Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се похваля с новите си гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да се похваля с новите си гуми

    Колеги, малко случайно се сдобих с 4 броя чисто нови гуми DUNLOP SP Winter Sport M3, 185/60/14.Гумите са страхотни, колата направо залепна за пътя. Стана малко по-твърда, но пък е голям кеф да взимаш остри завои с тези гуми. Сега както е мокро, няма мърдане, няма поднасяне.На пазара такива гуми струват 140 лв едната. Аз ги спазарих за по 60 лв. Гумите са чисто нови, само са сложени на една кола и след 2 седмици колата е катастрофирала... При смяната забелязах пукнатина по единия от спирачните дискове, след което се сдобих и с нови спирачни дискове. Накладките сменях скоро, така че сега докато се напаснат малко по-трудно спира колата, но вече й свикнах.А вие сложихте ли вече зимните гуми?

    #2
    Честито с новите ти придобивки и карай по-внимателно по пътищата през зимата, въпреки новите гуми

    Коментар


      #3
      аз още не съм, мъчно ми е да смъкна колата от 15ките фиатски и да лепна онези ти му 14ки ланчовски но тази събота или неделя ще ги слагам май... пп ей, забравих, много съм зле, Честито! колега
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        Re: Да се похваля с новите си гуми

        Immortal написа:
        Колеги, малко случайно се сдобих с 4 броя чисто нови гуми DUNLOP SP Winter Sport M3, 185/60/14.Гумите са страхотни, колата направо залепна за пътя. Стана малко по-твърда, но пък е голям кеф да взимаш остри завои с тези гуми. Сега както е мокро, няма мърдане, няма поднасяне.На пазара такива гуми струват 140 лв едната. Аз ги спазарих за по 60 лв. Гумите са чисто нови, само са сложени на една кола и след 2 седмици колата е катастрофирала... При смяната забелязах пукнатина по единия от спирачните дискове, след което се сдобих и с нови спирачни дискове. Накладките сменях скоро, така че сега докато се напаснат малко по-трудно спира колата, но вече й свикнах.А вие сложихте ли вече зимните гуми?
        Е, честито За тези говориш, нали?Изглежда добре, на мен лично тофи провил ми допада.До обуването - да, поне темприерата я преобух в неделя.И при мен както и при теб, смяната беше съпроводена от коНстаНтация че ляв носач - КАПУТ.Току що го поръчах на Христо.Стария гледам е изкарал 50к км - ама не беше от Христо За мерцедеса ми е рано за...Хи-хи, тоу що се обадиха от Ямбол за носача - пристига утре :D ... за смяна. Има време, слънце грее, птички пеят...
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          И аз преобух Типото миналия ден след процедура по закупуване на 4 джанти, изправяне, боядисване тъмносив металик + лак. Гуми си имах Скоро ще има снимки, че нещо болтовете не ме кефят, ръждиви са и ги чака обработка Търся и някакви капачки за предните главини ама май няма такива за Типо

          Коментар


            #6
            Да същите са.Ето и една снимка от телефона, въпреки че са много кални сега:
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Ето и една снимка от телефона, въпреки че са много кални сега:
              Нормално - това е перманентното им състояние.Чисти са само по рекламните брошури
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                maiden написа:
                И аз преобух Типото миналия ден след процедура по закупуване на 4 джанти, изправяне, боядисване тъмносив металик + лак. Гуми си имах Скоро ще има снимки, че нещо болтовете не ме кефят, ръждиви са и ги чака обработка Търся и някакви капачки за предните главини ама май няма такива за Типо
                къде ги боядисва и лакирва ??
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  Колега внимавай с острите завои в мокро време, защото зимната гума не е добра в такова време.
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #10
                    tomazo написа:
                    maiden написа:
                    И аз преобух Типото миналия ден след процедура по закупуване на 4 джанти, изправяне, боядисване тъмносив металик + лак. Гуми си имах Скоро ще има снимки, че нещо болтовете не ме кефят, ръждиви са и ги чака обработка Търся и някакви капачки за предните главини ама май няма такива за Типо
                    къде ги боядисва и лакирва ??
                    Сам ги правих, свалих старата боя до метал, преобразувател, измиване с вода, измиване с кореселин, после нитроцелулозен грунд (филер), после акрилатен металик и отгоре акрилатен лак Станаха като нови!

                    Коментар


                      #11
                      колега Immortalот снимката не се вижда много добре, но ми се струва че е обърната посоката на тази гума
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        stef написа:
                        колега Immortalот снимката не се вижда много добре, но ми се струва че е обърната посоката на тази гума
                        Най-вероятно е задна дясна гума и за това така. Тогава посоката си е наред :D
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          задна дясна е

                          Коментар


                            #14
                            Нека и аз да се похваля...сдобих се с две нови предни Мишелинки ииииии сега колата лееетииии . а освен това смених и страшно кривите джанти и си сложих стандартните тасове,само дето единият до преди седмица две беше на колелото,а сега го няма , явно съм го изгубила някъде Като се понауча да карам ще си взема алуминиеви джантички ... Сега търся предни амортисьори,има добри оферти,но не са в града а не ми се ходи насам натам за некви си амортиЗьори Давайте акъл
                            НЕ на безразсъдното шофиране!

                            Коментар

                            Working...
                            X