Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преинсталация на Windows странен проблем! Help!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Цитираш мен, без да съм предлагал формат на ниско ниво Както и да е - няма да спорим дали в съвременни условия е възможно да се пуска формат на ниско ниво, особено на дискове САТА... А дори някоя програма да обещае, че го може и тръгне да го прави - единствения успех е, че записва 0 (нула) на всички байтове...А за настройките - повярвай ми - няма софтуер, който да може да ги "изтрие" и всъщност точно тези настройки се пазят не на плочите За колегите, които не знаят с какво се занимавам - поддръжка и продажба на компютри - от 12 години вече. Опита ми с компютрите и времето на "ниско ниво" - от 1988.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      не искам са се впускам в обяснения защото отдавна съм ги чел тези неща и със сигуърност съм позабравил нещо. Но формат на ниско ниво предсатвлява намагнетизиране по специален начин на плочите. А то не е толкова специално ами просто намагнетизира диполите във някакжа неутрална позиция, нито 0 нито 1. това е едно на ръка а другото за форматиране на ниско ниво е че във сервизните области на диска където се пазят таблците за фаиловата структира се форматриат по няколко начина. понеже грубо казано имат неколко копия за backup. един вид ако се прецака едното копие променя начина на чертене на главте и прочита табицата от подлейерът (демек записан е по дълбоко в самата плоча ако мога така да се изразя). Та форматът на ниско ниво затрива и тези копия като усилва магнитното поле от четящите глави. Не пожах да си намера записките за да бъда по конкретен, но мисля че горе долу се придържах към фактите. мездодругото има и сега програми които правят формат на ниско ниво но не са мнгоо разпространени една от тах е HDD Regenerator. има весия която форматиреана ниско ниво. не не мисля че проблемът със въпросната инсталация се нуждае чак от такива драстични мерки. те се предприемат при появата на дефектни сектори при нищо друго..а сега по тема за SATA: ами докато не изкарат сървис пак 3 за уиндоус ХР винаги ще има подобни проблеми. лошото е че всеки произодител било то на дъна, дискове или лаптопи си има особености и от там идваа целия проблем.надявам се скоро да намериш решение и да си подкараш компютърът УСПЕХп.п.моля ако някой е по навътре в нещата да каже ако съм пропуснал нещо. за сега това си спомням
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        #33
        Компютърът на колежката в момента си работи под Уиндоус който се зарежда от същия този диск.А тя иска просто да си го преинсталира.За какво форматиране говорим тук ...

        Коментар


          #34
          И хайде всичко от начало!
          SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

          Коментар

          Working...
          X