Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DOT на маркови гуми - почти няма 07

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    DOT на маркови гуми - почти няма 07

    Колеги днес обикаляхме за гуми на служебната кола - масово ДОТ на марковите гуми беше 05 и 06. Това е безобразие да искаш да купиш хубава гума и да не можеш. Лично аз си обяснявам нещата с това че тези гуми по - малко се търсят и залежават, докато масовите Дебица и Корморан винаги са нови - просто повече се търсят.В крайна сметка ни изровиха на склад в СФ Мишелин Алпин 3 с ДОТ 5106 тоест последната седмица на м декември 2006 г и мисля да го грабваме.
    Punto SX 1.1 55

    #2
    Що не се разходиш до Гърция?

    Коментар


      #3
      Re: DOT на маркови гуми - почти няма 07

      Punto SX написа:
      Колеги днес обикаляхме за гуми на служебната кола - масово ДОТ на марковите гуми беше 05 и 06. Това е безобразие да искаш да купиш хубава гума и да не можеш. Лично аз си обяснявам нещата с това че тези гуми по - малко се търсят и залежават, докато масовите Дебица и Корморан винаги са нови - просто повече се търсят.В крайна сметка ни изровиха на склад в СФ Мишелин Алпин 3 с ДОТ 5106 тоест последната седмица на м декември 2006 г и мисля да го грабваме.
      Има нещо такова Тези гуми ги купувах миналата седмица и DOT-a им е 0306.С тая разлика че хич не съм обикалял - мен изобщо не ме притеснява да купувам точно Мишелин, дори и да не "парят" Преди години като купувах чистя алпин - А2-ката - беше миналогодишен.Долните 2 Иславед-а от снимката обаче бяха топли-топли, произведени едва преди няколко месеца А имам и един к-кт ама чист алпин - DOT xx00.Е прекалено добре изглежда и се държат за 8 годишна гума.Както искаш - така го приемай Да не те притеснява - точно тея гуми много "носят"!За съжаление има и нещо друго - предполага се че новите мишлени вече не са това, което бяха.Навяват ме съмнения най-малкото щото станаха прекалено евтини...
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Re: DOT на маркови гуми - почти няма 07

        Esper написа:
        Punto SX написа:
        Колеги днес обикаляхме за гуми на служебната кола - масово ДОТ на марковите гуми беше 05 и 06. Това е безобразие да искаш да купиш хубава гума и да не можеш. Лично аз си обяснявам нещата с това че тези гуми по - малко се търсят и залежават, докато масовите Дебица и Корморан винаги са нови - просто повече се търсят.В крайна сметка ни изровиха на склад в СФ Мишелин Алпин 3 с ДОТ 5106 тоест последната седмица на м декември 2006 г и мисля да го грабваме.
        Има нещо такова Тези гуми ги купувах миналата седмица и DOT-a им е 0306.С тая разлика че хич не съм обикалял - мен изобщо не ме притеснява да купувам точно Мишелин, дори и да не "парят" Преди години като купувах чистя алпин - А2-ката - беше миналогодишен.Долните 2 Иславед-а от снимката обаче бяха топли-топли, произведени едва преди няколко месеца А имам и един к-кт ама чист алпин - DOT xx00.Е прекалено добре изглежда и се държат за 8 годишна гума.Както искаш - така го приемай Да не те притеснява - точно тея гуми много "носят"!За съжаление има и нещо друго - предполага се че новите мишлени вече не са това, което бяха.Навяват ме съмнения най-малкото щото станаха прекалено евтини...
        Най-лошото е че не предупреждават - отишла тя мацката дето кара колата да си търси гуми и те и казали тези и тези модели на тези цени. Идва тя в офиса и пита кои да взема. Викам чакай да дойда да видя - отивам гумите с Дот 3405, 4605, 0506, абе почти гума втората половина 06 не видях и хоп вади и ще слага - едната я беше сложил даже. А тя с дот точно февруари 05 - викам събувай пич - и той като почна ама то първо се продават старите то за това. Викам дърти гуми не искам - събувай. Ще се научите да говорите - не да мислите хората за балами. Че тая гума ако я е пекло слънцето в някой хамбар 2 години .........................
        Punto SX 1.1 55

        Коментар


          #5
          Alpin DOT xx00 са може би едни от най-издръжливите гуми. Трети сезон ги търкалям... а предишния собственик не знам още колко сезона. Все още имат към 6-7мм грайфер. Като ходих да ги слагам, гумаджията ме пита "Откъде ги намери тея гуми? Страшно много държат, новите алпинки се износват много по-бързо от тея."Така, че наистина новите алпинки не са това, което бяха.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Стария Ситроен беше с гуми произведени във West Germany, което значи преди 1990 год. Michelin, не помня вече модела, но с тях го купих, така и го продадох. Супер гуми, без никакви проблеми.

            Коментар


              #7
              Re: DOT на маркови гуми - почти няма 07

              Esper написа:
              За съжаление има и нещо друго - предполага се че новите мишлени вече не са това, което бяха.Навяват ме съмнения най-малкото щото станаха прекалено евтини...
              И с право си притеснен, влез на сайта на TIGAR и виж кой произвежда мишелините за източна европа Предполагам вече се досещаш преди да си отворил

              Коментар


                #8
                Преди 5 дни слагах в Диана Зимни гуми С ДОТ3007(Йокохама).
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  Re: DOT на маркови гуми - почти няма 07

                  maiden написа:
                  Esper написа:
                  За съжаление има и нещо друго - предполага се че новите мишлени вече не са това, което бяха.Навяват ме съмнения най-малкото щото станаха прекалено евтини...
                  И с право си притеснен, влез на сайта на TIGAR и виж кой произвежда мишелините за източна европа Предполагам вече се досещаш преди да си отворил
                  Предполагам ...Ама да ти кажа, на PA2 си пише че са произведени в Франция - също като на онези с DOT xx00.На предишните А2 не помня точно какво пишеше, ама не беше това със сигурност.Най-вероятно каквото и на А3 - те бият рекордите по ниска цена.Всъщност аз именно заради вероятността да са "същите като едно време" се обух с PA2.Иначе дреме ми на пуловера за повишения им скоростен индекс.Ще видим дали съм бил прав да дам с почти 60лв повеча на гума.Ама след време :D
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Humppa написа:
                    Що не се разходиш до Гърция?
                    е дай повече информация за там където предлагаш
                    fiat bravo 1.8 gt

                    Коментар

                    Working...
                    X