Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за избор на камера!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    и аз да питам?

    Колеги има ли някой от вас наблюдение относно този модел камера SAMSUNG VP-DC171 или някакво инфо за подобен модел?Нямам претенции за сврух професионално качество на записа, но да не става нищо!Ще си я ползвам любителски и най вече да снимам миговете на малкият ми мишок който вече е на почти два месеца!Всъщност то това си е и единствената причина да ми дойде идеята си купя камера!

    Коментар


      #17
      Самсунг не си вземай. Ширпотреба отвсякъде. А откъм камери и фотоапарати са под всякаква критика. Знам, че имат оферти дето са изключително привлекателни финансово, но точно тяхното качество е не просто ниско - а отвратително. Като не е от значение качеството - снимай с телефон. Но от мен да знаеш - апетита идва с яденето.

      Коментар


        #18
        За фотоапаратите на Самсунг не си прав!За камерите си прав (тия от 300-400лв) не стават почти за нищо :D

        Коментар


          #19
          Малко встрани от темата, но ти си подхвърлил в един пост - не си купувай догодина LCD - технологията не е изпипана. Скоро с един колега си поставихме за цел да наблюдаваме такива телевизори - на малко по-забързани движения, разбирай завъртане с камера, цялата картина става на черти. Това беше на всички модели на Сони, хем записът беше от демонстрационния им диск, не от кабелна телевизия. Това го казвам напълно обективно и с прискърбие, защото съм голям фен на Сони-продуктите, но след като те не са го изпипали, какво остава до другите марки. Само сега да не почне спор за и против Сони - не е това целта на поста ми. Купихме за офиса LCD- монитор Самсунг с 2 милисекунди реакция - същата работа, на бързите движения - пълен отврат, така че LCD не е алтернатива. Аз по-скоро за плазма се оглеждам, но и там тези проблеми не са овладяни още, така че по-добре изчакай.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #20
            ls1 написа:
            Самсунг не си вземай. Ширпотреба отвсякъде. А откъм камери и фотоапарати са под всякаква критика.
            Снимка със сапунерка Самсунг Диджимакс 340, модел от февруари 2002г.http://store2.data.bg/trace/Pics/20....антирам ти, че прави по-хубави снимки от доста по-нови сапунерки - 5-6-7 мегапикселови
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #21
              sugarboy написа:
              Малко встрани от темата, но ти си подхвърлил в един пост - не си купувай догодина LCD - технологията не е изпипана. Скоро с един колега си поставихме за цел да наблюдаваме такива телевизори - на малко по-забързани движения, разбирай завъртане с камера, цялата картина става на черти. Това беше на всички модели на Сони, хем записът беше от демонстрационния им диск, не от кабелна телевизия. Това го казвам напълно обективно и с прискърбие, защото съм голям фен на Сони-продуктите, но след като те не са го изпипали, какво остава до другите марки. Само сега да не почне спор за и против Сони - не е това целта на поста ми. Купихме за офиса LCD- монитор Самсунг с 2 милисекунди реакция - същата работа, на бързите движения - пълен отврат, така че LCD не е алтернатива. Аз по-скоро за плазма се оглеждам, но и там тези проблеми не са овладяни още, така че по-добре изчакай.
              Кога съм твърдял, че LCD става за нещо?Плазмата просто няма алтернатива!Сони и Панасоник правят прилични LCD TV, и някои топ модели на Samsung. Всичко друго е трагедия!

              Коментар


                #22
                Според мен CRT все още няма алтернатива ,а ако имаме предвид и цена-качество,дълго време няма да има алтернатива!Там няма проблеми със завъртания,отвъртания,ъгли и т.н.Плазмата добре,ама колко ток харчи?
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #23
                  съвет

                  Коя от двете според вас е по добре Panasonic VDR-D160EP-S или Canon DC-201?

                  Коментар


                    #24
                    dudulia написа:
                    Според мен CRT все още няма алтернатива ,а ако имаме предвид и цена-качество,дълго време няма да има алтернатива!Там няма проблеми със завъртания,отвъртания,ъгли и т.н.Плазмата добре,ама колко ток харчи?
                    Да ама всички големи производители го спират или даже вече са го спряли.Сони ще произвежда вече само LCD - нощо друго, което от своя страна е гаранция за развитеито на тези панели.Ако се офледате по магазините ще видите че CRT над 21 инча има само тук таме остатъци, а 100 хрцови са си направо трудни за откриване.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #25
                      А ти знаеш ли Сони какви панели слага в телевизорите си? Ако ти кажа може и да се откажеш от тая марка!И въпреки това дават добро качество.

                      Коментар


                        #26
                        я да ползвам темата - Явор дан ми съ сърди каква е разликата между MiniDV, MiniDVD и HDD доколкото разбирам - първото е с малки касетки, второто с мини дискове, третото - не знам п.п. загледах се в един Канон на примоция в Технополиса... 300 - 400 пари май беше...п.п.п. търся и аз за в къщи - да снимам дечурлигата... кво ше посъветвате един технически инвалид...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #27
                          ако мога да помогна http://forum.setcom.bg/index.php - туй е един форум по темата...сега го чета и търся разликите между мини макси и ХДД
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #28

                            Коментар


                              #29
                              sugarboy написа:
                              Малко встрани от темата, но ти си подхвърлил в един пост - не си купувай догодина LCD - технологията не е изпипана. Скоро с един колега си поставихме за цел да наблюдаваме такива телевизори - на малко по-забързани движения, разбирай завъртане с камера, цялата картина става на черти. Това беше на всички модели на Сони, хем записът беше от демонстрационния им диск, не от кабелна телевизия. Това го казвам напълно обективно и с прискърбие, защото съм голям фен на Сони-продуктите, но след като те не са го изпипали, какво остава до другите марки. Само сега да не почне спор за и против Сони - не е това целта на поста ми. Купихме за офиса LCD- монитор Самсунг с 2 милисекунди реакция - същата работа, на бързите движения - пълен отврат, така че LCD не е алтернатива. Аз по-скоро за плазма се оглеждам, но и там тези проблеми не са овладяни още, така че по-добре изчакай.
                              Колега, тя технологията е изпипана - матриците са доста качествени, въпроса е, че малко фирми ползват втори процесор за бързите сцени поради финансови причини! Един LCD TFT с всички екстри и без икономия на елементи е бая пари - над 3000 лева! Иди го гони за 1669 на "примоция" примерно! А и да не говорим, че сервиза на Техномаркет е фраш до горе с плазми и TFT-та от промоции!За колегата Rymbym - Canon според мен е по-добрата, ако може изобщо да се говори за добра камера в случая! MniDVD според мен трябва да се заличи като технология, защото живота и като такава изтече още на първата година след създаването и! Жалко е, че и ние като амриканските ни побратими се увлякохме по кофти технология! Много здраве и Весела коледа!
                              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                              Коментар


                                #30
                                Много е важно какво ще искаш от камерата като краен резултат. Ценовия диапазон е огромен. Диапазона в качеството и желания краен резултат също. За 800 кинта, не искам да те разочаровам, ама не очаквай много. Като те гледам Yavor явно имаш представа от нещата. Спор няма, че miniDV е най-добре откъм качество но както казваш не е само това. Гледай матриците а и мегапикселите не са за подценяване. Другото основно нещо е как се справя въпросния модел с лошо осветление. В общия случай навън при хубаво време всички камери снимат добре. Оптичната стабилизация е как да кажа - задължителна. Абе всичко е въпрос на пари. За мен особено полезен сайт е http://www.camcorderinfo.com/. Има си и обективен рейтинг за различните модели, читав форум.
                                Fiat Punto 1.7TD

                                Коментар

                                Working...
                                X