Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя марка автомобили предпочитате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    В момента карам дизелова Опел Аскона на 20 години и над 500 - 600 хиляди километра, железен автомобил, скоро ми изкърпиха задните вежди, както спомена един колега по-горе за 250 лева (бях я поударил, та в цената влезе и леко изправяне на единия калник).Носеше се слух, че пасатите били много здрави, затова бях решил пасат да вземам (93-та, 94-та), но на дедо пасата постоянно е в бокса, я шарнирче, я каренце, я лагерче... амортисьорите 2 пъти ги сменя, пружините веднъж (вярно че много го товари това комби) и още 100 неща му се трошиха... И се отказах категорично от пасат... Не е вярно че са толквоа здрави, отделно че окачването им е по-сложно от на опела (на който почти няма какво да му се чупи по ходовата част)...След това реших да е Фиат Брава, но есеки познат ме разубеждава, а и като чета колко често се ремонтира окачване и какво ли не, се отказах категорично от бравата...После се возих с един познат в Алфа 155 2,0 16V TS ’96-та година... (3500- 4500 лева вървят в момента) Мнооого ме впечатли, страшно животно! Но като започна пича да казва за 2 години колко неща е изпосменил и като говорих с бившия съквартирант, на който му се разтропа едното каре на алфата на 10000 километра и си викам няма смисъл от кола, на която с маслото се сменя и окачването...Ако имах 6-7 хиляди веднага бих си взел Opel Vectra B - X18XE или X20XE, за предпочитане комби... Вози много добре, опростено и почти вечно окачване, а след 96-та купетата ги поцинковат и отпада проблема с гниенето (който се решава лесно, почти еднократно и за малко пари)...Ако имах към 9-10 хилки - Omega B 2.0 16V комби... големия кораб... но нямам пари нито да я купя, нито да я поддържам...За това сега си карам Асконата, а някой ден живот и здраве - Вектра Б...

    Коментар


      #17
      Ситроен. Обожавам Ксантиите. Даже като купувах колата бях тръгнал на такава обаче като седнах във Брадвата си казах "това е колата"
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #18
        Няма Лада и Москвич да се разбере тогава кой какво предпочита.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          Гласувах за Волво. За 7-8 до 10 бона има читави V40-ки - ТД, разбира се.Колкото до Мерцедеса - за тези пари може да се вземе една 124-ка ’93 - ’94г. Аз лично предпочитам 3000куб. 24V чист дизел, 6 цилиндъра
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #20
            Предишната ми кола беше FIATНастоящата ми кола е FIATСледващата ми кола, ще бъде отново FIAT

            Коментар


              #21
              Благодаря на колегата batececo, много полезна и аргументирана информация.
              Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

              Коментар


                #22
                Като гледам май Волво печели за сега. Аз за малко да не го поместя. Колегата е прав за вегетарянския. Само на тези коли се спрях. Искам от горе-посочените да разбера коя е с повече почитатели.
                Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

                Коментар


                  #23
                  Аз гласувах за Опел. Иначе много ми харесват новите модели с двигател на фиат (дизел)
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #24
                    Как не ви е срам - дизайнът на нашите коли е неповторим и най-близко до тях стоят испанските Seat. А никой не ги зачита от вас. Seat Leon New и Altea са уникални на визия. Ibiza също, но е по-малка и трудно се създава уникалност. Новото Fiat 500 ги опровергава обаче. Така че моят глас е за Seat.

                    Коментар


                      #25
                      Да де, ама Сеат са от оная "Вагина груп", Сеат = Голф, а мен голфовете не ме кефят и не ми се кара никога Голф с модерна визия..
                      BMW E90 320D
                      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                      Коментар


                        #26
                        НИТО ЕДНА ОТ ГОРЕ ИЗБРОЕНИТЕ - TOYOTA
                        Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                        Коментар


                          #27
                          Днес цял ден правя кръгчета на чисто новия Голф на чичо ми - Golf V TDI DSG 140 hp, и съм още зашеметен И после като се качих на мойта кола - мъка мъка... Иначе аз съм си фен на VW още от малък, баща ми имаше първата двойка в Благоевград в далечната 89 година Затова гласувах VW

                          Коментар


                            #28
                            Бих си взела Пежо, ама 607.Разбира се това ще е като стана червива с пари.
                            SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                            Коментар


                              #29
                              EVITA написа:
                              Бих си взела Пежо, ама 607.Разбира се това ще е като стана червива с пари.
                              Е това е умна жена вече!Много правилен избор през далечната 2002-ра тате си докара такова пежо 2.2 HDI е няма такава кола просто комфорт отвякаде.По темата за Волво е какво доколкото виждал всички искат Волво Дизел което е равно на Рено защото двигателите са си от рено.Иначе както каза колегата Тойота е колата,не бих отказал една Корола D4D :P
                              Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
                              Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

                              http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

                              Коментар


                                #30
                                Да обобщим: повечето от нас искат автомобил с голяма мощност, уникален дизайн, за без пари и направени от титан или нещо още по яко. Ако има и перка на тавана, най-добре. Аз такова чудо още не съм видял, затова като ми стане криво от старите таратайки по улиците си изкарвам любимото ферари (от джоба, не от гаража ) и си го търкалям по масата. Досега нито накрайници, нито шарнири, нито даже масло съм му сменял :P А вече е на 20 годинки. Май веждите са му тръгнали, ама ще изкарат още 10-15г. :P P.S. Забравих да кажа, че е с оригиналните гуми, а капачката на резервоара не знам къде е.PEACE хора, малко шега
                                Fiat Marea 1.8i 16V
                                Fiat Tipo 1.4i 8V
                                Fiat Punto 1.6i 8V
                                www.italauto-bg.net/forum/

                                Коментар

                                Working...
                                X