Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    peho написа:
    То и аз предполагам че е така,но повече мнения по-добре.
    Определено Панасоника, но си го купи от павилиона http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0
    Marea Weekend HLX Jtd 110

    oO(_)____////____(_)Oo

    Коментар


      #17
      peho написа:
      Колеги за да не отварям нова тема,направо да си попитам тук.Прочетох тази тема,но тук като гледам си става дума за апарати,които са скъпички за целта за която ми е нужен на мен.Трябва ми фотоапарат,с който да си правя качествени снимки на открито и на закрито и да ми служи вярно,а не да се ядосвам с него.Поразгледах тук там,обаче като не съм много запознат,реших да питам.Показал съм ви няколко в които съм се загледал,но незнам кой от тях си заслужава.Вярно че са с много различни цени и сигурно по-скъпите са по-качествени,но кажете ми кой си заслужава,предложете ми и вие някой който да ми върши работа.http://www.zora-bg.com/main.php?p=pr...ct_id=09027279
      Твърдо Панасоника!Не се заблуждавай с другите сапунерки!Евентуално разгледай и Фуджи.Имат добри модели на добра цена.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #18
        А кой модел на Фуджи?Покажи ми някой,който би ми предложил.Благодаря

        Коментар


          #19
          peho написа:
          А кой модел на Фуджи?Покажи ми някой,който би ми предложил.Благодаря
          От фуджитата- Fujifilm FinePix F20,F30,F31 и S6500 тези си заслужават.
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            #20

            Коментар


              #21
              Тоя па.В България се продават литиево-йонни батерии за ВСИЧКИ модели фотоапарати , и повечето струват от 30 до 50 лева. Освен това литиево-йонните батерии съвсем не изкарват 1 година. На първия ми ДСЛР Канон 300Д, който е вече на 4 години, оригиналната батерия BP 511 все още работи перфектно и с нея апарата прави средно 700-800 кадъра с едно зареждане, както и едно време, в далечната 2004 г. А същия този 300Д е вече на над 160 000 кадъра - ползва се професионално - и то от двама фотографи, тоест циклите заряд-разряд са безбройни.Същото мога да кажа и за акумулаторните батерии на другите ми дигитални апарати Канон 20Д и 5Д, а също и двата сапунера Иксус 55 и 800isАко не вярваш, виж в дигиталфлаш.ком или фотопавилионhttp://www.digital-flash.com/catalog...F2%E5%F0%E8%E8
              Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

              Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

              ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

              Коментар


                #22
                deadairplane написа:
                Наскоро търсих цифров фотоапарат и бая се поразходих. От наблюденията си и личния си опит стигнах до следния извот. Ако една камера не е с нормални АА батерии които да си сменяш когато искаш НЕ Я КУПУВАЙ. Защото след 1 година ако е с литиева батерия с нестандартна форма, тая батерия като отиде във вечните ловни полета и камерата отива да лови бизони . От продължителната ми разходка установих, че: ПАНАСОНИК НЯМАТ МОДЕЛИ които да са със стъклен обектив и да е Лайка и в същото време да е с АА батерии. Така че ако си купите Панасоник или ще си купите нещо хубаво и ще го ползвате 1 година или ще си купите един боклук който не се знае колко ще ползвате. В интерес на истината в днешно време са много малко моделите които да отковарят на изискванията ми за оптика и батерии едновременно.Резултата от разходката беше Канон (казах го накрая винаги съм я мразил тая фирма). Добре че се разхождах заради един приятел не за себе си.
                Абсолютно невярно твърдение!Продават батерии за съответните камери колкото искаш и на неоригиналните цената им е много приемлива!Като пример за бившият ми Канон 350Д си купих 2 батерии по 1700мА/ч за 2,50 евро бройката.Съвсем приемлива за мен цена!Въобще не се колебай по този въпрос.Камера(непрофесионална) се избира първо по оптика,после по електроника(матрици и т.н.) и на последно място по карта,батерии и дизайн.Това е лично мое мнение с което не искам да ангажирам никого.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #23

                  Коментар


                    #24
                    Ха, чудна тема - и аз имам въпрос Интересува ме, дали съм се прецакал с "Olympus FE-230", закупувай го за абсолютно, само и единствено любителски снимки?!Цената, която платих преди 6 или 8 месеца, беше 459лв. с карта 512МВ и някакво калъфче подарък

                    Коментар


                      #25
                      Обиди ме с това, че се изцепи толкова категорично по една материя, по която смятам, че поназнайвам това-онова. Все пак от почти 25 години си вадя хляба отчасти и с фотография.Говорим за фотоапарати, а не за произведени в некви китайски или тайвански гаражи но-нейм играчки Мустек или пък българските Маргаритки-Фотоклип (които апропо са с акумулатори за телефони на нокиа).Батерии за сериозните фирми винаги ще има, вервай ми. Батериите за първите ми дигитални фотоапарати Sony S75 от 2000 г. и Nikon Coolpix 995 от 2002 година още могат да се намерят буквално навсякъде и струват колкото комплект никел-металхидридни акумулатори АА.
                      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                      Коментар


                        #26

                        Коментар


                          #27
                          peho, сам си наясно, че апаратите са несравняеми. Естествено панасоника е по-добрия избор измежду показаните. Без изобщо да те насочвам към конкретен апарат ще ти дам само една точка, по която да помислиш преди да си купиш. РАЗМЕРЪТ има значение. Аз лично снимам с нещо подобно на панасоника, но си е тухла и си иска вниманието и самостоятелната чантичка, пък и си понатежава. Понякога просто бих искал проклетата щайга да се събираше в джоба на ризата а не да мъкна чанта на рамо. Та ако ще ползваш апарата за веселяшки снимки с приятели и тоя 12х зуум не ти е необходим - може да разгледаш и сапунерките. И цената им е по-ниска. Отново нещата опират до "за какво ще го ползваш".
                          Kuku написа:
                          Интересува ме, дали съм се прецакал ...
                          Твърдо не. Олимпусите са хубави машини. Единственото дразнещо при тях е специфичната карта памет, която ползват (xD Card, познай дали не е по-скъпа от SD Card) но пък при теб е била в пакета. E, в момента е по-евтин, ама то с коя техника не е така. Виж, ако не си направил кьорава снимка за това време - прецакал си се
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            #28
                            Благодаря ви колеги за съветите.На мен също Панасоника ми хваща окото повече от другите,е вярно голям е,но за сметка на това оптиката му не е ли много добра?А като чета спецификацията му,никъде не виждам да има звук при запис на клип,много жалко ако няма.След малко мисля да изляза и да погледна в Зора дали ще го има,да го видя на "живо" как изглежда.Прегледах и другите апарати които сте ми препоръчали,ще се огледам и за тях.

                            Коментар


                              #29
                              Малиии ,като гледам за какви апарати става въпрос-какви цениии ,аз направо се чувствам излишен с моето Canon-че PowerShot A450!Е все пак това е любителски фотоапарат и прави хубави снимки за своя клас.
                              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                              Коментар


                                #30
                                Такаааа,поразгледах по магазините,Панасоника обаче не го видях никъде,нямаше го в Зора,а Техномаркет ми е далеч и не ходих до там.Гледах обаче в Германос и Стемо един Канон и така много ми го похвалиха,на друго място ми подхвърлиха и за Кодак.Та понеже аз не им разбирам много,а всеки търговец си хвали стоката,пак ще питам тук,понеже знам че има хора много добре запознати с фотоапаратите.Какво бихте казали за тези които съм показал в линковете отдолу?Кой какви предимства,съответно недостатъци има?Кой бихте препоръчали като разумен избор?http://www.dpreview.com/news/0507/05...d=3615Ясно ми е че няма как да сте запознати със всеки един от показаните фотоапарати от личен опит,но поне от това което пише.

                                Коментар

                                Working...
                                X