Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ Започва да мери грайфери!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Immortal написа:
    "Освен това, вносителите дето плащали за реклама на зимните гуми ми звучи малко несериозно. Не са ли същите те вносители и на летни гуми?!?
    Абе като се замисля те са същите ама като си купиш 2 комплекта гуми а не един - са повече продажбите нали. Така че може и да има маркетингов трик Иначе да съгласен съм че при климатични условия над 0 градуса тоест незамръзнала а само мокра настилка е възможно и лятната гума да спре по-добре.Но при замръзнали участъци и лед гладката лятна гума просто няма как да спре по-добре. То е като асфалта - на грапавия сцеплението е по-добро за разлика от гладкия. А колкото до това защо караме със зимни гуми през зимата - ами изхождаме от там че през по-голяма част от времето пътищата ще са или заснежени или заледени. А не върви да сменяме гуми през 2-3 дена - за това и си караме със зимните. Аз лично ако съм сигурен че темп няма да падат под 0 или ще се случи 1-2 пъти цяла зима за по 1-2 дена не бих сложил зимни гуми никога - но все пак въпреки глобалното затопляне все още не сме в климатичния пояс на Гърция - все още си имаме зима.
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #47
      Рекламите на зимните гуми са само на сняг :D

      Коментар


        #48
        Писах преди време за съвет тъй като ми предстои закупуване на гуми за зимата и предложих 3 варианта(две нави зимни отпред а отзад летните, 4 втора употреба зимни, всесезонни). То тогава ме изядоха с парцалите. Едно 99% ме посъветваха задължително 4 нови зимни. А то какво излиза...
        Fiat Punto 1.7TD

        Коментар


          #49
          spark написа:
          Ако ви нацепи някой в багажника друга песен ще запеете
          вярно е да го такоам, миналата зима 3 пъти спираха в мен отзад. /карам с летни форевър /
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #50
            spark написа:
            Ако ви нацепи някой в багажника друга песен ще запеете
            Боли ме дали ще ме нацели, тва не зависи от гумите а от шофиора. ако ще по голи джанти да кара трябва да си прави преценката с ква скорост да се движи. по вашта логика човек който кара с зимни гуми не може да се нацепи отзад...
            Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

            Коментар


              #51
              Какво ви става бе хора? Ще се изядете още малко.Всеки има лично мнение и нека не го налага на другите като абсолютно задължително.Закона е ясен. Нали знаете какво пише в него за избора на подходящата дистанция.От тук нататък всеки да кара както си иска щом може да спре навреме.

              Коментар


                #52
                Днес в големия дъжд спрях при 8 катастрофи, и 8-те от тях бяха удари отзад (неспазване на дистанция). Най-интересното знаете ли кво е - тия отзад във всичките случаи бяха със зимни гуми, а в 7 от 8 случаи тия със сплесканите багажници бяха с летни гуми.Факт.
                Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                Коментар


                  #53
                  Както писах преди- зимните гуми сработват на номинална температура за сцепление с асфалт при температура по- ниска от 7 гр.С.Като дойде застудяването- тези с летните гуми спокойно могат да станат фенове на хокея на лед. Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #54
                    pinko написа:
                    Днес в големия дъжд спрях при 8 катастрофи, и 8-те от тях бяха удари отзад (неспазване на дистанция). Най-интересното знаете ли кво е - тия отзад във всичките случаи бяха със зимни гуми, а в 7 от 8 случаи тия със сплесканите багажници бяха с летни гуми.Факт.
                    Попрегледах темата отгоре-отгоре ( 4 страници, ебаси... ) и няма как да не кажа, че тезата която застъпваш е най-странната ( меко казано ) на тема "гуми" на която съм попадал
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #55
                      Kimi_Raikonen написа:
                      Както писах преди- зимните гуми сработват на номинална температура за сцепление с асфалт при температура по- ниска от 7 гр.С.
                      Преди 2 седмици се върнах от тестове в родината ти. При минус 7 градуса лятната гума скъсваше шортите на зимната.Факт.
                      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                      Коментар


                        #56
                        Пинко, това при какви пътни настилки - сух, студен асфалт или сняг и лед!Защото при -7 не очаквам да има киша.

                        Коментар


                          #57
                          pinko не мога да споря с теб защото нямам опит но и на мен ми се струва странна тая работа с зимните гуми да са така зле. Как е възможно всички да са слепи и да вярват на рекламите и т.н. Просто не мога да приема че е само маркетингов трик и начин за лапане на пари и при отрицателни температури спирачния път на зимните да е по-зле от летните. Каква е идеята питам пак. Зимните да се карат само на дълбок сняг ли. И пак казвам - за какво са веригите тогава. Не знам ама нещо не ми се вързва много. Но казваш тестове, работи - звучи сериозно но...
                          Fiat Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #58
                            Колеги, въпреки че тези тестове изглеждат достоверни те са правени със съвсем друг клас гуми. Едва ли някой от форума кара с такива гуми ...Не съм специалист, ама би трябвало да има разлика от една гума за 300 лева и друга за 80.Някой виждал ли е (или е правил) тестове с гуми от класа с който караме ние ?Точно на този тест бих повярвал повече ...

                            Коментар


                              #59
                              Карал съм няколко зими с летни гуми и съм спирал пролетно време с зимни гуми и смело твърдя, че Пинку е прав. Зимните са много гадни на топло време и стават само за сняг.

                              Коментар


                                #60
                                ilkor написа:
                                Някой виждал ли е (или е правил) тестове с гуми от класа с който караме ние ?Точно на този тест бих повярвал повече ...
                                Това, което казваш наистина е интересно. Но като гледам изказванията на колегите за пореден път се убеждавам, че човек като чете форумите може да бъде тотално заблуден. Айде да не казвам заблуден но поне объркан.
                                Fiat Punto 1.7TD

                                Коментар

                                Working...
                                X