Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ Започва да мери грайфери!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    всесезонните Vredestein Quatrac 2 и Goodyear Vector 5+ са по-добри в зимни условия от редица "зимни" гуми
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      Аз понеше съм много тъп искам да попитам - какво отношение има типа гума към спирачния път, при положение, че гумата не приплъзва? Не говоря за крайни случаи на екстремна температура. Но при 5-7 градуса?!?!?!Аз спирам без да мисвирят гумите - т.е. намалявам оборотите им за единица време докато стигнат нула. Чрез спирачката или с двигателя като такава. Как тогава гумата влияе на спирачния ми път?ВАЖНО!Това не е заяждане. Наистина ми е интерсно има ли влияние и ако да, на какво се дължи?
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        GTipo написа:
        А ако си с нови всесезонни..?
        и аз съм с такива! + това...изискването за 4мм грайфер е нелепо..., това да не са гуми на трактор бе?Те гумите като нови едва ли имат 4ммм...
        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

        Коментар


          nikki_sixx написа:
          GTipo написа:
          А ако си с нови всесезонни..?
          и аз съм с такива! + това...изискването за 4мм грайфер е нелепо..., това да не са гуми на трактор бе?Те гумите като нови едва ли имат 4ммм...
          Грешиш, 8мм. са като нови
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            тия какво си ги мислят тези 4 ммгумите си имат белязък за максимално износване
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              blagun написа:
              nikki_sixx написа:
              GTipo написа:
              А ако си с нови всесезонни..?
              и аз съм с такива! + това...изискването за 4мм грайфер е нелепо..., това да не са гуми на трактор бе?Те гумите като нови едва ли имат 4ммм...
              Грешиш, 8мм. са като нови
              може и така да е - не споря , защото честно казано нямам идея колко са като нови! Сега ми кажи , че всесезонните вършат работа за пред КАТ , защото нема кинта за истински зимни..., а и тук във Варна нямаме истинска зима...
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                pinko написа:
                За разлика от тебе наистина са специалисти, това е вярно. Преди 2 седмици се върнахх от тестовете на зимни гуми на Аутобилд и ADAC във Финландия и много добре знам как именно колата със зимни гуми влиза в багажника на колата с летни, щото има 8-9 метра по-дълъг спирачен път при МИНУС 7 градуса на сух път и около 10 метра при +1 градус на мокро.Ти си доказателството, че пиарите на концерните си вършат добре работата - нали всяка година трябва да ти продадат 2 чифта гуми. След няколко години ще пуснат и пролетни и есенни гуми и ако успеят да си направят добре рекламата, ти ще си от най-яростните радетели на есенните гуми - "Бъди мъж - сложи есенни гуми и няма да се пързаляш на падналата по пътя шума". Нещо такова ще е посланието на рекламата.Освен това имам да ти кажа и още нещо - аз съм си купил 4 зимни гуми, които струват колкото цялата ти кола (и преди да ме наричаш габровец, провери колко струват 4 зимни гуми Pirelli Sottozero Winter 210 225/45/17). Обаче ще ги сложа чак когато падне снега.
                Пинко,Aко аз дам такава сума за гуми бих разсъждавал по същия начин.Ще ги слагам само като завали и ще ги свалям кат вземе да се топи.През останалото време - в хола, покрити с губерче.Колкото - толкова!И това няма да има нищо общо с концепцията, че ще бъде по-safe да карам с летните на кишата.Нищо общо.Ама аз поне дадох само около 700 ( живи и здрави да са пиарите, кво щях да си правя парите ако ги нямаше ), реших да се самозадoволя с едни секретни болтове за 130лв Виж, бях решил да не пиша по твоята теория.Знам че човек като си навие нещо на пръста - това е истината за него.Има едно нещо обаче, което знам от опит.Е...м ги пиарите. Мразим рекламите.Зимата колата ми стои много по-добре на пътя със зимни гуми.Точка.И на мокро, и на сняг.Доста време и аз бях "над тея работи"."Едно време кат са нямали спИциални гуми за зимЪска та кво?" и други мъдрости от сорта.Ами убедих се че не е така.При моя бюджет, при моя стил на каране и не на последно място моят опит сочи към едно:Лятото карам с летни гуми, зимата със зимни.Тва е.Ти ако вярваш в обратното - твоя си работа.Ама имай предвид че не всички имат твоя бюджет.И със сигурност летните гуми на хората не са като твоите.И дори да приемем хипотетично че има някаква истина в думите те,задай си въпроса в каква част от общия случай тя би била вЕрна.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  nikki_sixx написа:
                  blagun написа:
                  nikki_sixx написа:
                  GTipo написа:
                  А ако си с нови всесезонни..?
                  и аз съм с такива! + това...изискването за 4мм грайфер е нелепо..., това да не са гуми на трактор бе?Те гумите като нови едва ли имат 4ммм...
                  Грешиш, 8мм. са като нови
                  може и така да е - не споря , защото честно казано нямам идея колко са като нови! Сега ми кажи , че всесезонните вършат работа за пред КАТ , защото нема кинта за истински зимни..., а и тук във Варна нямаме истинска зима...
                  Да така е можеш да караш с тях спокойно, стига да не са някои "лизгачи",никъде в закона не пише с какви гуми трябва да караш през зимата - зимни, летни, всесезонни, китайски, морски - за Варна и Бургас и т.н.
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    Какво ми се нахвърляте бе колеги. Просто права констатация. Преди да купя пунтото карах една жигула. Та хората са казали, който не е карал зимата жигулка с летни гуми, не е никакъв шофер. Та една зима ми се наложи да пътувам извънградско с тази жигулка. Колата ... не знам как я прибрах цяла. На следващата сложих зимни. Колата не само че беше по стабилна и по твърдо стъпваше. За мен разлика има. Като не искаш да взимаш зимни, не зима. Дали са си свършили пиарите работата не знам. Сигурно. Аз не взимам всяка година нито по 2 нито по 4 зими гуми, че да твърдиш че съм ковнал кукичката на производителя. Сега съм с едни марангони на които това ще им е 3-та зима (зима малко силно казано за София) за които графера е намалял само 1-2 мм. Сега е на 6 и малко. Аз ще си сложа зимните гуми, пък който иска да е в опозиция на КАТ нека си пердаши с летните и с нагласата, че летните спират по добре от зимните. Искам да те видя, като ти се наложи по празниците да пердашиш извънградско с летни

                    Коментар


                      понякога правите странни сравненияпримерно лятна гума/пластмаса/ на 5 сезона с прясна-прясна зимнаили обратното
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        Тази тема май трябва да се заключи вече.Изписаха се толкова излишни мнения и заприлича на типична спам тема.Тема за гуми http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E0%F2%E0Още една тема за гуми http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=2396
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          Tornado написа:
                          Тази тема май трябва да се заключи вече.Изписаха се толкова излишни мнения и заприлича на типична спам тема.
                          Прав си.11 страници без полза.
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            Колеги има значение дали летните гуми са за дъжд или не за да се справят по-добре от зимни. Моите не са с посока и каналите им са симетрични - от ляво изхвърлят водата но от дясно я събират. Много пързул сега в тия мокрежи.
                            sev написа:
                            всесезонните Vredestein Quatrac 2 и Goodyear Vector 5+ са по-добри в зимни условия от редица "зимни" гуми
                            Но се износват по-бързо от летните.
                            Lane Staley написа:
                            Аз понеше съм много тъп искам да попитам - какво отношение има типа гума към спирачния път, при положение, че гумата не приплъзва? Наистина ми е интерсно има ли влияние и ако да, на какво се дължи?
                            И аз искам да знам.
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              Хе хе хе... аз пръв попитах - още на трета страница от този дълъг роман.Отговорът всъщност е, че качеството на гумата не оказва почти никакво влияние върху спирачния път, при условие, че колата е с АБС.

                              Коментар


                                Immortal написа:
                                Хе хе хе... аз пръв попитах - още на трета страница от този дълъг роман.Отговорът всъщност е, че качеството на гумата не оказва почти никакво влияние върху спирачния път, при условие, че колата е с АБС.
                                Извинявам се - не съм искал да плагиатствам. И без АВС да е - нали няма приплъзване ( т.е. АВС не би се задействал дори да го има ).ТрЕбЕ да го разнищим ние този проблем.
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X