Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутен превод-как/къде е най-евтино?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Валутен превод-как/къде е най-евтино?

    Колеги, след дълго търсене си намерих бленуваната играчка за Стилото, но за съжаление чак в Холандия. Продава я един пич (от някакво холандско село), което затруднява както транспорта на играчката до София, така и превода на (35+11)EUR по неговата сметка. Транспорта го уредих криво-ляво (11EUR), ама за превода....ми искат 20EUR+още някакви такси. Е, тъпо ми е да дам още 50% върху цената. Ако имате някакви идеи коя банка дава най-изгодни условия за валутни преводи в чужбина, моля светнете ме, че да я приключвам тая грандиозна сделка най-накрая и да видим дали ще тръгне тунинга! Предварително благодаря на отзовалите се!P.S. С Western Union не става, защото не превеждат парите по сметка, а трябва да се ходи в най-близкия клон (който му е ужасно далече от селото ).
    Fiat Stilo 1.8 16V

    #2
    Re: Валутен превод-как/къде е най-евтино?

    Stoyan_68 написа:
    .........ама за превода....ми искат 20EUR+още някакви такси. Е, тъпо ми е да дам още 50% .......
    Емиии... тъпо - не тъпо... това е положението. Ако искаш да преведеш пари по чужда сметка зад граница таксите са горе-долу такива за тази сума. Единственото за което се сещам е да рискуваш с пари в плик и по пощата.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      Каква е играчката, която си си намерил?
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Питай го дали не иска през Пейпал. Там е най ниска цената. Трябва само да се регистрира ако не го е направил до сега.Превеждал съм през UBB но нещо към 35 лева ми се струва че ми взеха ...

        Коментар


          #5
          Re: Валутен превод-как/къде е най-евтино?

          Sandeto написа:
          Единственото за което се сещам е да рискуваш с пари в плик и по пощата.
          В никакъв случай
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Най-лесно е да си откриеш една разплащателна сметка в евро в някоя банка. И от нея да направиш превод. Аз лично направих точно това (няма да споменавам името на банката за да не й правя реклама), когато си плащах чаркалаците от еBay. Превода ми коства 2-3 лева (нещо от тоя сорт беше).
            Настоящата - Ford Focus ST
            Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
            Франкенщайн - R.I.P.
            Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

            Коментар


              #7
              Колеги, благодаря на всички за предложенията и мненията!@Sandeto не си заслужава да усложнявам нещата с пликове и т.н.@dannybo Играчката е оригиналния cruise control stick за стило. Преди га го нямеря там установих, че в нета има само две коли, които се продават на части в България, но и двете са без.Илко и моето инфо за UBB е такова и след като проверя и FIB ще реша откъде. Между другото има огромни разлики в таксите на банките които проверих до сега. Питах пича за peypal, ама той даде заето.@Korun много добра идея! Обаче да откривам сметка заради един превод от 46EUR...сигурно таксите по откриването и задължителния минимум, който трябва да поддържам в сметката изравняват нещата. Виждам, че пътуваш вече "по света" :D иначе щях да те помоля да използвам твоята сметка, ако е жива де :D Още веднъж благодаря на всички!
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                https://www.moneybookers.com

                Коментар


                  #9
                  Ами минимума е 20 евра, за да ти я открият. Ама после можеш да ги прехвърлиш всичките. Аз имам и в евро и в долари, ама и в двете не остана абсолютно нищо ( тази с еврото я открих само и единствено за превода ). А иначе за превода по принцип нямаше да има проблем, ако не заминавах днес на рейс...
                  Настоящата - Ford Focus ST
                  Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                  Франкенщайн - R.I.P.
                  Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                  Коментар


                    #10
                    Ако не ти е късно във Вторник ми се обади (ще съм на работа тогава) ако ти се разкарва до Интерпред аз като работещ в банка мога да превеждам без такси. Сл. тел ми е 9702455, като го вдигна значи съм дошъл на работа
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      zgabrovski написа:
                      Ако не ти е късно във Вторник ми се обади (ще съм на работа тогава) ако ти се разкарва до Интерпред аз като работещ в банка мога да превеждам без такси. Сл. тел ми е 9702455, като го вдигна значи съм дошъл на работа
                      без такси от ваша странано има такса за банката кореспондент(или както там се казва), която се плаща :D
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        zgabrovski написа:
                        Ако не ти е късно във Вторник ми се обади (ще съм на работа тогава) ако ти се разкарва до Интерпред аз като работещ в банка мога да превеждам без такси. Сл. тел ми е 9702455, като го вдигна значи съм дошъл на работа
                        С хиляди благодарности! Аз живея в Изток, така че ми е идеално.
                        Fiat Stilo 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Преводът извършен, благодарности за съдействието на zgabrovski! Очаква се доставка!
                          Fiat Stilo 1.8 16V

                          Коментар

                          Working...
                          X