Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не мога да си намеря ремък :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не мога да си намеря ремък :(

    Здравейте... Още като купих колата си смених всички консумативи ... сложих Selenia WR - пълна синтетика, за сега не е мръднало .. но за жалост единия ремък не можаха да го намерят ... ок, казах си ... ще продължа да търся ... е от 2 месеца търся и не мога да намеря ... в ePer влизам по шаси, влизам и не по шаси ... и не мога да го намеря, дадоха ми един дето го пише в еПер-а и не е той ... аз ли бъркам или колата ми е сбъркана ? Интересното е, че единия ремък е от двигателя към компресора на климатика, а другия от компресора към алтернатора ... това май не е нормално, не трябва ли коляновия вал да задвижва и двата ремъка ? На ремъка пише 4PK560 (или 590 - ще излъжа, сега не се сещам), като напиша първото в google ми излизат само работи за рено :D Ще се радвам на всякакъв вид помощ ...

    #2
    ми нещо не е как трябва според мен, при мен кол. вал задвижва с един ремък алтернатора и с друг компресора
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      просто коляновия вал има само една шайба, там е и датчика за оборотите, а на компресора са 2 шайби

      Коментар


        #4
        kiler_4o написа:
        просто коляновия вал има само една шайба, там е и датчика за оборотите, а на компресора са 2 шайби
        ба ли го, па мое е така при тоя мотор. при мен е както го писах горе
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Този 4pk560 е доста къс ремък, не е много разпространен затова сигурно ти е трудно да го намериш. Иначе да не те притеснява за какво ти излиза ако го намериш, взаимозаменяеми са стига да ти пасва на канали и дължина.
          In Tipo Veritas

          Фиат Типо 1.6 DOHC
          Фиат Стило 1.6

          Коментар


            #6
            При това което пише на ремъка ако не могат да ти намерят в магазина смени магазините. това което си написал значи че ремъка е 4 канален с дължина 560 мм. Върви в магазин който предлага ремъци Gates или Dayco и си вземаш 4 канален ремък с близка до тази дължина +- 5-6 мм не са от значение. И не е задалжително да е специално за Фиат

            Коментар


              #7
              Най-вероятно така са го решили при този модел шайбата на компресора да предава движението на алтернатора.Искам да те попитам само в сайта на hit-ko провери ли дали има такъв ремък.
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар

              Working...
              X