Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За възраженията в актовете - какви легенди сте чували?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За възраженията в актовете - какви легенди сте чували?

    Онзи ден се заговорихме с приятели, и всеки сподели опит. Крайно интересно ми стана следната случка, която се случила на един приятел на негов приятел (на третия братовчед на баба му, която е леля на доведения му баща....)Спрели го за скорост, написали му акта, той казал "Аз имам възражения, може ли да ги напиша" - "Разбира се, заповядайте" , написал ги, подал документите с думите: "На мене ще ми е гадно, ама и на тебе ще ти е гадно!", след което полицаят прочел: "Полицаят който ми състави акта, изглеждаше неадекватен, подпираше се на колата, очите му бяха зачервени и говореше забавено и не много ясно. Според мен е пиян, или е употребил упойващи вещества". След което до 24 часа полицаят бил длъжен да си направи кръвна проба за алкохол, иначе актът автоматично заминавал в кофата. Дали е вярно според вас, защото на мен ми се струва доста комично и нереално?Друго което чух че минавало, пак като написано възражение е, че при спиране за минаване на червено, ако напишеш че полицаят те е спрял и не е имал пряка видимост към светофара на който уж си минал на червено, а е съдил за сигнала му косвено, гледайки обратния светофар, или някой друг, твърдейки че работят паралелно, също имало вариант да отпадне акта.Третото нещо което ми направи впечатление е да се опише във възражението подробно друг автомобил, който е бил преди или след вас, и не е спрян за същото, което означава дискриминация и е забранено в конституцията. Как мислите, дали това са реални неща, или са легенди за разкрасяване на историите? Чували ли сте за подобни неща, които водят до отпадане на акта?

    #2
    За първото, да, правиш му гадно. Аз имам познат, който писа че катаджията е фиркан. Оня обаче си нае печен адвокат и го осъди за ... как беше написано ... нещо като злепоставяне пред обществото. И го осъди за 1700 лв. Оня искал 2 бона ама съдийката казла 1700. Катаджията писал, че го било страх от игли, от кръв и т.н. и въпреки това му ги взели защото той го бил окепазил в акт-а. И аз бих се пробвал ако опре ножа у кокала ама първо трябва да се консултирам с адвокат как мога да го напиша за да не ме пернат Другото за светофара предполагам, че съдията ще назначи експертиза.А за 3-тото за дискриминацията съм абсолютно скептично насторен. Това като един път ни бяха подкарали на попа всичките и като ни писаха на 4 човека актове, половината писаха възражения че имало поне още 10 коли в нарушение. Не вярвам да се е променило нещо. А при един акт като попитах полицая кво да пиша като възражение (понеже си бях виновен ама така стояха нещата че нямаше начин да ме пуснат без акт и той ми каза да пиша възражения белким ми сложат по малка глоба), той ми заяви че мога да си пиша каквото си искам. На него в един акт му били писали възражение "Полицая е глупак. Иван Костов ще победи !!!"

    Коментар


      #3
      Действителен случай, но отпреди 15-тина години, когато съм бил 8-ми клас... На тъста ми щели да му пишат акт, но ... написал възражение: "Беше ми поискан подкуп", а по "онова време" не са вземали талона (ако има някой над 35-40 години нека каже как е било преди 15-20 години, защото аз имам книжле от 10...) а актовете се трупали и накрая на годината можело да се плащат или изобщо да не се плащат, та "дедо" разправя, че този акт повече ни се чул ни се видял... Не знам днешно време как стоят нещата ако се напише подобно възражение...Друго, което ми казва шофьора на фирмата (било му редовен номер): не си даваш талона в никакъв случай... "забравих го", сега самия аз разбирам защо - вече 3-ти път ми удължават акта и всеки път разкарване и разправии и не знам до кога ще ме мотаят и ще се подиграват с мен тъпите необразовани служители на МВР...P.S. Някой знае ли какво е официалното наказанание ако "си забравиш талона"?

      Коментар


        #4
        ооооо да , и това го чух като версия... и в разговора предположих че ти пишат акт за шофиране без книжка, защото талонът е неразделна част от нея, тоя акт се пише по лична карта. Не казвайте че сте я забравили и нея, има начин да установят кой сте, и да ви напишат акт изобщо за това че нямате документи.

        Коментар


          #5
          Ако не си дадеш талона, какво ще пишат в полето "Иззех като доказателство" (описват се иззетите писмени материали и вещи и на кого се предават за пазене) - това в скобите го пише под въпросното поле... Може би ще ти пишат акт, като този който се пише в случай че караш с изтекъл акт. Моя изтича на 24-ти декември, а тогава ченгарската администрация не рАботи и ... ще разбера на практика кое/как/колко...

          Коментар


            #6
            Шофьорската книжка е напълно равностоен документ за самоличност. Ако някой иска да ви състави акт за това че не си носите ЛК, можете спокойно да го пратите по дяволите. Колкото до талона наистина пише че е неразделна част от ШК.
            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
            2000г.
            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

            Коментар


              #7
              За неносене на контролен талон и/или шофьоркса книжка се съставя акт за неносене на документи, който по настоящем май е с глоба 10лв. и НЕ се отнемат контролни точки Лошото е, че без контролния талон, книжката все едно я няма, НО хубавото е, че без контролния талон и/или книжката вие сте само в нарушение за неносене на документите, а не, че нямате книжка - в три дневен срок документите трябва да бъдат представени за справка на гише в КАТ освен това (както каза БатеЦецо), без контролен талон, катаджийте няма какво да вземат срещу акта, който ще ви състаявят и затова в 90% се отказват изобщо да пишат

              Коментар


                #8
                Колеги!!!При липса на документи за самоличност, лицето се задържа до установяване на самоличността, след което се налага санкция по установения ред!

                Коментар


                  #9
                  Тук говорим за шофьорска книжка и контролен талон, а не за лична карта, колега Без абсолютно никакъв документ за самоличност, лицето може да се задържа до 24 часа или до установяване на самоличността, но дори след установяване на самоличността, пак може да го задържат до изтичане на 24 часа

                  Коментар


                    #10
                    А какво става,ако му лепна американска книжка?Дали да не си сменя българската книжка с немска и да им показвам комбинация от 3 пръста като първо им давам американската книжка?
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11

                      Коментар


                        #12
                        Аз до сега над десет пъти съм казвал, че не нося синьо талонче и винаги ми казват чао

                        Коментар


                          #13
                          batececo написа:
                          P.S. Някой знае ли какво е официалното наказанание ако "си забравиш талона"?
                          Преди месец,месец и половина,ме спира полицай (жандармерия) за това че съм без колан"Приготви си документите и изчакай колегата да ти ги провери и да ти напише актза управление на МПС без предпазен колан" - казва полицаяОтивам аз до патрулката (скрита в храстите) и чакам опашка.Двама преди мен за същото нарушениеДо като дойде моя ред за КАТаджията ,жандармериста спря още двама за същото нарушениеЗапочнах аз да обяснявам на КАТаджията,че книжката ми трябва,че за 10 години нямам нито един акт и т.н.А той:"Няма начин да си тръгнеш без акт,защото ми натресоха тази новобранка от жандармерията,той ви спира един след други ако не го извикам за свидетел да се разпише на акта,ще каже че съм взел подкуп"Продължавам аз да мънкам и да оспорвам ,че няма как да се оставя да ми пише акт и КАТаджията ме прекъсва:"Има един вариант.Сега ти пиша фиш за 10 лв. че не си носиш контролния талон,жандармериста го викам да се разпишеа ти другия път ще почерпиш,че сега има много хора и няма как да стане да ми дадеш"Нямаше по-щастлив човек от мен в този момент,но запазих самообладание Все още да чукна на дърво,не са ми писали акт за 11 години шофьорски стаж,но сигурно съм изхарчилпоне една МУЛТИПЛА за рушвети :D :D :D
                          КУПУВАМ ФИАТ МУЛТИПЛА

                          Коментар


                            #14
                            Аз един път не си дадох талончето, и ми писаха че не си го нося. В графата "иззех като доказателство" бяха написали "даннли от лична карта еди коя си". Да ви светна, че като не си давате талончето, не си мислете, че им правите мръсно. По ЕГН-то и по номера на свидетелството те си ви отнемат точките ако за нарушението което сте извършили е предвидено да се отнемат точки. Освен това, ако катаджията е печен, ви пише че не носите контролния талон. На мене ми обясни, че някои негови колеги (именно заради такива хиитреци които не си дават контролния талон) пишат в акт-а директно "без сумпс" и го праща на поляната. 1-вия акт за шофиране без сумпс е 300 лв мисля. И ти като отидеш в 3 дневен срок в КАТ да го представиш, за да ти отпадне тоя член за 300 лв ти пресъставят акт-а и ти отменят члена за без свидетелство ами слагат само глоба 10 лв за неносене на документ. И каква е ползата. Никаква. Редиш се ПОНЕ с 1 път повече отколкото като си дадеш свидетелството. По другия въпрос. Какво става като му дадеш американско свидетелство ли? Ми нищо не става. Обаче според закона за българските документи за самоличност, ако си Български гражданин и имаш български документи си длъжен на територията на РБ да ги използваш тях. Можеш да караш с американското ако имаш 2-но гражданство. Примерно американско и българско. Обаче даваш при проверка Паспорт и американското сумпс. Понеже американското не е по конвенцията (до колкото съм запознат) можеш да караш само 3 месеца с него. Комбинацията Лична карта + американско свидетелство не става. 100%. Приятел имаше 2 книжки. Американска и българска. Не знам как го беше направил този номер, но лятото си идваше и джиткаше с американската и нарочно не си даваше българската. И какво стана. Спряли го един път. Показал си американската книжка. Правят справка и се оказва че има валидно БГ сумпс. И му пишат акт за шофиране без книжка и си плати като поп на границата после.

                            Коментар


                              #15
                              Браво, колеги! Направо съм "възхитен" от някои от вас! По една случайност съм един от "тъпите полицаи", макар и не от сектор "КАТ". На фона на изказванията, които прочетох тук, доста странно звучат хланченията в други теми на форума, че някой някъде се опитал да ви прецака, че държавата ни не била като европейските и т.н. Ами тя държавата не е някакво абстрактно понятие. Тя е производна величина, образувана от всеки един от нас. А очевидно наша обща черта е да считаме, че наложените правила трябва да важат за всички други, но не и за нас. Далеч съм от мисълта, че всичките ми колеги са прекрасни, но дребните тарикатлъци, които се опитвате да прилагате плюят върху работатат на нас, останалите, които просто си вършим работата добре. Съжалявам ако съм прозвучал зле на някого, но съм сигурен, че всеки от вас знае, че правилата за движение не са създадени за нечие забавление и всяко от тях се е появило след нечия смърт или осакатен живот.
                              Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

                              Коментар

                              Working...
                              X