Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново тези военни!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново тези военни!

    Колеги, вече ми писна от тъпите военни!Абсолютно нищо лошо към колегите военни от форума, но това вече е безобразие!Току що получавам по пощата въпросното известие, което всички сте виждали." Моля явете се ......" - оп извинявам се .. "Явете се..." - направо заповедВече ми писна от тия. Не стига, че преди да влезна в казармата по 10 пъти на година прегледи ала, бала, а моите приятели, набори, дори и не им е идвала такава "честитка" по пощата и дори не са ходили в казармата.Мен, като "добър гражданин" ме вкараха в казармата, изслужих си я и ето днес отново отварям пощата и въпросното известие.Пише да си нося "Военно-отчетна книжка, лична карта, настоящото известие И повиквателна заповед (което не знам кое е това)"Е вече ми писна!!!!!! И на всичкото отгоре пише, че ако не съм се явил на време (което е понеделник според известието, от днешна дата ) са щели да ме глобят по чл. 308 от ЗОВС - 375лв Съжалявам за езика, но наистина това е невероятна тъпотия вече!Някой ако знае нещо по този въпрос, нека сподели, че направо вече ще отида само, за да им викам и да се карам
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Ами какво да ти кажа моли се да не те викат за 5 дневни занятия.Ще те облекат ще ти дадат пушка и хайде тактика.Занимавал съм се една седмица преди 3 години с такава сбирщина е няма такива нерви направо тази седмица ми се спря тока отвсякъде.Какво пише на повиквателната по точно?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Re: Отново тези военни!

      BO написа:
      ..."Явете се...".......Пише да си нося "Военно-отчетна книжка, лична карта, настоящото известие И повиквателна заповед (което не знам кое е това)"...
      Ами общо взето това, както съм го написал пише в нея.Този път ще се ява....ама друг път.Най-малкото не може да се докаже, че това известие е стигнало до мен, за да ме глобят, а ако се пробват отивам директно на съд, толкова съм се подразнил от това... Ако трябва ще похарча 10 пъти глобата за адвокати и така нататък, но ще им покажа, че не може когато си поискат да си ме викат и да се държат все едно всички ги чакаме и няма какво да правим.А жената кой ще я издържа да гледа детето, детето кой ще му купува храна, кой - това само хипотетично като пример...
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Да не те излъжа ама това известие-повиквателна защо имам спомени ,че се връчваше лично срещу подпис от пощенския клон който е за твоя район.Малко инфо: http://www1.parliament.bg/kns/Zid-SO...SOVS-zak-4.htm
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          ами това известие не е ли самата повиквателна заповед, която трябва да носиш ?

          Коментар


            #6
            Ох, мене да повикат сега за един месец учения някъде - един месец йеденье и пийенье Както ми е дошло до гуша от жената
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Според мен просто искат да те извикат за справка.Преди години си, така наср@х един, че...Отивам в окръжието с такава бележчица и ги питам за какво им трябвам. Оня ми вика "Абе ти най-после дойде бе. Вече трета бележка ти пращам. Това е бойна заповед в мирно време.". На мен ми завряха л@йната и го наврях на кучето в г*за :D Повече не са се обаждали.
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                Не си длъжен да отидеш и не може да те подведат под наказателна отговорност, ако повиквателната не ти е връчена лично, срещу подпис. Иначе "не си я получил от проклетите БГ пощи" и точка по въпроса...
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  msotiroff написа:
                  ...."не си я получил от проклетите БГ пощи" и точка по въпроса...
                  Ама вече в пощата я изгубиха, май ми се струва
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    е да ти кажат къде си запас или ако си викач кой трябва да викаш и какво да правиш,поне при мен беше така...Вие ми кажете как да се излекувам от съня дето ме мъчи - Пак отивам в казарма..а им казвам че съм я изслужил те пак ме викат
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      ха, мене ме викаха два-три пъти след като се уволних за по един ден, колкото да навлечем униформата и да изядем по една кутия вафли, а после ме забравиха и така вече има-нема петнаесе години...
                      Тойота Приус

                      Коментар


                        #12
                        Аз от 9 години не живея на постоянния си адрес, но специално за тази повиквателна заповед са ме издирили чрез родителите ми, които пък живеят от 11 години на село. Та чрез баща ми успяли да разберат къде могат да ме намерят и ми пратиха заповедта. Оказа се, че било не заповед за запас, а просто да ида да ме "видят" жив ли съм и да ми оправят военната отчетност...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          "...Ако трябва ще похарча 10 пъти глобата за адвокати и така нататък, но ще им покажа, че не може когато си поискат да си ме викат и да се държат все едно всички ги чакаме и няма какво да правим. ..."Охооо, могат, могат и още как. Докато не навършиш 60 години ли беше подлежиш на мобилизация. Глобите наистина са сериозни, ако все пак са ти връчили повиквателната по надлежния ред и не се явиш (освен ако нямаш извинителни причини, като болест, или много $$$$).Иначе мен никога не са ме викали запас. Само веднъж ме привикаха в окръжието, да ми кажат че ме повишават в чин - направиха ме лейтенант О.Р. (преди бях младши лейтенант О.Р.) и да го отразят в книжката ми.

                          Коментар


                            #14
                            сигурно те викат да ти дадат 1 листче, в което пише къде да се явиш при мобилизация...и аз преди месец ходих... губене на време...
                            Ох, мене да повикат сега за един месец учения някъде - един месец йеденье и пийенье Както ми е дошло до гуша от жената
                            ох и мен и мен!!! малко захладня времето, ама кво по-хубаво от бутилка ракия и печена наденица на жар сред природата, чист въздух....
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              nasty написа:
                              е да ти кажат къде си запас или ако си викач кой трябва да викаш и какво да правиш,поне при мен беше така...Вие ми кажете как да се излекувам от съня дето ме мъчи - Пак отивам в казарма..а им казвам че съм я изслужил те пак ме викат
                              Колега...........не е истина и аз имам същия сън от време на време......че пак съм на онзи огромен плац в ШЗО-то. Хубавото е , че като се събудя и си лежа в моето легло :D Като се уволних през далечната вече 1995 година и им занесох копие от студентската си виза за САЩ и оттогава аз съм свален от отчет - в Хамериката съм :D :D :D Военните са симпатяги - много лесно можеш да ги качиш на черешата......
                              Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X