Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голфаджиите с Браво/пунто...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    bogidar написа:
    Аз по принцип(не е мое мнение) съм спокоен, не съм конфликтна личност. В повечето случаи навеждам глава. Но пред компютъра и зад волана Незнам защо така. Направо отлитам в другата крайност. Това с колата е лоша работа и много внимавам да не си изпускам нервите и да действам по-разумно в конфликтни ситуации на пътя. От сорта на това като видя, че някой има желание да ми отнеме предимството да му го предоставя а не да гледам да го нацеля. Жена ми ми е голяма спирачка. Причина за много катастрофи е това, че никой не отстъпва.
    Според американски психолози пространството, възприемано като "лична територия" се увеличава, когато човек е в автомобил. Т.е. личния ти периметър става по-голям и възприемаш като натрапници хра, които иначе биха били извън него.Това "лично пространство" по принцип се обуслява от много фактори, на да речем че както сме сега, извън автомобила, то е от 0,5 до 1 метър. А при шофиране достига над 2 метра.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #32
      ...днес ми се случи нещо много интересно. Опитвах се да изляза от паркинга ни до офиса, който се влива в една от големите централни улици на Варна и при това, с най-голямо натоварване. Задремуцах си здраво и тъй като тук няма навик да се дава път, подпрях си се на вратата и зачаках светофара да ги спре. И изведнъж "к`о да вида".... ....голф 2 с две млади момчета вътре, да не кажа деца спряха, мигна ми с фаровете, че и път с ръка ми даде. Аз навярно съм направил е г`ати тъпата физиономия, щото онези двамата прихнаха вътре. Излязох си на улицата и пуснах авариините да благодаря...Е ви пример, че и сред мършата има стадо....

      Коментар


        #33
        Авео написа:
        ...днес ми се случи нещо много интересно. Опитвах се да изляза от паркинга ни до офиса, който се влива в една от големите централни улици на Варна и при това, с най-голямо натоварване. Задремуцах си здраво и тъй като тук няма навик да се дава път, подпрях си се на вратата и зачаках светофара да ги спре. И изведнъж "к`о да вида".... ....голф 2 с две млади момчета вътре, да не кажа деца спряха, мигна ми с фаровете, че и път с ръка ми даде. Аз навярно съм направил е г`ати тъпата физиономия, щото онези двамата прихнаха вътре. Излязох си на улицата и пуснах авариините да благодаря...Е ви пример, че и сред мършата има стадо....
        Евала, както се вика. Чак да ти се насълзят очите
        Fiat Punto 1.7TD

        Коментар


          #34
          Авео написа:
          ...днес ми се случи нещо много интересно. Опитвах се да изляза от паркинга ни до офиса, който се влива в една от големите централни улици на Варна и при това, с най-голямо натоварване. Задремуцах си здраво и тъй като тук няма навик да се дава път, подпрях си се на вратата и зачаках светофара да ги спре. И изведнъж "к`о да вида".... ....голф 2 с две млади момчета вътре, да не кажа деца спряха, мигна ми с фаровете, че и път с ръка ми даде. Аз навярно съм направил е г`ати тъпата физиономия, щото онези двамата прихнаха вътре. Излязох си на улицата и пуснах авариините да благодаря...Е ви пример, че и сред мършата има стадо....
          Мн по вероятно е млади момчета да те пуснат от колкото некой над 40. Те като се заляпят зад колата пред тях и напъват само и само някой да не ги предреди. Тва са лично мой наблюдения и не искам да обиждам мъжете над 40.
          Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

          Коментар


            #35
            Колеги голфаджия или фятаджия, марката значение няма. Важно е какво вършиме на пътя пък другото са си празни приказки.Има ги всякакви и ще продължава да ги има. За мене лично най-агресивните и невнимателни шофери са с бмв-тата.Естествено това е само мое лично мение и не ангажирам друг с него.Колкото го голфовете и фиатовете пак казвам всичко си зависи от конкретния човек,обаче трябва да ви споделя че в vw форума има адската дисциплина и всякакви такива нелегални драпки, светофарни гонки, и теми свързани с каквито и да е било нарушения на закона или действия който са опасни или противоречат на праилника за движение веднага се модерират. Нещо което тук го няма. Нещо на което много се възхищавам, но за съжаление в почти всички форуми такива теми, като например надлагванията кой колко вдигнал,( естествено всички казват където пътя позволява ама все пак закона го занем всички магистрала-130 км/ч) или пък светофарните гонки ( който уж са безопасни ) се толерират.Всички говорят за голфаджиите ама един начинаещ шофиор ако влезне в двата форума ще получи доста различна култура Преди някой да ме пита или да каже какво правиш тука, да кажа, имал съм браво но по стечение на обстоятелствата сега карам голф.Не робувам на марки, следващата ми кола може да е пак фият Поздрави на всички
            VTS 16V

            Коментар

            Working...
            X