Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ Започва да мери грайфери!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И аз още чакам някой да ми покаже къде в закона пише нещо за зимни и летни гуми.

    Коментар


      В закона няма написано нищо за зимни и летни гуми - спокойно

      Коментар


        А, ето затова иде реч. Поредната журналистическа измислица. За това време в което се всява паника сред хората не видях нито един ръководен кадър на полицията да излезне и да каже "започваме акция еди ква си, гумите трябва да бъдат еди кви си". Както се случи с акция "Светлина" например. Излезна и "от тази дата всички с фарове до еди коя си дата". И си знаем.

        Коментар


          Само да вметна - не е нужно да го пише в закона, достатъчно е да пусне наредба министъра или някой големец.Нещо като това полицаите да карат с включени буркани. И него го няма в закона, но го измислиха с наредба.

          Коментар


            1115 написа:
            Само да вметна - не е нужно да го пише в закона, достатъчно е да пусне наредба министъра или някой големец.Нещо като това полицаите да карат с включени буркани. И него го няма в закона, но го измислиха с наредба.
            Не съм напълно убеден. Има си една йерархия на административните актове и разпоредби. Ако законът казва едно, не може някаква наредба да му противоречи. А дори и да го направи, би трябвало да е атакуемо в съда.Нека адвокатите кажат.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              Аз не съм адвокат ама, и аз мисля, че една наредба, било то и на вътрешния министър не може да стои над закона. Тези 4 мм за които се тръби, бяха сред "препоръките" на КАТ за зимата. Преди всяка зима нали казват, препоръчително е еди кво си, пешеходците еди кво си, и някой го извади от този списък и направи сензация. Буквално направи сензация.

              Коментар


                Сензация? По-скоро направи пари.

                Коментар


                  добре де, и като толкова тръбят, по кой член точно от закона ще те обвинят, че не се сещам? някой е шарнал малко парици и някой друг е казал "трябва зимни гуми иначе глоби" и който клъвне клъвне. и ония другите - трябвало 4 гуми с еднаква шарка...ми аз карам с 2 еднакви а другите две са различни от първите, както и са различни една спрямо друга, значи на 4-те джанти имам 3 марки гуми, с 3 различни шарки. И пак съм в графата "над 1.6 мм" и въобще не ми дреме за "на куките простотиите"

                  Коментар


                    Бе нали това говорим бе колега. Не са измислици на полицията ами на пресата. Полицаите няма за кво да ти пишат, защото не нарушаваш ЗДвП.

                    Коментар


                      Вече мина суматохата около прословутите гуми. Вносителите почти си продадоха количествата и си направиха печалба. На печелившите честито на останалите повече късмет през лятото когато ще искат гуми за мъгла
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар


                        ////Punto//// написа:
                        Бе нали това говорим бе колега. Не са измислици на полицията ами на пресата. Полицаите няма за кво да ти пишат, защото не нарушаваш ЗДвП.
                        Съвсем скоро гледах изявление на контролен орган че започват да мерят грайфер и трябва да е по дълбок от 4мм! Така че не е измислица.А това за правилника е наиситна интересно. Ако това за 4-те мм не е добавено, на практика не може да те глобят че нарушаваш закон. Не знам дали го има като добавка в закона.
                        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                        Коментар


                          току що четох днешния 24 часа....на статия на цяла страница с ееееееееееей такива големи букви пише, че вносителите на гуми били затрупани със зимни гуми, залежали от миналата година заради меката зима....това според мен е основната причина за истерията с 4 мм. грайфер пичове!!!!
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            ...това с дълбочината на грайферите е някакъв фарс. За гумите е от значение от какъв каучук са...а от там и годността им за сезона. Не може да ме убеди никой , че ако си в/у лед...ако ще и 25 см да са ти грайферите - колата ще стои нормално.За каучука от който са правени летните гуми знам , че е по-твърд...и затова се и износва по-трудно на загретия асфалт.Обратното е за зимните...каучукът е по-мек , за да осигури по-добро сцепление , но пък се износва по-бързо през лятото , заради точно това сцепление...Тааааа , не , че грайферът не е важен , но пък дали ще е 3мм или 17 - все тая...дано никой от колегите не попада на лед!
                            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                            Коментар


                              nikki_sixx написа:
                              ...това с дълбочината на грайферите е някакъв фарс. За гумите е от значение от какъв каучук са...а от там и годността им за сезона. Не може да ме убеди никой , че ако си в/у лед...ако ще и 25 см да са ти грайферите - колата ще стои нормално.За каучука от който са правени летните гуми знам , че е по-твърд...и затова се и износва по-трудно на загретия асфалт.Обратното е за зимните...каучукът е по-мек , за да осигури по-добро сцепление , но пък се износва по-бързо през лятото , заради точно това сцепление...Тааааа , не , че грайферът не е важен , но пък дали ще е 3мм или 17 - все тая...дано никой от колегите не попада на лед!
                              Абе за грайфер ме спряха от движение лятото тия говеда :P
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар


                                Е ти ако си бил с некои шпицарки .. нищо чудно

                                Коментар

                                Working...
                                X