Working...
                              X