Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компютър в колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компютър в колата

    Вчера нещо ме тресна съчмата и понеже имам напоследък доста работа, та реших да поолабя.Отдавна съм решил да си сложа стандартен компютър в колата и се заех с тази идея. Дано да ме позадържи още известно време та да го завърша това нещо.Днес направих някой покупки, изрових някой неща и съчиних нещо.след малко ще кача снимки.п.п.Някой правил ли си е нещо подобно, в други форуми глрдах подобни теми, но или търсачката в нашия (както и в още 10) неработи или няма подобна тема.Намерих само в опел и хардуер бг, където един пич с вектра е направил нещо подобно.п.п2.Ако някой има идея как бързо да си намеря 7" тфт с тъчскин и 800х600 поне да свирне.

    #2
    айде чакаме снимките, че и мен ме е треснала таз идея, от доста време.Снимки, снимки, снимки
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      Аз също се замислям над това но най голяма труднос срещам с намирането на малък ЛСД монитор. Моята идея е да го използвам като всички за каквото го ползват но и да го свържа към газ инжекцията за да сменям горивата *горивните карти*. С една инжекция да работи колата на газ и на метан. На доста от вас ще им прозвучи скептично но може да стане.

      Коментар


        #4
        Инсталацията на стандартен компютър в колата не е проблем. Проблем е интерфейса Т.е. тъч-скрийн дисплеите са безумно скъпи - по-прилична реализация е с трекбол. Но цената, на която ще излезе тази щуротия ме възпира и се замислям направо за един 8" таблет - около $500...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Ами ето го "сърцето" на цялата система - намерих го зарязано от един стар мой проект. Като се поразрових си намерих и памет за него, както и 1...2 USB 2.0 контролера, че на него са само USB 1.1.Дъното е с 800MHz процесор C3, характеризиращ се с много ниска консумация. Тествах го с Win XP Модела е EPIA-800 http://www.epiacenter.com/modules.ph...e&pid=17Има TV-Out, което ще ми позволи да си сложа два монитора в облегалките на седалките. Примерноhttp://www.gzvknow.com/pro_image/200...1171150330.jpg
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            ...точно монитори може да се намерят отвсякъде бе колеги!Прегледахте ли офертите на техно магазините? Аз даже в "пикадили" видях малки ел си ди мониторчета...
            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

            Коментар


              #7
              Хубавото е че отдавна ми попадна едно захранване от 12V към стандартен ATX и го запазих за този проект с което си спестявам много главоболия. Днес си купих харддиска за лаптоп 60GB и си реших проблема с мястото. И добре че имам преходник към 40pin кабел, защото на дъното няма 44pin IDE. Сега и ако си намеря GPS ще съм много щастлив.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                И понеже се запалих доста, днес взех един нов и един стар лаптоп и им моднах тъчпадовете за да стават в PS2 конектора на дъното.A това е монитора, който харесвам, но е трудно да си го доставя. Иначе ми пасва точно на мястото където искам да го сложа.http://www.lilliput.com.cn/eng/conte...cts.asp?ID=239
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Хм, подпали ме и мен да мисля за подобна щуротия. Само ако издадеш и тайната от къде си взел 12волтово захранване към нормално атх - направо си златен... Защото така ще реша няколко други проблема също Продават се вече GPS приемници на Блуту, но мисля, че ако се разтърсиш подобаващо ще си намериш и такъв на ком порт и/или на USB...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Прекалено са скъпи тези без механиките. За единица обем цифрата е по-висока. А този двуинчов диск спокойно може да работи във един дунапренов блок или в някакво ластично амортисиране. Идеята е, че докато се въртят плочите на диска той е в сравнително равновесно състояние и ... не му пречи нищо освен сериозен удар в твърд предмет...На мен по-скоро са ми любопитни някои детайли от проекта на колегата, но ще изчакам да го реализира и да се похвали
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        PC в колата

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            deadairplane написа:
                            ... на някакъв орел ... оня с орела ... Оня е решил проблема ама е загрозил изключително таблото...
                            Ех тия/ония с оРелите ... тц тц тц... това че говориш с такова пренебрежение за собствениците на Опел не ти прави чест... Важно е задкормилното устройство, а не марката...

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X