Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осребряване на щети по ГО ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Осребряване на щети по ГО ?

    Има ли някой от клуба който е на "ти" с Гражданските. Става въпрос за следното. Брат ми кара една жигула с застраховка в лев инс. Удари го един бастун който има застраховка в бул инс. Та оня е виновен, обаче жигулата (по обясними причини ) няма каско. По каско знам как се завеждат щети. Ама по ГО не знам. Няма да е много обезщетението ама защо пък трябва парите да ги дава брат ми. Та въпроса ми е. Като отиде горе в офиса на Бояна .. какво се прави ?

    #2
    колега ако никой не ти е отг до утре, имам 1 човек в ДЗИ на огледите е , ще го питам утре как стоят нещата с ГО.

    Коментар


      #3
      Re: Осребряване на щети по ГО ?

      ////Punto//// написа:
      Има ли някой от клуба който е на "ти" с Гражданските. Става въпрос за следното. Брат ми кара една жигула с застраховка в лев инс. Удари го един бастун който има застраховка в бул инс. Та оня е виновен, обаче жигулата (по обясними причини ) няма каско. По каско знам как се завеждат щети. Ама по ГО не знам. Няма да е много обезщетението ама защо пък трябва парите да ги дава брат ми. Та въпроса ми е. Като отиде горе в офиса на Бояна .. какво се прави ?
      трябва да разбереш къде се правят огледите на БУЛ ИНС/неговата застраховка покрива твоите щети ако си невинен/, отиваш в 1 от тези пунктове, с акта и всички документи пишеш 1 час, чакаш да гледат колата, цоганееш се и викаш и се правиш на луд, тръгваш си. ще ти кажат , че до 2-3 седмици макс месец ще имаш парите на ПО СМЕТКАТА СИ, КОЯТО ИМ ОСТАВЯШ. няма да стане така обаче, ще почакаш 2-3 месеца, ако нямаш "някой"
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Трябва ти копие от застраховката на виновния и протокол от КАТ. От там нататък в офиса на застрахователя на този дето те е ударил. Там правят няколко фотки на жигулката, пишеш какво се е случило и след 1 месец ще ти платят - няма страшно ще ти платят достатъчно да ремонтираш Жулиета даже ще ти останат
        Punto SX 1.1 55

        Коментар


          #5
          Punto SX написа:
          Трябва ти копие от застраховката на виновния и протокол от КАТ. От там нататък в офиса на застрахователя на този дето те е ударил. Там правят няколко фотки на жигулката, пишеш какво се е случило и след 1 месец ще ти платят - няма страшно ще ти платят достатъчно да ремонтираш Жулиета даже ще ти останат
          Точно така. Само мисля, че не ти е нужно копие от ГО на виновния в ПТП-то. В протокола е вписан номера на полицата на причинителя на щетата. Както казава колегата прави се оглед на жигулата, не пишеш какво се е случило и след около 3 седмици си взимаш паричките или ти ги превеждат по банков път (ако са над 200-300лв.). Дори мисля, че БулИнс имат сервиз. Може да ти я оправят там, вместо да ти изплащат обещетение.
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            Виновния трябва да съобщи в застрахователното дружество в едноседмичен срок, че има щета по неговата застраховка. За да не те мотаят с парите.
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар


              #7
              е виновния е мангал от "Волф". С камион на Волф го тресна.

              Коментар


                #8
                Мога да ти кажа при мен как беше.Значи с предната ми кола спирах на Стоп и един ме удари отзад аз нямах каско и той нямаше при идването на кат се пише протокол и в този протокол се описват щетите и вината на кой е и след това с протокола отиваш във Застрахователната компания на Виновния и от неговата застраховка ти покриват щетите.На мен за Една счупена Броня ми дадоха 200 лв незнам как го бяха изчислили но е Факт.
                Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
                Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

                http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

                Коментар


                  #9
                  Ако са викали кат с протолола,гражданските се изплащтат!Брат ти трябжа да си получи парите от гражданската отговорност на другия водач!

                  Коментар


                    #10
                    Добре, имам следния уточнителен въпрос. Значи колата е на името на майка ми. А шофьор при птп-то беше брат ми. В протокола от КАТ пише че шофьор е брат ми. Когато се ходи до застрахователя на виновния (БулИнс), кой трябва да отиде. Или няма значение. Майка ми като собственик, или брат ми. Или като е член от семейството няма никакъв проблем?

                    Коментар


                      #11
                      ////Punto//// написа:
                      Добре, имам следния уточнителен въпрос. Значи колата е на името на майка ми. А шофьор при птп-то беше брат ми. В протокола от КАТ пише че шофьор е брат ми. Когато се ходи до застрахователя на виновния (БулИнс), кой трябва да отиде. Или няма значение. Майка ми като собственик, или брат ми. Или като е член от семейството няма никакъв проблем?
                      значи Брат ти Но Парите ще се преведът на Собственика на Колата съответно Майка ти.При мен беше по същия начин само че колата не беше на член от семейството а беше на друг човек на името
                      Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
                      Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

                      http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

                      Коментар


                        #12
                        Сега от начало като скорошно преминал по мъките на на изплащане на обезщетение по ГО.С протокола за ПТП отиваш при застрахователя на другото МПС.Срока е едноседмичен и гледай да не го изпуснеш.Там си попълваш една молба за оглед и опис на щетите и си насрочвате дата и място на огледа.Ако щетите са големи и не се виждат без да се направи разглобяване на някои възли за да може да се снима или огледа добре се прави и втори оглед. Като на първия протокол се записва че ще има втори оглед и чак тогава го подписваш.В теб остава копие от него.Преди да дойдат е най добре сам да огледаш и да си направиш едно списъче с повредите защото се забравя в бързината.Описват се и най дребните неща.Оценката се прави по цени на ТЮФ според годините на автомобила но не по-малко от 50% от цената.Дори при 50% овехтяване цените са си добри и след ремота даже и хартисват малко.До тук всичко е добре и се държат с теб любезно.Но след това започва ходехето по мъките.За да ти изплатят обезщетението ако е над 500лв. за някои компание е различно но протокола трябва да мине през мякакъв съвет и тем подобни щуротии.Искат и да има влязло в сила наказателно постановление.А в повечето случаи то излиза и след 2-3 месеца поне за в софия.И ако тогава не го е и обжалвал за да мине през съда се чака още толкова и работата става дебела.Сумата се изплаща по сметката на собственика на автомобила ако е обявил такава или на ръка ако няма сметка.Ако все пак е по сметка с всекидневно досаждане ме мотаха 2 седмици.Пожелавам успех в ходенето по мъките на брат ти.
                        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                        http://vbox7.com/play:124bedab

                        Коментар

                        Working...
                        X