Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизела по-скъп от бензина!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    westdogg написа:
    Абе в Рим такива ли са им бензиностанцийте
    Кога ли ще ни стигнат...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #17
      westdogg написа:
      Абе в Рим такива ли са им бензиностанцийте
      Ами в по крайните квартали и селцата по край Рим в повечето случаи са такива да не кажа че има и доста по мърляви от тази. Е имат си и големите вериги но те са извън застроените части на града.И са си доста луксозно изпълнение.Като цените се различават само в третия знак след запетаята.А относно стигането например в спазването на правилника и културата на движение по пътищата май трябва да се обърнат назад, че да имаме поне мечта да ги стигнем. Но това си е друга тема.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #18
        Незнам за Рим, ама ще ти кажа за Неапол, където бях преди известно време! На самия тротоар има 2 колонки за бензин и нафта...нито има отбивка да не пречиш на движението нито нищо, не съм много сигурен, ама мисля, че парите за горивото ги приема автомат.

        Коментар


          #19
          Слушах едни приказки по форумите, че дизелаците ги карали с олио и им излизало много тънко. Чуха го наште и дигнаха олиото на 3 лв./л. Говорехте, че нафтата е по-евтина и разхода е по-малко - на ви сега . Ще ви видя догодина вас с газта. Ще ви прецакат и вас...
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #20
            coolboby написа:
            Незнам за Рим, ама ще ти кажа за Неапол, където бях преди известно време! На самия тротоар има 2 колонки за бензин и нафта...нито има отбивка да не пречиш на движението нито нищо, не съм много сигурен, ама мисля, че парите за горивото ги приема автомат.
            Същата история е в Рим.Има такива на които колонките са на тротоара и като спреш правиш задръстване.Но никой не ти свирка от зад или да те напсува че трябва да изчаква или нещо такова.Дори и на кръстовище или в друга подобна ситуация.Е за тази толерантност писах по горе просто е изумителна.Тази снимка направих по други причини а не заради табелата с цените.От нея започва една стара част на селцето с едни адски тесни улички по които ако караш ти опират огледалата в къщите.Но ето как изглежда от далече.Не е нужен и коментар. А тя е една от що годе добрите.
            Прикачени файлове
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #21
              Леле, от тук като се засиля, какъв атентат става
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                lov написа:
                coolboby написа:
                Незнам за Рим, ама ще ти кажа за Неапол, където бях преди известно време! На самия тротоар има 2 колонки за бензин и нафта...нито има отбивка да не пречиш на движението нито нищо, не съм много сигурен, ама мисля, че парите за горивото ги приема автомат.
                Същата история е в Рим.Има такива на които колонките са на тротоара и като спреш правиш задръстване.Но никой не ти свирка от зад или да те напсува че трябва да изчаква или нещо такова.Дори и на кръстовище или в друга подобна ситуация.Е за тази толерантност писах по горе просто е изумителна.Тази снимка направих по други причини а не заради табелата с цените.От нея започва една стара част на селцето с едни адски тесни улички по които ако караш ти опират огледалата в къщите.Но ето как изглежда от далече.Не е нужен и коментар. А тя е една от що годе добрите.
                Красота направо!!! Къде точно е правена снимката, кое селце? Май планинско изглежда.Абе не знам ама ако говорим за разликата м/у бензиновия и дизеловия двигател според моите наблюдения само на Фиат е толкова голяма, в харчене на градско и извънгр. От тази гледна точка като си направиш сметката е по-евтино. Но при условие, че си с малък мотор до примерно 1.4 според мен е по-добре да е бензинов.А във връзка с разликата м/у нафта и бензин.......скоро пак ще се изравнят, а може и бензина пак да скочи до небето. Което е убезпокояващо.
                Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
                Настояща: VW Polo 1.1i '92

                Коментар


                  #23
                  Alex_kk написа:
                  Красота направо!!! Къде точно е правена снимката, кое селце? Май планинско изглежда.
                  Това е на 58 км от центъра на Рим по мерено по шосе.А за планинско не може да се каже защото целия регион на окръг Лацио /казано по нашенски/ където се намира и Рим терена си е такъв с малки възвишения.А бе той се е разположен на склона или склонове на отдавна изгаснали вулкани.Само че в големия град малко трудно можеш да усетиш малките възвишения на фона на тези огромни згради.Спомни си легендата за това как е основан на седемте хълма. Но май да приключвам че с тези снимки оспамих темата на колегата.Може да отворя нова с тази тематика защото съм снимал доста но не лъскавата и представителна част предназначена само за туристите.
                  Прикачени файлове
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #24
                    Общината Басано Романо

                    Коментар


                      #25
                      Мен адски ме изкефи в Рим, как се престрояват (дори и без мигачи), лудницата е в пъти по-голяма от тук, но никой не псува не свети и не свири. Просто цивилизовани хора, в БУС ленатата никой ама никой не стъпва, макар че нормалната лента е претъпкана от коли...Тук отнемането на предимство е удар по самочуствието, повод за псувни, разправии, а там всеки си знае, че е част от лудницата и всичко е наред. Много сме зле

                      Коментар


                        #26
                        coolboby написа:
                        Общината Басано Романо
                        По точния превод би бил кметство.Защото и пет къщи да се с отделна администрация пак му казват COMUNE.А селцето официлно си го смятат като квартал на столицата.Реално в самия Рим няма да живеят според мен де повече 2 мил. жители а по официална статистика е 7 мил.Но това са всички наслени места в радиус 100 км. че и повече.А и така и не разбрах дали това не е с туристите щото наистина са много.
                        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                        http://vbox7.com/play:124bedab

                        Коментар

                        Working...
                        X