Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Старата кола - голямата любов...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Старата кола - голямата любов...

    Са преди малко се замислих колеги, за моята стара и разнебитена по моя вина Чибурашка.... Ама много си я обичам значи. Понякога вечер като се прибирам и като слезна се замислям, какво ли ще е да паркирам друга, чисто нова кола пред нас. Става дума за наистина нова, от магазина дет се вика. И днес се замислих по дълбоко.... Не че много разбирам и обичам да ровичкам по нея, ма все пак не ми е неприятно да си оправя нещо, когато се скапе и знам, че няма да го досъсипя.... И после се замислих за новата кола. Къде и отива романтиката, да се понамажеш с масло когато най-малко очакваш, да минеш някой друг километър пеша по пътя, защото се е разхлабило нещо, а ти нямаш точно този ключ 14 в багажника... само караш и храниш, това е.... пък и не смееш много да я потормозиш по пресечен терен или голяма дупка.... Ей такива неща си мислех. И вярвайте ми, те по-скоро биха ми липсвали на новата кола, отколкото да не Е не че бих отказал да имам нова, ма тази май съм и последния собственик... Не мисля, че бих могъл и на бартер да я дам за друга.... Темата може доста да се развива, а и със сигурност ще има доста ЗА и ПРОТИВЕто и една извадка за старите и новите коли от пресгрупата на КАТ:"Съобщение на пресцентъра на КАТ :Днес на известно столично кръстовище са претърпели пътно транспортнопроизшествие следните автомобили : Мерцедес модел 2006 г., БМВ модел2006 г., Ферари модел 2006 г. и Порше модел 2006 г.При инцидента има един загинал. Това е водача на стар Трабант, модел1980 г., който е умрял от КЕФ."Лека от мен, отивам да папкам, че жената е сготвила страшна гозба, утре ще чета какви сте ги написали

    #2
    Ми в тоя забързан живот една нова кола малко или много значи по малко проблеми...та затова новото си е по добро
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      nasty написа:
      Ми в тоя забързан живот една нова кола малко или много значи по малко проблеми...та затова новото си е по добро
      Да, ама без да се разделяш със старата си бричка. Да можеш да й се радваш чат-пат... То май като със жената излезе...
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        оооооооох, какво да ви кажа..... Синята птица не съм я виждал от 17.09. ..... още е по майстори... онзи ден бояджията да вземе да не уцели цвета - и аайде пак наново... толкова ми липсва... горе долу чувството е като твоето.... ако имам късмет / вече не знам на какво друго да се надявам / днес или утре може да си я видя моята хубавица... туй усещане с кюча № 14 не го познавам, щото имам в багажника, ама сигурно е като да ти прегрее колата 5-6 пъти на дълъг път и ти да се чудиш от какво е и да обезвъздушаваш , да обезвъздушаваш, да обезвъздушаваш.....
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          По-рано като гледах колегите с браво си виках - като посъбера пари...ново браво.Сега хич не ми се продава Типото...много си ми харесва, не ми се разделя с нея.Има си всички удобства, не ме оставя, не се скапва..не ми се продава.въпреки че дрегата година вероятно ще е напродаваема.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            donnna написа:
            оооооооох, какво да ви кажа..... Синята птица не съм я виждал от 17.09. ..... още е по майстори... онзи ден бояджията да вземе да не уцели цвета - и аайде пак наново... толкова ми липсва... горе долу чувството е като твоето.... ако имам късмет / вече не знам на какво друго да се надявам / днес или утре може да си я видя моята хубавица... туй усещане с кюча № 14 не го познавам, щото имам в багажника, ама сигурно е като да ти прегрее колата 5-6 пъти на дълъг път и ти да се чудиш от какво е и да обезвъздушаваш , да обезвъздушаваш, да обезвъздушаваш.....
            абе все ще се намери някой да ударти едно рамо в обезвъздушаването, че и тубичка с вода за из път да даде... , иначе нямаше да се познаваме :D
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              И аз съм решил да не се разделям с Темпрата, ако взема нова (а се надявам скоро).Отначало мислех да я пусна за продаване. Ми да, ама като съм вложил в нея 4000 лв след покупката, и то близо 1500 само за това лято (нали си спомняте за блокиралия ми двигател...), как да я дам на някой за 1500-2000 лева, и той да й се радва... Колкото и да се е разваляла, досега на път не ме е оставяла, освен когато затегна двигателя.Ще си я оставя ей така, както казват колегите, да й се радвам от време на време. Най-малкото ще я ползвам за работна, а новата - само за удоволствие... Пък и на новите коли нещо им нямам много доверие на качеството, като ги гледам. Добре е човек да има един backup автомобил

              Коментар


                #8
                phoenix написа:
                donnna написа:
                оооооооох, какво да ви кажа..... Синята птица не съм я виждал от 17.09. ..... още е по майстори... онзи ден бояджията да вземе да не уцели цвета - и аайде пак наново... толкова ми липсва... горе долу чувството е като твоето.... ако имам късмет / вече не знам на какво друго да се надявам / днес или утре може да си я видя моята хубавица... туй усещане с кюча № 14 не го познавам, щото имам в багажника, ама сигурно е като да ти прегрее колата 5-6 пъти на дълъг път и ти да се чудиш от какво е и да обезвъздушаваш , да обезвъздушаваш, да обезвъздушаваш.....
                абе все ще се намери някой да идарти едно рамо в обезвъздушаването, че и тубичка с вода за из път да даде... , иначе нямаше да се познаваме :D
                ...особено ако караш старо Рено Емо, време е да си смениш подписа май ми се струва...

                Коментар


                  #9
                  Старо Ренде, ама с нов Матор....150 за нищо ги няма, само да запали...ей голяма работа са не рено дизелите, малко шумни, но 4/100...ако искате вервайте, и освен това не се налага да чакаш подгрева, пали само да надуши ключа....е разбира се и акумулатор си трябва де... в този ред на мисли... някой ако има един излишен акумулатор да свирка.Иначе не вярвам да намерим друга кола която да е като нашата Темпра, която си замина. Ееееех хубава колица беше, дано пак си намерим нещо, което да ни радва както ни радваше баба Темпра
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #10
                    Кой се разделя с голямата любов?И аз още не съм се разделила със старата кола!Ако не я видя пред входа и ........А иначе имам нова кола, старата съм я обявила за продан и като дойдат клиенти.........все не ми се дава........не знам така до кога?

                    Коментар


                      #11
                      Мен не ме питайте колко съм привързан към Живка! Имах и супер-изгодни оферти (няма да ми повярвате, затова няма да конкретизирам сума)! Като се замисля - има стойност като годежния пръстен - за останалите е само едно Типо (даже колегите се бъзикат, че било Тъпо, а не Типо), но за мен означава изключително много.

                      Коментар

                      Working...
                      X