Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ Започва да мери грайфери!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    КАТ Започва да мери грайфери!

    КАТ започва да мери грайферитеКатаджии започват да мерят грайферите по гумите на колите. Хайките за зимни "обувки" на автомобилите започват заедно с акция "Светлина" на 1 ноември, съобщиха от Пътна полиция вчера. Катаджиите ще проверяват дали всеки шофьор е пуснал светлините на колата си, когато е в движение, и дали вече е поставил зимни гуми. Според новия закон за движение по пътищата водачите са задължени да управляват автомобилите си на къси светлини и през деня. През първата седмица от акцията КАТ няма да глобява шофьорите, а само ще ги предупреждава. След това обаче пътните полицаи ще пишат актове. Зимните гуми не трябва да имат по-малък грайфер от 4 мм, обясниха още от Пътна полиция. Всеки заловен с износени гуми шофьор ще плаща по 50 лева глоба. Освен това КАТ ще отнема и по 6 точки от контролния му талон. За непуснати къси светлини пък глобата е 20 лева. Източник:http://www.standartnews.com/bg/artic...article=208518

    #2
    Ей сега вече ще свършат гумите по гумаджииниците, а какво мислите?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Хубаво де, тук още не е за зимни гуми. Как ще ме задължат да ги сложа? Това да не е поредния рекет дейба...?
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Добре де, ама по закон минималният грайфер не е ли 2 mm и в закона пише ли нещо за зимни и летни гуми. Мислех, че просто се гледа да е над 2 mm, а куките искат 4.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          И аз не знам в закона да има член който да задължава шофьорите да карат със зимни гуми.
          BRAVA 1,4 12V
          Nissan Navara

          Коментар


            #6
            А ако си с нови всесезонни..?
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              И мисля, че грайфера трябва да е по-голям от 1.6ммВсички гуми си имат маркери за износване, които можете да си проверите.Не мисля, че може да има изискване за 4мм грайфер, камо ли пък актове да пишат.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                Поредната безумна акция!!!КАТ май само пречат на движението *%$*&^$)^_)*(&+_()&*)(^&*()%&*(^$%&

                Коментар


                  #9
                  Или пък желание на журналистите за сензация?
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    johnfound написа:
                    И мисля, че грайфера трябва да е по-голям от 1.6ммВсички гуми си имат маркери за износване, които можете да си проверите.Не мисля, че може да има изискване за 4мм грайфер, камо ли пък актове да пишат.
                    На зимните гуми е толкова висок маркера
                    no pain no pain

                    Коментар


                      #11
                      Абсурд да задължат да си със зимни гуми от 1-ви. Температурата във Варна в момента си варира между 7 и 15 градуса, от къф зор зимни гуми? Почти съм сигурен че това са журналистически изхвърляния.

                      Коментар


                        #12
                        ls1 написа:
                        Абсурд да задължат да си със зимни гуми от 1-ви. Температурата във Варна в момента си варира между 7 и 15 градуса, от къф зор зимни гуми? Почти съм сигурен че това са журналистически изхвърляния.
                        Ами то иначе Българина съвест няма. Във Варна може и да е 20 заради все още топлото море, ама има места където вечер си е около 0. Особенно по мостове където ветровито винаги има замръзнали участъци. Абе хората са казали под 7-8 градуса лятната гума няма необходимите качества. Ей за това се налага на нашенеца със закон да му се въздейства. Щото да ти във Варна нямаш нужда от зимни гуми - съгласен съм. Но някой пич от София, Смолян, Видин, Враца си знае неговото - на мене зимни гуми не ми трябват аз съм най-добрия шофер.Пък това за грайфер 1,6 мм е отбий номер. Зимна гума с грайфер под 2 мм за мен е пълен галош - става за каруца.
                        Punto SX 1.1 55

                        Коментар


                          #13
                          Честно казано, това за зимните гуми не го знаех. За мене най-меродавни за дълбочината на грайфера са маркерите на самата гума, защото именно производителят на конкретна гума знае как тя се държи при различни нива на износване.А относно зимните гуми, въпросът е много спорен. Всички ще се съгласим, че през зимата е добре да се кара със зимни гуми. Обаче какво да правим с т.н. "всесезонни" - чест бюджетен избор на много хора. От друга страна, ако зимата е като миналата, няма много смисъл от чисти зимни гуми. Тоест, избора на гуми се отнася за точно определени условия. Ако ме спрат с летни гуми през декември, но температурата е +15 и вали дъжд, едва ли ще съм направил лош избор. При тези условия е по-подходящо да карам с летни "мокри" гуми, за да съм в максимална безопасност. От друга страна, ако вали сняг, а някой си кара с летните "сликове", много ясно, че трябва да бъде спрян в името на здравето на всички около него.
                          Fiat Ritmo 105TC
                          1600cc 105к.с.

                          Коментар


                            #14
                            Да имаш да вземаш, че на 15 градуса на мокро летните ще са по добре от зимните
                            no pain no pain

                            Коментар


                              #15
                              Не знам за вас. Аз карам целогодишно със зимни гуми и включени фарове. Според мен и през лятото зимната гума спира по - добре. Не искам да спорим по този въпрос и темата да става като тази, просто това е моето лично мнение. Напоследък не задържам една кола много време, но ето как се кара Фиестата вече 4 години (2 от мен и 2 от майка ми):Беше есен, когато я купих - Септември или Октомври, не съм сигурен. Купих й 4 нови зимни гуми с които карах до следващата зима. Предните две ги продадох, с парите купих една нова зимна гума и с мои пари още една нова. Следващата зима същата процедура. Обикновено по - запазените ги оставяме за задните колела, а по износените се продават - винаги има закъсали, които ги купуват... И така веднъж съм се изръсил за 4 нови гуми, а в последствие давам по 80-90 лв. за една нова гума и Фиестичката постоянно се кара с хубави гуми... :D
                              M-Benz E 250 TD 150hp
                              M-Benz 200d 75 hp
                              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                              Коментар

                              Working...
                              X