Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преинсталация на Windows странен проблем! Help!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Евита, ако имаш проблем, обади се на съфорумец :D Няма проблем с биоса, просто малко настройки в биоса.Поздравления за избора на конфигурация!Явно ти я е писал човек, който си разбира от работата.А сега по темата...При теб хард диска е сата 2. Дъното обаче има една малка особеност...Трябва да се включат самите портове за сата 2, в упътването има точно описание как става. С картинки.Ако не е направено...би трябвало да ти върви на сата 1, по-бавно тоест..Виж също дали е настроен биоса на райд опция, вместо на нормална сата...хитачи дисковете са си настроени предварително и няма нужда да се пипат, ако трябва - става само със софтуер, за сата 2 става въпрос.Иначе дискета с драйверите за сата се прави с диска, който е стартиращ. Просто го пускаш, той тръгва и си избираш опцийката да ти направи дискета. Естественоу, преди това се въоръжи с една дискета, работеща и форматирана.Следи в началото дето ти иска да натиснеш F6, натискаш, после си иска дискета и би трябвало като я зареди да си имаш и драйверите...Понеже е райд контролер, за това си иска дискета, за който пита.Тръгнала си на грешно място да търсиш проблема, почни отначало, не се занимавай с прехвърляния на хард диска. Опцийката за вируси ти е сложена на Не по подразбиране така че...Вероятен стоп може да се получи ако:-драйверите за хард диска не са хубави. Има такива на страницата на производителя на дъното.ТукИма грешки в паметта, тоест, дефектна е. Скайпа ми е наличен...Успех!
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #17
      Писах ти на Скайп
      SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

      Коментар


        #18
        чета си аз, гледам какво препдолагате, но аз си мисля за нещо което не сте го уточнили е доста важно. имаше спор дали ХР чете SATA или се. Отоговорът е "и да и не". принципно в ХР няма драйери за SATA,но за да има шанс изобщо да подкара инслаталицята със SATA диска ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва уондоус-ът да е със сървис пак 2. това го пише и във един от бюлетините на microsoft но беше преди година и повече има и друго но не знам дали го има в настойките на БИОС-а. лично моят го има. А именно да се подкарат всички SATA дискове във NATIVE IDE mode (или смао IDE mode). което ще рече, че дискът работи като стандартен ИДЕ и чак след инсталиране на ХР и се инсталнат драйверите се маха за да си подкара вече като SATA или SATA2.Дано съм бил полезен.
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #19
          Що не хванеш някой за ушите да ти го оправи ами се занимаваш?
          Lancia Y, 1.2, 60

          Коментар


            #20
            Инсталирал съм ХР-та на доста компове със САТА дискове и си върви съвсем нормално, технологията е както я описва GTipo така че не се стряскай ами чети неговото писание и си готова.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #21
              Тук не става въпрос дали XP се справя с този тип хардуеар, а как. Както на всички ни е ясно М$ работят със затворен код, което от своя страна налага на хардуерните производители да пускат по едно дискче с драйвери. Комуникацията със самата ОС минава доста странно, което налага доста рестрикции към разработчиците. Истината е,че тази ОС-ма е вече ’морално остаряла’ т.е. някой по-нови технологии не се включени като подръжка. Когато аз си купих лаптопа, беше чисто гол.... нямах това което исках и тръгнах да му слагам М$, уви no drivers, no flopy добавих ги с нлайт. Друг интересен случай мага да кажа, при пукупка на ЦДром Плексто ми се наложи да му слагам драйвери, погледнах в кутииката и видях един диск само дето не му бяха лепнали един смайл отпред.Лек и успешен ден.

              Коментар


                #22
                В понеделник мъжа на сестра ми вика "нещо стана с лаптопа, пускам го, изкарва 4 опции и каквото и да избера и той се рестартира и пак тези 4 опции". Във вторник вечерта отидх у тях и викам дай да видиме за какво става въпрос - 4-те опции са Safe mode (няколко викда), Last Good Configuuration и не знам си какво още. Пускам Safe mode, зарежда и по едно време бам син екран и моментално рестарт т.е. само виждаш че примигва синьо за момент. Вчера чета темата тука и си викам дано при мене да е нещо по-различно. Снощи го ръчнах да ми стартира windows ама без да рестартира автоматично и познайте какво пишеше на синия екран - точно тази същата грешка каквато я има и колежката. Викам си отиде спането Иначе аз си имам външно флопи и на дискета имам драйвера за харда. Та пускам Recovery Console от инсталационен XP, дравери всичко се зарежда, чеквам харда с chkdsk - няма проблеми. Рестарт и пак син екран. А по техните думите за последно са се ровили в интернет и нищо повече т.е. нищо по-различно от обичайното. Викам вируси може да има. Ама нещо ме човърка че може да не е от вирус това. С 300 зора се зачетох в най-различни запаметени логове и се виждаше че са имали пуснат Automatic Update Service който баш при всяко пускане търси нови версии. Е точно когато те са го ползвали за последно лаптопа, този тъп сървис е премахнал разни неща от компа и не е успял да инсталира новите (маркирал си е да се направи следващия ден). И резултата е точно това - на сутринта го пускат и не може да се стартира. Баси и бозата е този windows - сам се е намазал. Сега ще се опитаме да се докопаме някакси до някой restore point, но ако не успееме, формат и преинсталл и този път лично ще проверя че е спрян този тъп сървис. А те се бяха шашнали, защото си мислеха че самия хардуер се е прецакал нещо
                Audi 1.8S златен талон

                Коментар


                  #23
                  Ewing написа:
                  чета си аз, гледам какво препдолагате, но аз си мисля за нещо което не сте го уточнили е доста важно. имаше спор дали ХР чете SATA или се. Отоговорът е "и да и не". принципно в ХР няма драйери за SATA,но за да има шанс изобщо да подкара инслаталицята със SATA диска ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва уондоус-ът да е със сървис пак 2. това го пише и във един от бюлетините на microsoft но беше преди година и повече има и друго но не знам дали го има в настойките на БИОС-а. лично моят го има. А именно да се подкарат всички SATA дискове във NATIVE IDE mode (или смао IDE mode). което ще рече, че дискът работи като стандартен ИДЕ и чак след инсталиране на ХР и се инсталнат драйверите се маха за да си подкара вече като SATA или SATA2.Дано съм бил полезен.
                  Интересното за нейтив мод е, че нямам такова мен в биоса иначе на теория и аз го знам това.
                  SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                  Коментар


                    #24
                    3p написа:
                    Що не хванеш някой за ушите да ти го оправи ами се занимаваш?
                    Защото не искам да хващам друг да ми го прави. До сега съм преинсталирала колко уиндоуси, но точно този ми се опря и сега докато не си намеря решението няма да мирясам. А и нещата си ги върша сама. Доколкото ги разбирам, естествено.
                    SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                    Коментар


                      #25
                      EVITA написа:
                      3p написа:
                      Що не хванеш някой за ушите да ти го оправи ами се занимаваш?
                      Защото не искам да хващам друг да ми го прави. До сега съм преинсталирала колко уиндоуси, но точно този ми се опря и сега докато не си намеря решението няма да мирясам. А и нещата си ги върша сама. Доколкото ги разбирам, естествено.
                      Егоистка!!! Лишаваш толкова мъже от възможността да се докажат, да се почувстват важни и нужни... Шегувам се естествено, иначе браво за упоритостта!
                      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                      --- в сърцето завинаги... ---
                      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                      Коментар


                        #26
                        EVITA написа:
                        Ewing написа:
                        чета си аз, гледам какво препдолагате, но аз си мисля за нещо което не сте го уточнили е доста важно. имаше спор дали ХР чете SATA или се. Отоговорът е "и да и не". принципно в ХР няма драйери за SATA,но за да има шанс изобщо да подкара инслаталицята със SATA диска ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва уондоус-ът да е със сървис пак 2. това го пише и във един от бюлетините на microsoft но беше преди година и повече има и друго но не знам дали го има в настойките на БИОС-а. лично моят го има. А именно да се подкарат всички SATA дискове във NATIVE IDE mode (или смао IDE mode). което ще рече, че дискът работи като стандартен ИДЕ и чак след инсталиране на ХР и се инсталнат драйверите се маха за да си подкара вече като SATA или SATA2.Дано съм бил полезен.
                        Интересното за нейтив мод е, че нямам такова мен в биоса иначе на теория и аз го знам това.
                        тогава пробвай, залични комбинации със SATA, SATA2 и RAID. В смисъл различни комбинации от вкючено и изключено на едното и на другото. Малко изглежда несериозно и въпрос на налучкване, но съм се убедил и то на няколко пъти, че този метод работи УСПЕХ
                        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                        182A4.000 IAW49F
                        LPG - Lovato EasyFast
                        ----------------------------
                        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                        Коментар


                          #27
                          В общи линии секцията Направи си сам е родена в тази тема. Казах няколко пъти, предложих на Евита, но не... Е ок, форматирайте си дисковете - дори и на ниско ниво - само да кажа - няма такова понятие "ниско ниво" от 1989г. насам...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #28
                            Евита, все някога ще ти писне и ще използваш системата за ЛС на форума
                            no pain no pain

                            Коментар


                              #29
                              jenshen73 написа:
                              В общи линии секцията Направи си сам е родена в тази тема. Казах няколко пъти, предложих на Евита, но не... Е ок, форматирайте си дисковете - дори и на ниско ниво - само да кажа - няма такова понятие "ниско ниво" от 1989г. насам...
                              Мили колега, когато в заводчето за хард дискове произвеждат даден хард те записват системна информация на него с настройките, които дават най-добра производителност в оптимален режим на работа. При формат на ниско ниво тази информация се затрива безвъзвратно, което прави хард диска да си работи както си иска и в един красив ден той си заминава без да каже чао. Да не говорим, че има вариант да работи, но да е по-лагнат. Точно поради тези причини не искам да го форматирам на ниско ниво. Даже може да ме обвиниха тук, че не позволявам на някой да се докаже оправяйки ми копюртра, но решението за човека, който се нае да го прави е това. НЕ СЪМ СЪГЛАСНА. До такива мерки ще прибегна, ако положението стане неспасяемо. Иначе вярно е, че много нерви изхабих. Но не си струва сега да се откажа.
                              SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                              Коментар


                                #30
                                Sandeto написа:
                                EVITA написа:
                                3p написа:
                                Що не хванеш някой за ушите да ти го оправи ами се занимаваш?
                                Защото не искам да хващам друг да ми го прави. До сега съм преинсталирала колко уиндоуси, но точно този ми се опря и сега докато не си намеря решението няма да мирясам. А и нещата си ги върша сама. Доколкото ги разбирам, естествено.
                                Егоистка!!! Лишаваш толкова мъже от възможността да се докажат, да се почувстват важни и нужни... Шегувам се естествено, иначе браво за упоритостта!
                                Относно упоритоста с предният си пост исках да кажа, че понякога е добре проблема да си го оправи специалист вместо да си губиш времето, не че се съмнявам, че някой с достатъчно четене няма да фиксне уиндоус.
                                Lancia Y, 1.2, 60

                                Коментар

                                Working...
                                X