Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31

    Коментар


      #32
      Kuku написа:
      Ха, чудна тема - и аз имам въпрос Интересува ме, дали съм се прецакал с "Olympus FE-230", закупувай го за абсолютно, само и единствено любителски снимки?!Цената, която платих преди 6 или 8 месеца, беше 459лв. с карта 512МВ и някакво калъфче подарък
      Ако си вадил снимки ще видиш сам дали си се прецакал. Олимпус за мен са едни от най добрите апарати. И аз имам същия и просто прави невероятни фотоси. Видеоклипа също е с перфектно качество. Освен това по него има адски много настройки за различни видове изображения. С тая камера 7,1 мпиксела с цифровия и оптичен зуум можеш да правиш и нещо по добро от любителска фотография. Поне така ми се струва

      Коментар


        #33
        ////Punto//// написа:
        Kuku написа:
        Ха, чудна тема - и аз имам въпрос Интересува ме, дали съм се прецакал с "Olympus FE-230", закупувай го за абсолютно, само и единствено любителски снимки?!Цената, която платих преди 6 или 8 месеца, беше 459лв. с карта 512МВ и някакво калъфче подарък
        Ако си вадил снимки ще видиш сам дали си се прецакал. Олимпус за мен са едни от най добрите апарати. И аз имам същия и просто прави невероятни фотоси. Видеоклипа също е с перфектно качество. Освен това по него има адски много настройки за различни видове изображения. С тая камера 7,1 мпиксела с цифровия и оптичен зуум можеш да правиш и нещо по добро от любителска фотография. Поне така ми се струва
        За сумата която си платил виж тук: http://www.dpreview.com/reviews/comp...=allМисля, че Канона е по-добрия избор, а цената виж тук: http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0 и тук: http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0
        Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

        Коментар


          #34
          А моето мнение е;1-Канон2- Фуджи 3- за останалите два които си посочил ще приема че се шегуваш, панасоник телевизор не могат да направят последно време ти си тръгнал апарат да си купиш и с тея лаики и карлцаиз (за сони) са много трогателни нали никои не си мисли че обектива на панасоник има нещо общо с Лаика. (само за сравнение и най- евтиния лаика обектив струва колко поне 3 такива апарата)Та съвета ми е следния, които и канон да вземеш няма да сбъркаш, фуджито също е желязна машина и прави чудесни снимки, в фотото тормозим такива фуджита от години и продължават да работят безотказано. За олимпуса мога да кажа че ми харесваха моделите до 2006 год. след това нещо се дънят особено на затворено положение в режим светкавица.По въпроса за батериите по горе в темата се получи малко разногласие но мисля че и двамата колеги са прави в известна част от спора. За любитлеки апарат наистина си е по добре с нормални АА батерии (акумулаторни 4бр +зарядно) така винаги имаш 2 резервни заредени в джоба а и дори да закъсаш някъде за ток можеш да си купиш от наи близкия магазин или бензиностанция и да спасиш положението. Докато с акумулатора ще трябва да му търсиш контакт и време да го заредиш а те в планината не висят по дърветата За професионалната техника нещата стоят вече друго яче, литиеви батерии колкото щеш и обикновено хората с такава техника имат по още 2- 3резервни в чантата и да закъсат за ток е почти невъзможно.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #35
            Според мен този канон А540 е прекалено аматъорски и на малкия пръст не може да стъпи на панасоника или фуджито.При всички случай той е апарата с най-добра оптика от посочените,пък нека да не е на лайка,а да е на панасоник.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #36
              Slavi_Lancia казал си за панасоника защо не ти харесва,споменал си и Олимпос,обаче нищо не си казал за Кодак.Какво ти е мнението за него?

              Коментар


                #37
                dudulia написа:
                Според мен този канон А540 е прекалено аматъорски и на малкия пръст не може да стъпи на панасоника или фуджито.При всички случай той е апарата с най-добра оптика от посочените,пък нека да не е на лайка,а да е на панасоник.
                Не е ставало дума за такъв Канон,ставаше дума за SX 100 IS.

                Коментар


                  #38
                  Slavi_Lancia написа:
                  А моето мнение е;панасоник телевизор не могат да направят последно време ти си тръгнал апарат да си купиш и с тея лаики и карлцаиз (за сони) са много трогателни нали никои не си мисли че обектива на панасоник има нещо общо с Лаика. (само за сравнение и най- евтиния лаика обектив струва колко поне 3 такива апарата)
                  Мдааа, това дали обективите на Панасоник са на Лайка няма да го коментирам изобщо:http://www2.panasonic.com/webapp/wcs...нението ти за цените на обективите е некоректно - сети се сам защо.
                  peho написа:
                  Slavi_Lancia казал си за панасоника защо не ти харесва,споменал си и Олимпос,обаче нищо не си казал за Кодак.Какво ти е мнението за него?
                  От този модел нямам никакви впечатления, но по-добре го пропусни, а и гледам е на такава цена като Канон-а.Кодак - Компенсация: ±1.0 EV при 1/3 EV стъпкиКанон - Exposure compensation -2 to +2 EV in 1/3 EV stepsКодак - Скорост на затвора: 1/2-1/1000 секКанон - Min shutter - 15 sec Max shutter - 1/2500 secТова на първо четене.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #39
                    trace написа:
                    Slavi_Lancia написа:
                    А моето мнение е;панасоник телевизор не могат да направят последно време ти си тръгнал апарат да си купиш и с тея лаики и карлцаиз (за сони) са много трогателни нали никои не си мисли че обектива на панасоник има нещо общо с Лаика. (само за сравнение и най- евтиния лаика обектив струва колко поне 3 такива апарата)
                    Мдааа, това дали обективите на Панасоник са на Лайка няма да го коментирам изобщо:http://www2.panasonic.com/webapp/wcs...нението ти за цените на обективите е некоректно - сети се сам защо.
                    peho написа:
                    Slavi_Lancia казал си за панасоника защо не ти харесва,споменал си и Олимпос,обаче нищо не си казал за Кодак.Какво ти е мнението за него?
                    От този модел нямам никакви впечатления, но по-добре го пропусни, а и гледам е на такава цена като Канон-а.Кодак - Компенсация: ±1.0 EV при 1/3 EV стъпкиКанон - Exposure compensation -2 to +2 EV in 1/3 EV stepsКодак - Скорост на затвора: 1/2-1/1000 секКанон - Min shutter - 15 sec Max shutter - 1/2500 secТова на първо четене.
                    Обективите на Панасоник са толкова Лайка, колкото и дизеловите двигатели на Опел или Сааб са опелски и саабови.Същото важи и за обективите Карл Цайс на Сони - те се произвеждат от Канон.Навремето на първия ми дигитален фотоапарат Сони S75 се повреди обектива Carl Zeiss Vario-Sonnar Поръчах резервна част в Сони - и знаеш ли какво пристигна?Кутийка от Япония, на която пишеше - Manufactured by Canon for Sony Corporation и вътре беше въпросния Carl Zeiss Vario-Sonnar Ако не вярваш, чети тук - същия обектив се монтира на Касио, Епсън, Канон и Сони (всъщност това е обективът на Canon G1&G2)http://www.dpreview.com/reviews/epso...scs75/Хора, разберете - фирмите като Лайка и Карл Цайс просто продават името си - нищо повече. E, остава ви поне тази утеха, че въпросните обективи са "одобрени" от великите Лайка и Карл Цайс. Толкоз. За толко пари - толкоз.Цитирам от линка, който си дал: The Leica DC lenses are manufactured using measurement instruments and quality assurance systems that have been certified by Leica Camera AG based on the company’s quality standards.Никъде не пише, че са произведени от Лайка, щото не е истина. Може да са произведени от всеки производител, който е certified by Leica Camera AG и в момента има свободни мощности.Единствено най-високия клас фотоапарати на Панасоник - тези, които струват по 4-5 000 долара, са наистина с обективи на Лайка - всички други само носят тоя надпис. Същото е положението и с името Практика и Йеноптик - те отдавна са фалирали и името е купено от китайците.Но шараните не се свършват и продължават да кълват на гръмки имена като Лайка или Карл Цайс.
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #40
                      pinko,много ще съм благодарен да дадеш съвет,според теб,кой от посочените от мен фотоапарати да избера,или пък ти кажи модел по твой избор.

                      Коментар


                        #41
                        peho написа:
                        Slavi_Lancia казал си за Панасоника защо не ти харесва,споменал си и Олимпос,обаче нищо не си казал за Кодак.Какво ти е мнението за него?
                        Ами за Панасоника не ми харесва как снима, работя в фото и от как Панасоник решиха да правят апарати ми се е случвало хиляди снимки да минат през ръцете ми, еми не ми харесват ужасен баланс на цвета хората като восъчни фигури с изгорели лица, абе ужас снимките на закрито са пълна трагедия. За на светло няма да говорим щото на светло и най смотания апарат снима добре, слабостите си личат наи добре на закрито с светкавица.За Кодака кво да ти кажем, аз не съм чул Кодак да произвежда апарати!!! просто някои ги прави за тях под тяхната марка и кои е тоя някои и колко е добър в тая област не се знае. Просто не бих си купил кодак само щото знам че Кодак била голяма фирма в фотографията. Голяма е ама в производство на филми, хартия, машини и фотографски материали и консумативи, все едно Ариел да направят пералня За Сони в последно време за разлика от Панасоник се постараха и имат моделчета които се справят доста добре в всички ситуации на снимане, дори напират и в по професионалния клас с серията си Сони Алфа. но не съм много запознат с тях.Та както ви каза колегата пинко за обективите и техния истински произход, аз не бих си купил сони с обектив в него на канон бих си купил Канон с обектив Канон веднага ще ти дам предложения;http://www.photopavilion.com/?page=c...ditionalтоя е с стабилизация на обектива, доста полезно нещо особено на максимален зум.Ако ти се дават повече пари ето го с х10 зумhttp://www.photopavilion.com/?page=c...s-pane-0ето и още един и то с процесор като на 40Д (дали е верно пинко ще каже но поне така пише)http://www.photopavilion.com/?page=c...s-pane-0ето и фуджиhttp://www.photopavilion.com/?page=c...des-pane-0от този нагоре които да вземеш няма да сбъркаш. Но аз лично бих се спрял на канон все пак фирма с дългогодишен опит в фотогравската техника както в любителския клас така и в професионалния. Сигурен съм че колегата пинко ще препоръча същата марка
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #42
                          И на мен много ми харесва този Canon S5 IS,обаче цената която са му обявили,сравнена с цена която намирам извън България ,направо е меко казано смущаваща.http://photography.search.ebay.com/c...Въпреки че не знам как точно става поръчката,за колко време става доставката и колкото точно струва тази доставака,но разлика в цените от 200+ лв. си е много,не знаех че сме толкова богати

                          Коментар


                            #43
                            Цената която виждаш на вънка ти върши работа за скъп апарат тея 200 лева ще си ги платиш така или иначе за разни такси. Варианта е някои да ти го донесе на ръка тогава тои ще плати само 8% селтакс върху цената, но пък няма да имаш гаранция, можеби ще спестиш 100 лева от цялата работа, но може би!!! Техника от вънка си струва за скъпите апарати, аз купих за 1800 лева само тяло и спестих 400 лева ако го бях взел от тука, кажи речи горе долу бива, ама няма гаранция, е имам де 3 години ама ако стане нещо ще трябва да го пращам в канада За това недеи гледаи цените навънка по добре даи някои лев повече и си го вземи от павилиона техните гаранционни условия са много добри!Друг въпрос които имам към тебе е? за какво мислиш да го ползваш тоя апарат, ако ще е просто да си снимаш без да се задълбочаваш в света на фотографията не ти трябва чак такъв, а по добре се спри на някои компактен дето се събира в всеки джоб за да не ти прашасва в някои шкаф! Ако обаче си решил сериозно да се занимаваш с фотография вземи този скъпия да посвикнеш с него и да се понаучиш, макар че пътя от него до ДСЛР е много кратък и виждам как до година наи късно вече ще питаш за огледално рефлексен а навлезеш ли в тея води вече става страшно но и много приятно
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #44
                              Апарата няма да го ползвам за професионална работа,но се надявам че ще се правят много снимки с него,много от които на закрито и те ще трябва да са с много добро качество.Друга част от снимиките ще е на открито,за тях ясно,почти всеки фотоапарат ще се справи чудесно,дори и телефона ми прави добри снимки на открито,но при наличието на намалена осветеност става кошмар.Фотоапарата няма да се използва професионално,но пък и няма да е съвсем любителски,поради това се чудя дали от по-ниският клас апарати ще се справят.Ако попитам в магазина е ясно че ще кажат това с което да ми продадат нещо,което го имат или поне да могат да го доставят.Ако попитам за нещо което не могат да го набавят,обикновенно ще кажат,че това което имат е по-добро.(не винаги е така,но почти винаги).Заради това питам тук.А се чудя,ако си взема някой от по-евтините апарати,дали после няма да се ядосвам само,че замазва,че образа не е ясен,не е на фокус и разни ейтакива дразнещи неща.Искам като си купя техника тя да ми върши работата за която съм я взел.Компромиси винаги се правят и то обикновенно от към финансовите възможности,така че всичко е въпрос на баланс между цена и качество.Но понеже не съм запознат с фотоапаратите,питам за да ми отговорят хора,които знаят повече от мен и съм им много благодарен за отговорите.

                              Коментар


                                #45
                                значи тва е твоя апарат:http://www.photopavilion.com/?page=c...ъчетано цена качество и възможности, аутофокуса му е перфектен 9 точков трябва да си много упорит за да направиш нещо без фокус Ако си от софия отиди в фотопавилиона там момчетата са коректни ще ти дадат да го пробваш и сам да прецениш как снима.
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                                Коментар

                                Working...
                                X