Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

вижте на какво попаднах

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    вижте на какво попаднах

    1."В свой двухлитровый Лансер всегда заливаю 95 бензин.На лючке бензобака написано по-английски заливать не ниже 95, но на форуме я читал, что многие льют 92 и разницы в динамике не чувствуют. Заливать 92 бензин думаю смысла особенного нет, так как по цене совсем чуть-чуть ниже, а расход даже немного больше, как пишут на форуме.Я сегодня хочу попробовать залить дизельное топливо, так как оно существенно дешевле, а расход у него значительно меньше, как говорят люди. У меня знакомый заливает себе дизельное топливо, так у него расход на его Пассате тоже с двухлитровым двигателем - 8 литров по городу!!!!, а у меня на 95 бензине примерно 14 литров!!! разница почти в 2 раза по потреблению, и по цене дизельное топливо дешевле раза в полтора!Думаю экономия по деньгам очевидна.Единственное, что волнует, это насколько машина потеряет в динамике?Слышал, что на низких оборотах машина становится даже более мощной, а вот на высоких оборотах теряет в мощности.Владельцы двухлитровых, кто заправляется дизелем, скажите какая разница в динамике, опишите ощущения.""*************************************** ************************************************** ******************"Мой двухлитровый Лансер стоит в Рольфе, туда его привез эвакуатор.Сам я замерз как собака и только сейчас добрался до дома.Ремонт мастера Рольфа оценивают примерно в 200 000 рублей (ДВЕСТИТЫСЯЧ)!!!После заправки машина проехала примерно полтора километра, а потом меняжестко начало трясти, потом просто заглохла и больше не заводится. ВРольф привез ее на эвакуаторе. Мастера посмотрели и сказали, чтозаклинило один из цилиндров и теперь придется разбирать полмашины иполовину деталей двигателя ставить новых. Причем этих деталей нет вналичии и ждать их минимум месяц!!! Месяц и ДВЕСТИ тысяч!!!Также они сказали, что это третий случай у них. А еще, что каждый дуракзнает, что нельзя лить дизельное топливо в бензиновый двигатель!!!Неужели, этого никто не знал на форуме??? Зачем же вы говорили, чтоможно попробовать, зачем писали, что кто-то даже ездит на дизельномтопливе??Я, конечно, сам виноват, но неужели никто этого не знал?********************************************* ******и жените се включват:""Что хоть вы за люди такие на дурацком Мицубиси-форуме!!!Хоть бы кто написал, что НЕЛЬЗЯ лить бензин в дизельный двигатель!!!Я сегодня с утра по дороге на работу решила проверить, правду ли говоритначальник насчет динамики, ну и залила попробовать, заправила в своегоЛенд Крузера 25 литров 98-го бензина. Ну и что вы думаете? Машина почтисразу же после выезда с заправки заглохла, я встала поперек дороги. ВМоскве и так снег и пробки, а тут еще я раскорячилась. Эвакуатора ждала3 часа, вокруг все матом ругаются, блондинкой обзывают. Водительэвакуатора не мог поверить что я вместо дизтоплива бензин залила,удивился, что на этом дурацком форуме все глумятся и никто не можетсказать правду, еще и шеф прикололся. Не получит от меня больше ничего.Ненавижу мужиков!!!Подонки, блядь!!!ВСЕ ПОДОНКИ!!!!!!!!!!!!!!!!"Не лейте дизельное топливо в машины, которые ездят на бензине.P.S. Кстати, действительно, пистолет с дизельным топливом в горлышкобака просто так не залезал, пришлось воспользоваться воронкой."

    #2
    Тея направо ме изкъртиха.

    Коментар


      #3
      Спомням си преди 3-4г във вестник "Монитор" имаше игра и голямата награда беше Ситроен С5... Та подробностите вече ги позабравих, ама си спомням, че Ц5-цата и "щастливеца" ги бяха изтипосали пред редакцията за снимки и от там връчват му ключовете, и нашия понеже в резервуара гориво колкото да отиде до най-близката бензиностанция влиза в ОМВ-то и вика "до горе" и влиза вътре... плаща си, качва се, пали и след 200 метра - блокирал двигател объркали дизела с бензин или обратното беше... ама колегата , mario_bg да вземе да разкаже историята, че той трябва да е по-навътре в нещата.
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        За вас майтап, за мен истина...Едно време, (кога аджамия бев), спирам с Жигулката на Шела, говоря с един приятел през отоврения джам, хващам първия маркуч и наливам за всички пари които имам в себе си. Отвам да плащам и жената вика, "бе досега дизелова жигула не бях виждала,ама...". Ах. мама му стара, добре че тогава често се случваше да ми свършва бензина ( ) та си носих един маркуч с помпичка. Изпомпах аз нафтата в една туба, ама като нямам пари да заредя бендзин... че и приятеля ми нямаше... и GSM-и нямаше тогава, дори мобифоните служеха само за чистене на ушите на мутрите...Да видите как се върви пеш до майка ми на работа и обратно Това беше през гладните студентски години Поне ми остана малко нафта за нафтовата печка за зимата

        Коментар


          #5
          Чисто нов джип Тойота на 2 седмици по същата причина пи кафе. Като купувате коли на жените си поне им кажете бензин или дизел са
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            на бензинова дизел се сипва по трудно - не влиза пистолета или поне на повечето бензиностанций трябва да е така обратното вече е напълно възможно - поради тая причина касовата бележка и с нея си тръгваш - ако стане нещо бензиностанцията да плаща
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              Блондинката с Ленд Крузър-а просто кърти, скъсах се от хилеж
              Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

              Коментар


                #8
                През миналия век, когато имах Трабант 601S по време на бензиновата криза, че ни даваха само по 20 л. за един месец аз му наливах газ от тая за светене на газовите лампи. Хем беше по 10 стотинки литъра хем беше мазна и не се налагаше да наливам двутактово масло. Голям кеф беше и голямо каране падна
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  На един приятел баща му (бивш военен) на Москвича беше заредил керосин някъде около Сливен, явно от приятел. До едно време колата буквално летяла и "нещо стана" След 4-5 часа го дръпнали и се прибрали по тъмно. Резултата - две пробити бутала
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар

                  Working...
                  X