Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще ми вземат книжката за месец

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще ми вземат книжката за месец

    Лелеееее как ще издържа през януари и малко от февруари без книжка не знам Днес отидох в КАТ, за да си взема наказателното постановление за неправилно изпреварване, което пък ми отлагаха 3 месеца и ме изненадаха отново.Казаха ми отиди в 18 стая. Отивам аз и хоп на вратата пише "Видеоконтрол".На 31.08. в 17:29 по Ботевградско шосе съм се движил с 81 км/ч при ограничение 50 км/ч. Викам им добре виновен съм въпреки, че в месеца поне веднъж от 3 години минавам от там и винаги съм с 80 км/ч и досега, а и след 31.08. не съм сниман е как става това??????????На 10.10. Ходих в КАТ отново за акт за неправилно паркиране и тогава никой нищо не каза за видеоконтрол, никой. Как така им викам се сетихте след 2 месеца и какъв е законоустановения срок? Те ми обясняват ами май 1 година за уведомяване и аз - бе как така май, кажи ми въз основа на кой член вие ме уведомявате след 3 месеца, а не когато съм идвал на 10.10.?? Ония гледат като пукали и ми обясняват как са го пратили. Ок, пратили сте ама аз получих ли го. И пак се почна еднаааааа.....След час разправии, аз кандисах и им дадох да ми пишат акт. Порових се в закона и установих, че при превишение от 31 до 40 км/ч е 150 лв + 1 месец без книжка. Чудя се сега дали да обжалвам акта, защото видимо има забавяне с уведомяването за нарушението след като аз съм им бил на крака в КАТ 40 дни след снимката и те нищо не са ми казали, а днес изведнъж като ще си плащам друг акт ми цъфва блокирано досието и акт от Видеоконтрола.П.С. Ако някой погледне досието ми ще види как през месец август имам 2 паяка и 3 акта. Преди това 7 години нямам нищо. Бати калиткото съм!

    #2
    ОБЖАЛВАЙ!!!!Нямат право да ти пишат наказание по-голямо от 50 лв за нарушение, установено с техническо средство "видео или фото камера"!!!!

    Коментар


      #3
      Я сподели, къде точно е тази камера, с която са те хванали? Че аз живея на Ботевградско и чат-пат като бързам и пътната настилка позволява си натискам педала на газта...
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        чл.186 (4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При маловажни случаи на нарушения, установени с техническо средство или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, за които е предвидена глоба в размер до 50 лв. включително, на собственика, на когото е регистрирано превозното средство, а когато то е собственост на юридическо лице - на управителя му, се изпраща покана с препоръчано писмо с обратна разписка да се яви в съответната служба за контрол в едномесечен срок от получаването й, за да му бъде издаден фиш или за да посочи лицето, на което е предоставило управлението на моторното превозно средство, с което е извършено нарушението. При неявяване в определения срок или при непосочване писмено на лицето, на което е предоставено управлението на моторното превозно средство, на собственика или на управителя на юридическото лице - собственик на моторното превозно средство, се издава фиш в негово отсъствие, който се смята за връчен от датата на издаване на фиша. Старият текст на чл.182, а именно:(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., бр. 85 от 2004 г.) Нарушенията по ал. 1 се установяват с технически средства или системи:1. фиксиращи скоростта, датата и точния час;2. заснемащи или записващи скоростта, датата, точния час и регистрационния номер на моторното превозно средство.вече не е в сила!!!

        Коментар


          #5
          Добри, изтегли си най-новата редакция на ЗДвП от тук:www.kat.mvr.bg (там на информация)

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Добри, изтегли си най-новата редакция на ЗДвП от тук:www.kat.mvr.bg (там на информация)
            Аз го чета от Апис директно, но довечера с жената ще мислим възражение.

            Коментар


              #7
              Обаче се съмнявам, щото вече си подписал акта.Всъщност с подписването му ти признаваш, че си извършил нарушение, и като доказателство за нарушението се счита твоя подпис.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Обаче се съмнявам, щото вече си подписал акта.Всъщност с подписването му ти признаваш, че си извършил нарушение, и като доказателство за нарушението се счита твоя подпис.
                Tова е така .... Колега прави му сметка ....

                Коментар


                  #9
                  Sandeto написа:
                  Я сподели, къде точно е тази камера, с която са те хванали? Че аз живея на Ботевградско и чат-пат като бързам и пътната настилка позволява си натискам педала на газта...
                  Абе откога са монтирали камери на Ботевградско шосе??? Къде е? Баси хората
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #10
                    Re: Ще ми вземат книжката за месец

                    doofiat написа:
                    по Ботевградско шосе съм се движил с 81 км/ч при ограничение 50 км/ч. Викам им добре виновен съм въпреки, че в месеца поне веднъж от 3 години минавам от там и винаги съм с 80 км/ч и досега, а и след 31.08. не съм сниман е как става това??????????...П.С. Ако някой погледне досието ми ще види как през месец август имам 2 паяка и 3 акта. Преди това 7 години нямам нищо. Бати калиткото съм!
                    явно на късмет си карал последните 3 години с 80 по този булевард А защо си карал с 80? нарочно или не си знаел колко е ограничението (въпреки че няма никакви табели за ограничение, което означава че е 50) или какво? всъщност все тая, хванали са те. И сега ще продължаваш ли да караш пак с 80?
                    Audi 1.8S златен талон

                    Коментар


                      #11
                      Оня ден една мацка ме кара там със 130 Ще се въздържа да и казвам че ще почне да припада.Ако някой има инфо къде точно е камерата, кажете, щото доста народ ще има плъзнати там.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        GTipo написа:
                        Оня ден една мацка ме кара там със 130 Ще се въздържа да и казвам че ще почне да припада.Ако някой има инфо къде точно е камерата, кажете, щото доста народ ще има плъзнати там.
                        Аз по-хубаво да не стъпвам в КАТ тогава
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          Камерата е в отсечката на Ботевградско шосе между Летоструй и бул.Владимир Вазов в посока АМ Хемус.Карах с 80 км/ч защото бях останал с впечатление, че по Цариградско и Ботевградско ограничението е 80 км/ч.Уви по цялото Ботевградско е 50 км/ч.

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            Обаче се съмнявам, щото вече си подписал акта.Всъщност с подписването му ти признаваш, че си извършил нарушение, и като доказателство за нарушението се счита твоя подпис.
                            Не е така, с подписването му, ти доказваш че си запознат с обвинението, а то е "шофиране с превишена скорост", и в никакъв случай не се съгласяваш! Съгласяваш се едва след като не си го обжалвал в срок. "Мълчаливо съгласие" му викат. doofiat обжалвай! ако има срок и са го пропуснали - задължително обжалвай! законите важат както за нас - редовите граждани, така и за тях - бюрокрацията. Ти ако не спазиш някакъв срок, за плащане на тока например - гориш, спират ти го. Ако за тях е имало срок, и не са го спазили - редно е те да горят! Обжалвай и ги съди до дупка, ако не са си свършили работата! Жалко че никой не го прави и никой не си търси правата, затова ни мачкат и се подиграват с нас. И плащаме парно по хиляди левове..... съдебната система неслучайно е бавна, просто така те чакат да увехнеш и да не искаш да се занимаваш по съдилища.

                            Коментар


                              #15
                              Добре де какво да обжалва човека ???? Има си заснето черно на бяло с колко се е движел .Нарушил е с повече от 31км .Така ли е ? Така е. Да обжалва това че по късно са го уведомили и каква полза от това обжалване ? Нито акта ще му скъсат нито точки ще му върнат нито книжката . Просто не виждам смисъла от обжалване. А заснимането колеги може да е било и от подвижна кола на КАТ. Тъй че не се знае къде има камера за да се внимава.Най си е правилно да се спазват знаците пък камерата нека си заснима .
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X